Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában elég sokat gondolok...

Mostanában elég sokat gondolok öngyilkosságra. Írok még lent. Szerintetek ez gond így?

Figyelt kérdés

mostanában, kb. pár éve, nagyon rámjár a rúd, de eddig mindig vártam, és próbáltam tenni, hogy jobb legyen. Kétszer volt olyan, hogy nagyon komolyan gondoltam az öngyilkosságot, bár tettig sosem jutottam el. Most is egyre többet jár a fejemben, bár az ilyen " álmodozások" után mindig eszembejut, hogy anyunak nem akarok fájdalmat okozni, meg a pszichológusomnak sem. A másik, meg hogy nem merném megtenni. Ez most nem is olyan komoly mint az előző két periódusban, azért is jutnak eszembe a fenti dolgok. Ja, meg , tegnap azt álmodtam, hogy egy mozgó hídról leestem, bele a tengerbe, ami nagyon hullámzott, megijedtem, és felébredtemMost is az egyik jó ismerősöm a nem becézett nevemet írta ki fb-n amikor nekem írt, és tudom hogy ez iszonyú hisztisen hangzik, de most azóta az jár a fejemben, hogy biztos haragszik rám, meg vajon miért írta ki ezt. Mondjuk mostanában ezek miatt az idióta gondolatok miatt már nem is tudok nagyon emberek között lenni, pedig amúgy azt hiszem, hogy belül vágyok rá, de nem megyk, rosszul érzem magam nagyon, meg mindig sírok utána szinte. Sosem voltam lógós, de most az iskolát is kerülöm nem is kevésszer... Meg nagyon sok dolog van még, így leírva ez úgy hangzik mintha sajnáltatni akarnám magam, vagy csak hisztiznék vagy nem tudom, de esküszöm, hogy nem... Van még sok más is, de már annyira undorírónak tartom ezeket a gondolatokat, hogy a pszichológusnak is nagyon szégyenlem elmondani, pedig szeretem nagyon. Nagyon kevesen tudnak a problémáimról, de egy olyan valakinek elmondtam nem rég, akinek nagyon sokat számít a véleménye, és a levelének az utolsó mondata az volt, hogy álljak ki magamért, és nehogy feladjam a küzdelmet. Ez nagyon sokat jár a fejemben, nem is szertném megtenni, de mégis ez jár a fejemben... Ti voltatok már ilyen helyzetben?


21 L


2012. máj. 13. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
igen voltam,gondolom fiatal vagy még :) szedd össze magad ,vegyél egy jó rucit menj el bulizni legyen önbizalmad.először nehéz lesz kimozdulni de aztán belejössz a dolgokba .
2012. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?nehogy öngyilkos legyél,előtted áll az élet :)
2012. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bevallom, amikor olvastam, azt hittem egy 14 éves lány írta. Gondoltam is, megírom neki, nyugi, csak kamaszodsz... Álmomban nem hittem volna, hogy egy 21 éves felnőtt nő írja ezeket a gyerekes gondolatokat.

Egyébként pedig az öngyilkosságnál nagyobb marhaság nincs!

Vannak céljaid? Ha nincsenek, akkor legyenek!

Barátaid, családod? Kutyád-macskád? Szerelmed? Programjaid?

Olyan fiatal vagy! A legjobb korban! Nem lehetne, hogy ilyen sanyarú és gyerekes gondolatok helyett inkább megpróbálnád magad jól érezni?

(És nem minden FB kommentben a világ végét látni... Jaj.)

2012. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
egy csávó kell neked :)
2012. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az a legnagyobb gond, hogy másoknak akarsz megfelelni. emellett sokkal kevesebbre értékeled magad, mint amennyit érsz. ha mindenáron az hajt hogy megfelelj másoknak tudd, még erre sem vagy alkalmas lelki roncsként. azt tudod adni, ami neked van! és ehhez nem úgy kell tenni, hanem valóban érdeked meggyógyulni.

itt a segítő jobbom! ha elfogadod elküldöm a telefonszámomat és segítek neked, bátorítalak, cserébe semmit nem kérek, szó szerint! már segítettem többeknek erről az oldalról, - soha nem gondoltam - egy lány szexelni akart velem a végén (gondolom hálából) és elutasítottam, mert nem azért segítek hogy bármit kapjak!! a pszichológusod valószínűleg azért nem jár sikerrel mert úgy érzed kötelességed jobban érezni magad, miután nála voltál! persze nincs valós háttere a dolognak, csak hogy lássa mennyit segített neked és jobb legyen őneki. te pedig szép lassan sehol nem vagy, mert úgy érzed nem vagy fontos, és feláldozod magad más öröméért is! pedig nagyon is fontos vagy! ha szerinted is tudom mi a gondod, akkor csak ajtót kell nyitnod, mert kopogtatok! ha nem vagy fontos, akkor miért akarlak felébreszteni, és miért akarok segíteni neked? gondold át, ha úgy látod tudok is segíteni nem csak beszélgetni akarok, várom az üzeneted!


24/f

2012. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" nem becézett nevemet írta ki fb-n amikor nekem írt, és tudom hogy ez iszonyú hisztisen hangzik, de most azóta az jár a fejemben, hogy biztos haragszik rám"


Nagyon ráérsz. Ezen változtatni kellene.


"Van még sok más is, de már annyira undorírónak tartom ezeket a gondolatokat, hogy a pszichológusnak is nagyon szégyenlem elmondani"


Ja, ja, a gondolatok, amiket az ember szégyell... és általában tök banálisak, egy pszichológus meg különösen csak ásítozik, ha hallja ezeket a szörnyűséges rettenetes borzalmakat.


Rendesen kellene járni az iskolába, ha ez nem tud eléggé lekötni, akkor dolgozni, és a legfontosabb pedig: járni egy fiúval.

2012. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló, a kisasszony szerintem nincs abban a helyzetben, ahol büntetlenül tovább lehet siklani úgy, hogy leköti magát mindennel. Teljesen hihető, hogy te képes voltál rá, az eredményeid is igazolnak. Jó példát állítasz, hova jut ha szemet huny a fájdalmai felett. -1 lélek, de még a tested él. Vegyél meg neki mindent, hogy boldog lehessen
2012. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Veled egyidős vagyok, és azt javaslom, kicsit kényeztesd magad! :))

Csajos nap egy plázában? (nem az én stílusom, de sok kortársamnak örömöt szerez)

Séta egy szép helyen valakivel? Barát, haver, családtag, kutya, akárki :D A természetben eltöltött idő engem mindig megnyugtat és vidámságra késztet. :)

Színház, mozi, koncert, buli, múzeum, teaház? - Haverral, nagymamával, mindegy, kivel :)


A suli pedig fontos! Én is 15. éve koptatom a padot, rettenetesen unom már, de a cél lebeg a szemem előtt, hogy 1 év és kezemben a szakmám, dolgozhatok is, lesz némi pénzem, és akkor önállóan és kicsit szabadabban rendelkezhetek a dolgaimról :)


Mozdulj ki, ne ragadj le! Az a baj, hogy aki pszichológushoz jár, az el is hiszi magáról, hogy ,,depressziós, meg beteg", holott csak arra lenne szükséged, hogy legyen melletted valaki, akiben bízol, ls beszélgethetsz vele őszintén bármiről. Ami még fontos, hogy kavard fel az állóvizet magad körül! :) Magadnak ártasz, ha nem úgy állsz az élethez, mint egy feladathoz. Ne vedd fel a védekező, önsajnáló magzatpozíciót, hanem cselekedj. :) Legyenek céljaid! nyelvvizsga? Tanulj meg hangszeren játszani, találj hobbit! :) Sok sikert, fel a fejjel!

2012. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem meg ruccanj ki valahová külföldre egy jó hétre, mondjuk Berlinbe. Hátha ott megnyugszol egy kicsit, 21 éves vagy, egyedül is elboldogulnál. :)
2012. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A depresszióval és az öngyilkossági szándékkal kapcsolatosan sok hasznos információ található az alábbi, angol nyelvű honlapokon:

[link]

[link]

Innen pedig egy keresztény pszichológus, Dr. Tapolyai Emőke közel 20 előadását lehet letölteni díjmentesen:

[link]

Nézzetek be ide is: [link]

2012. máj. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!