Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavar annyira durván,...

Miért zavar annyira durván, hogy néznek? Nem tudok élni emiatt

Figyelt kérdés
Ez valami szorongás? Vagy komplexus? Csak mert már régóta ez van és nem is igazán tudok mit kezdeni vele. Egy pár éve már azt vettem észre magamon (és egyre rosszabb lett) ,hogy folyton mások véleménye érdekel még az utcán szembejövő idegenek is "meg akarok felelni" . Rohadtul utálom magam emiatt már az életemet sem tudom élni normálisan , mintha nem is lenne személyiségem. Sőt emberekkel is ritkán beszélgetek emiatt és akkor is azon izgulok ,hogy mit kellene mondanom.
2012. szept. 5. 20:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul nagyon nehéz kihozni a sodromból vagyis igazából ideges leszek de ezt nem tudom vagy nem merem kiadni ezért inkább lenyelek dolgokat ami szerintem már kezd komolyan káros lenni rám nézve. Volt már hogy az utcára sem "mertem" kimenni csak otthon ülni filmezni és azon gondolkodni ,hogy mit kéne csinálnom az életben amit egyébként sosem teszek meg. Ez beteges nem? Ja és légyszives ne írjátok ,hogy pszichológus mert már voltam és nem nagyon kerültem előbbre. Bár nem is tudom akkor mit kéne írnotok. Ebből nincs is kiút szerintem . Erre kárhoztattam hogy így éljek.
2012. szept. 5. 20:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Te meg én majd a semmi közepén fogunk találkozni.Én is ilyen vagyok.
2012. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:(
2012. szept. 5. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős, mintha rólam írtál volna. Én is folyton ezen rágódom, hogy hogyan lehetne leküzdeni. Tulajdonképpen erről szól az életünk nagy része, nem?


Igen, szerintem ez kisebbségi komplexus kiváltotta szorongás. És minél jobban próbálod leplezni, annál rosszabb lesz a helyzet. Hogy egy példát mondjak: Gimis koromban azért növesztettem meg a hajamat, hogy ha BKV- val utazom, a leengedett hajam mögé tudjak "bújni".


Ha egyszerre több ember előtt kell megszólalni, zavarba jövök, és ez érezhető is. Amióta tisztába jöttem azzal, hogy mi volt a kiváltó oka a kisebbségi komplexusomnak, én szembemegyek ezekkel a helyzetekkel. Csak azért is megszólalok társaságban; ha felszállok egy tömegközlekedési eszközre, ránézek néhány emberre, stb.


Talán ha rájössz, hogy mi a kiváltó oka a komplexusodnak, megpróbálhatsz te is felülkerekedni rajta. Nem mondom, hogy nekem már sikerült, mert szerintem sose fogom véglegesen leküzdeni, de legalább valamennyire uralom.

2012. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Innen megtanulhatsz egy módszert, ami éppen ilyen problémákra való:


http://www.youtube.com/playlist?list=PL7EC734CC4B276E4F

2012. szept. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!