Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért sírok folyton, pedig...

Miért sírok folyton, pedig nem is akarok? Hogyan lehetnék pozitív gondolkodású?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónappal ezelőtt eléggé összetörtem lelkileg (azt most hosszú lenne leírni mitől) azóta szinte minden nap sírva fakadok, minden különösebb ok nélkül. Próbálom elterelni a figyelmemet, elmegyek ide-oda, találkozok emberekkel stb. De napi 24 órában képtelen vagyok lefoglalni magam és ha már egy órát csak úgy itthon vagyok egyedül, biztos hogy eszembe jut, hogy milyen jó volt 1,5-2 hónapja és miért nem lehet az ami akkor. pedig tudom, hogy lehetne, mert mindig azt mondják az okosok, hogy ha pozitívan gondolkodom meg úgy állok hozzá akkor tényleg az lesz. De én úgy érzem nincs erőm ehhez, és hiába próbálok pozitívan gondolkodni, ha valahonnan tudat alatt minidig újra és újra bevillannak a negatív dolgok. Meg van mindenem és mégis rosszul érzem magam itt.Elkezdtem járni pszichiáterhez, de azt mondta hogy min. fél év amire ez változást hoz.Én nem bírok ki fél évet még így, addig tuti diliházba kerülök...
2012. szept. 12. 15:49
 1/2 anonim válasza:
bipoláris depresszió állhat fent, néha-néha vegyél be egy szem frontint, ha úgy érzet picit megnyugat, ha erősebben érzed a hatást akkor a szakorvos irhat fel rexetint, xanaxot...stb
2012. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Normális, hogy nagy változást követően kiüresedettnek érzi magát az ember. Igazából nehéz leírni, hogy mit kell ilyenkor tenni. Az attól is függ, mi volt a kiváltó ok. Ha hozzánk közel álló halála, akkor talán a legnehezebb túllépni, ott az idő segíthet leginkább csak. Ha szakítás, akkor a kapcsolat végét kiváltó valós okok (ez a két fél személyiségéből fakad leginkább) feltárása, én ezt úgy nevezem, hogy feleszmélés. Utána már könnyebb elengedni a múltat.


Általában segíti a továbblépést mindennemű kellemetlen változást követően, ha a jövőben nagy lehetőségeket látunk. Ki kell alakítani egyfajta jövőorientált gondolkodást. Ez igazából a pozitív gondolkodás kulcsa szerintem. Nem tudom, hogy ez természetszerűleg van-e az emberben, vagy teljes mértékben tanulható, mindenesetre érdemes próbálkozni vele.

2012. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!