Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Körömrágás. Hogy szokhatok le?

Körömrágás. Hogy szokhatok le?

Figyelt kérdés
17/F nagyon idegesít hogy minden feszülséget a körmeimen vezetek le. Télleg kell egy pszihológus??
2009. júl. 28. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
hello! figy én 16 éves fiú vagyok!!! és amióta élek rágom a körmöm!!! legfőképpen akkor amikor filmet nézek, TV, gépezek, gondolkozok, vagy csak bambulok! ilyen helyzetekbe már autómatikusan a számba nyomom a ujjam és rágom a körmöm!!! és áprilisba leszoktam róla úgy hogy mikor TV-zek vagy filmet nézek akkor mindig kajáltam meg 1 film alatt 2,5 liter ásványvizet ittam meg!!! :) szerintem te is próbáld meg ilyesmikkel!!!
2009. júl. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A patikákban lehet kapni különböző "kaksiízü" kenőcsöket,cseppeket amivel be kell kenni a körmöt és miután a körmödnek a hányástól is rosszab íze lesz elmegy a kedved a rágástól,de ez a módszer a kisebbeknél jobban működik, a nagyobbak ugyanis egyszerűen lemossák.

De mint minden "betegségnél" a hatásosabb hogyha a ok-ot szünetetjük meg nem pedig a tüneteket,a te esetedben biztos vagyok hogy nem a dolog mögött nem vlmi nagy lelki gond bújik meg,ugyhogy egyszerü dolgod lesz..lehet h. elég lenne a szüleiddel megbeszélin vagy tiszta fejjel átgondolni h. mi lehet az oka

2009. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig rágtam...:s Illetve rágom még most is. Régen próbáltam kilakkozni, lekapartam aztán lerágtam a körmöm, próbáltam azt a pocsék ízű körömlakkot, lószart se ért, tök hamar elment az íze, naponta legalább 4x kellett volna használni, ahhoz meg drága volt (2000 Ft). Sehogyse tudok leszokni róla...
2009. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kb 1 éve hagytam abba egyik napról a másikra mert nagyon csúnya és egy lány szereti ha egy fiu keze nem rágot koszos .Rájötem olyan a természetem hogy állandoan kell valami rágnom harapdálnom.Miota leszoktam a körömrágásról áttértem a fogpiszkálora.Olyan ez nekem mint a dogányzás másnak.Ha ideges vagyok már észre se veszem de már nyúlok a fogpiszkáloért.Ha autoval megyek már a kocsiban van egy csomag fogpiszkáló.
2009. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nemtom miért lenne attól koszos egy köröm, hogy rágott, de te tudod...
2009. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is kicsi korom óta rágtam a körmöm.Egyszer csak 23 évesen gondoltam egyet,és abbahagytam.Nem tudom miért,de ma már nem tudnám a számba venni,nem kell.

Le lehet róla szokni,ehhez nem kell agyturkász.

2009. júl. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8 éves voltam, amikor elhatároztam magam miután megfájdult a hasam az egyik körömrágás után. Utána ha eszembe jutott, hogy jó lenne rágni, akkor arra gondoltam, hogy micsoda baci tenyészet lehet a kezemen. Azóta még egyszer sem rágtam.
2009. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pl.úgy szokhatsz le róla, hogy nem rágod. ezhatásos módszer.
2009. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az a baj, hogy fiú vagy:D bocsi, de egy lányt motiválja, hogy szép húosszú lesz a körme és festheti stb.


engem a barátom motivált. mindig rácsapott a kezemre ha rágtam.


gondolj arra, hogy mennyi baci van a körmöd alatt! fujjjjjjjjjjjjjj

nekem aftáim voltak mindig, és rájöttem hogy valszeg azmiatt, hogy mindenféle kórokozót beviszek a számba a körmömről. ez segített :)


kitartás:)

2009. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!