Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha görcsben van a...

Normális, ha görcsben van a gyomrom, ha a sulira gondolok?

Figyelt kérdés

Közepes erősségű gimibe járok. Jövőre érettségizem. Nem vagyok buta, csak lusta. Áprilisban voltak vizsgáim (angol 70%, matek 20%, infó 80%, magyar 40%).


Viszont most abból a társaságból kezdek kiesni, akikkel 9. óta együtt vagyok, mert nem teljesen az én világom az a pár ember. Elkezdtem a 'stréberekkel' lenni a vizsga óta. Kezdem átvenni a szokásaikat (óráról órára tanulni, készülni, plusz dolgokat vállalni, néha előre tanulni, egyből megcsinálni a kiadott feladatokat). Viszont azt vettem észre, hogy napról-napra egyre stresszesebb bejárni az iskolába, figyelni, felkelni. Ha hazajövök nagyon fáradt vagyok, és még tanuljak is. Délelőtt két kávét iszom. Tegnap elaludtam magyar tanulás közben. Az elmúlt egy hétben nagyon ráparáztam a jegyekre. Tudom, hogy nem kellene, de ha nem 'parázok', akkor az lesz, mint tavaly, hogy 'ó, ráérek még tanulni', és nem lesznek jó jegyeim. A továbbtanulás miatt fontosak a jegyek, mert szeretnék fősulira menni, hogy azt csináljam, amit szeretnék. Tudom, hogy ez még csak az első hét, de már most sírni tudnék, hogy holnap tanulnom kell, és ideges vagyok.


Mellesleg kaptam a nevelési tanácsadóból BTM-es papírt (Beilleszkedési, tanulási és magatartási problémák). Amiben írták, hogy problémáim vannak a lényegkiemeléssel, összefüggések megtalálásában és olvasási-írási-számolási nehézségeim vannak. + 30 % többletidőt, vagy kevesebb feladatot biztosít ez a papír dolgozatokkor. És matekból is kaptam felmentést.


Mégis a papír ellenére is félek...


18l



2012. szept. 7. 21:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy nyáron derült ki, hogy pánikbeteg vagyok, gyógyszert is kell szednem.
2012. szept. 7. 21:55
 2/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem normális az, hogy ennyire stresszelsz.
2012. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem a hajam csomókban hullik az iskolától, mert állandóan variálnak valamit, aminek általában semmi értelme vagy többen szívnak, minthogy hasznos lenne.


Te szerintem csak túl vállaltad magad. vegyél vissza egy kicsit a tempóból. legyen egyenlőre elég az amit a tanár kér. ha érdekel a téma, akkor persze járj jobban utána. és a legfontosabb a jó időbeosztás.

2012. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miből vegyen vissza, ha matekból már majd megbukik, és papírja is van róla, hogy neki nem kell annyit tanulnia.

Kedves kérdező: szerinted mitől van neked a pánikbetegséged? Otthon rendben van minden? A fizikai állapotod milyen? 18 évesen nem visszahúzódni kellene, hanem mindent beleadni.

2012. szept. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
matekból én se voltam jobb és volt papírom arról, hogy több idő kell, mégse kaptam meg. igaz, nekem is volt középsuliban enyhe idegösszeomlásom ill. hiperventilációban kimerült és az is azért volt mert a magyar tanárom kiidegelt.
2012. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A kávéról leszokhatnál...

Felviszi a vérnyomásod a sok koffein és akinek magas a vérnyomása az még idegesebb lesz.

Helyette inkább zöld teát igyál. Elég egy csésze naponta amitől jobb lehet a közérzeted és "éberebb" is lehetsz.

Az agyi fogékonyság "növelésére" ginseget is ihatsz.

De szerintem is jobb lenne egy kis lazítás.


Emlékszem annak idején én is cidriztem az érettségi miatt.

De semmi extra nem volt amiért idegeskedni kellet volna. És akkor jöttem rá, hogy hülyeség volt aggódni és idegeskedni...

Többet segítsz magadon ha lazábban fogod fel.

2012. szept. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a cselekvéshez motiváció kell.a motiváció lehet külső és belső.a külső motiváció (valkinek megfelelni akarás,pénz stb)hosszútávon nem jó,de ha belső motivációd van,akkor szeretni fogod azt amit csinálsz.a tanulás kemény dió,sok békát le kell nyelni,de ha van hozzá akaratod (mint az látszik is:) akkor el kell hitetni magaddal h. igenis képes vagy rá és szereted.(nekem így sikerült leszokni a görcsölésről)
2012. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is tiszta ideg vagyok mostanában, mert idén érettségizek:S Minden órán azt kell hallgatnom, hogy érettségi így-érettségi úgy...Meg hogyha nem tanulunk akkor tutira megbukunk, meg minden. Én a matektól félek a legjobban, ahogy elkezdeném tanulni leblokkolok:( Ááá, nem tudom mi lesz velem>_<
2012. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem kell félni az érettségitől. utólag úgyis rájössz, hogy felesleges volt.
2012. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem találni kellene valamit ami kikapcsol egy kicsit, akár naponta csak fél órát-órát. Túlpörgeted magad és ez nem jó, nem segít.

Egy barát, barátnő pl.?

2012. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!