Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, ha fokozottabban...

Az normális, ha fokozottabban félek a drogoktól?

Figyelt kérdés
Egyszer kipróbáltam, egy legális tudatmódosítót. Minimális mennyiséget, de így is megrémültem. Idegen volt, és ijesztő. Utána is napokig rossz közérzetem volt, mégha nem is hallucináltam, meg semmi ilyesmi. Csak féltem. Persze ezt már magamnak generáltam, de akkor is. Olyan volt elveszteném önmagam, megőrülnék. Természetesen azóta nem csináltam ilyet, meg nem is fogok. De ha erre gondolok, ha feljön a drog szó, előjön ez az érzés. Persze nem csak a drog szó, hanem alapból ha stresszes vagyok, vagy valami rossz történik, akkor hajlamosabb vagyok belemenni ebbe a félelembe. Azelőtt is ilyen voltam kicsit, csak azóta fokozottabban.

2012. szept. 8. 21:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, lehet ez egyfajta védelmi mechanizmus a szervezetemtől, hogy "nem kell". De ilyenkor, amikor ebben a rossz közérzetben vagyok, arra gondolok, valami visszafordíthatatlan károsodást okoztam. A másik dolog, amire még gondolok, az meg az, hogy nincs semmi károsodás, meg védekezés, hanem egyszerűen csak az évek óta felgyülemlett stressz az oka.
2012. szept. 8. 21:15
 2/8 anonim ***** válasza:

kezdj valamit ezzel az évek óta felgyülemlett stresszel:)

ha azután is labilisabbnak érzed magad, akkor érdemes ezzel foglalkozni, tanácsot kérni.


egész nap stresszes vagy? mivel tudsz kikapcsolódni?

jó kedvű vagy? mozogsz rendszeresen? hasznosnak érzed magad? elérhetőek a céljaid? jóban vagy a családoddal? van Párod?


ezen a vonalon indulnék el:)


amúgy mi volt az a "legális tudatmódosító"? alkohol?

2012. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egyszerű módszerek, amivel a stresszt kezelhetjük az életünkben:

dr. Bagdy Emőke:

[link]

2012. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, attól kicsit "keményebb". A nevét nem árulom el, mert nem akarok senkinek tanácsot adni. Természetes anyag, ha valaki többet eszik meg belőle, LSD hatás. Szóval szerencse hogy óvatos voltam :D


Egyébként...már jó pár éve nem csináltam semmit, szó szerint, csak kudarcok értek. A kapcsolatom meg nem volt jó a családommal, ami szintén stressz. Szóval szar évek voltak. Tehát, nem voltam jó kedvű, nem mozogtam rendszeresen, egész nap bent ültem, nem éreztem magam hasznosnak, nem volt jó a kapcsolatom a családommal, nem volt párom. Most már van, és kezd rendbejönni minden, aminek örülök, de azért ezeknek az éveknek a "szele" még mögöttem van, és néha meg-meg csap.

2012. szept. 8. 21:30
 5/8 A kérdező kommentje:
A drogról meg..érdekelt milyen. Csak kiváncsiság. Mindenkinek annyira bejön. Meg engem is érdekelt az a "más világ". Gondolom mert szar volt az életem, fel akartam "dobni". Hát, nekem nem jött be. Bár lehet a szar lelkiállapotom miatt, elvileg az sokat számít. Lehet máskor jobb lenne, és "adna is valamit", de úgy gondolom nincs rá szükségem.
2012. szept. 8. 21:33
 6/8 A kérdező kommentje:
A linket köszönöm.
2012. szept. 8. 21:35
 7/8 mr.brown ***** válasza:
Hajnalka, törperózsa, gomba, salvia? melyik volt?
2012. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is rettegek a drogoktól, pedig soha nem próbáltam!


Először az öcsémet féltettem őrjöngve, most pedig a két pici gyerekemet!


Amikor a babámat szoptatom állandóan az jut eszembe, hogy "uramisten, mi lesz, ha a drogos világ elveszi majd tőlem őket".


Nem normális a dolog! És közben attól is félek, hogy ezzel bevonzom az egész szart az életembe!


Örülj neki, hogy túl vagy rajta, nem lettél függő. Talán attól félsz, hogy újra ilyen helyzetbe kerülsz.

Menj el kineziológushoz, akivel együtt megtalálhatod a probléma forrását. Onnantól pedig már könnyebb lesz dolgozni magadon!


Sok sikert!

2012. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!