Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet olyan, hogy "stressz-...

Létezhet olyan, hogy "stressz-függőség"?

Figyelt kérdés

(Légyszíves kíméljetek meg a "te csak szimplán hülye vagy" című válaszoktól, már évek óta fennáll ez a helyzet nálam és nem írnám ki, ha nem gondolnám komolyan, Köszönöm!)


Szóval,kb 2-3éve azt vettem észre magamon, hogy egyszerűen nem tudok nyugodt lenni. Ha éppen minden úgy alakul ahogy szeretném, akkor is generálok magamnak egy problémát, mintha genetikailag belém lenne kódolva az idegeskedés. Ezzel sokszor önmagamnak mondok ellent illetve én sem értem, hogy végül is mi a probléma lényege, de a szorongás már egy ideje folyamatosan az életem része.

Az elmúlt években nem ment minden zökkenőmentesen, gyakorlatilag a kapcsolataim mindegyike zátonyra futott és elég csúnyákat csalódtam, illetve családi jellegű problémáim is voltak/vannak, de egyik után/alatt sem éreztem magam depressziósnak és nem tűnt túl vészesnek egyik sem. Voltak rossz pillanataim de úgy éreztem túltettem magam rajtuk.

Egyetlenegy dolog maradt meg, és az ez a szorongás. Ami csak akkor múlik el ha valamiféle konfliktust, drámát idézek elő, vagy ha például valakit magamra haragítok, de persze aztán átfordul az egész, megbánom és lelkiismeret- furdalásom lesz, amitől végre úgy érzem, hogy élek de amint ismét egyenesbe kezdenének jönni a dolgok újból kezdődik.

Ezzel mit tudnék tenni? Esetleg veletek előfordult már? Forduljak vele orvoshoz vagy csak adjak magamnak időt?



2012. szept. 16. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a stresszfüggőség-e a legjobb kifejezés erre, de biztos, hogy létezik a jelenség, több ilyen ember is van a családban sajnos. Rossz magatartásformákat sajátítottál el talán már gyerekkorodtól fogva, ez az ismétlődő viselkedés beleivódott az idegpályáidba, és szokásszerűen előjön.


Amikor érzed a feszültséget, a drámázás helyett valami másban kell megkeresned a feloldást, és szépen meg kell tanítanod magadnak ezeket a másféle kielégülési/jutalmazási módszereket. Nem tudom, hogy ez hogyan lehetséges, de azzal, hogy felismerted a problémát, szerintem máris előbbre tartasz mint az ugyanebben szenvedő emberek 99%-a!

2012. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Egy ideje gondolkozom ezen én is, hogy találnom kellene erre egy másik megoldást, cselekvést, csak ugye ezt könnyebb gondolni mint megcsinálni.

"Lekopogom" a jelen helyzetemben a dolgok kezdenek helyre rázódni körülöttem, már csak ezt a belső kényszert kell leküzdenem :)

2012. szept. 16. 22:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Uh, ez olyan, mintha én írtam volna ki...

Ezért engem is érdekel, mit lehet tenni.

2012. szept. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!