Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fog ez változni, egyáltalán...

Fog ez változni, egyáltalán tudok ezen változtatni magamtól? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Eléggé introvertált vagyok, nem nagyon barátkoztam eddig sem, csak ritkán, de most már egyáltalán nem. Szerettem volna ezen most változtatni, de akárhova kerültem, rájöttem, hogy nem is érdekelnek az emberek, nem akarok velük semmilyen módon kommunikálni. Péntek este egyedül voltam itthon, és filmeztem, stb, elvoltam, de elgondolkodtam, hogy mások most biztos buliznak, jól érzik magukat valahol. Mikor engem hívnak valahova, akkor is keresek mindig valami kibúvót, mert tudom, hogy nem érezném jól magam. Néha elmegyek, de általában csak abban kapok megerősítést, hogy nekem nem kell bulizni mennem.


A kérdésem az lenne, hogy aki volt hasonló helyzetben, mi lett később? Sikerült változtatni rajta, vagy magától megváltozott a dolog?


Nekem úgy általában az emberekhez való hozzáállásomat kellene kicsit átformálni, túl nagy elvárásaim vannak, és nagyon a lelkemre veszek mindent. Hogyan érhetem el, hogy pozitívabban álljak mindenkihez és kezdeményező legyek?


19/L



2012. szept. 16. 21:33
 1/10 anonim válasza:

Ezzel részben én is így vagyok, azért csak részben mert pl a bulizós részt akár én is mondhattam volna.

Viszont nálam annyi a különbség, hogy az iskolában össze vagyok zárva sokféle emberrel és persze irtó idegesítőek néha, de úgy állok hozzá, hogy inkább elviselem azokat akikkel több közös van bennünk(vagy legalább van valamennyi) mint a többiekben. Ha rossz napjuk van egyszerűen le szoktam rendezni, elmondom a véleményemet, ha elfogadja elfogadja, ha nem nem, de ha nagyon elkezd idegesíteni otthagyom, mert 1, én megtettem amit tudtam, 2 elvagyok én egyedül is.

Nem kell feltétlenül a tökéletességet keresni az emberekben, de mindent elviselni sem. Próbálj egy kicsivel többet barátkozni, aztán idővel észreveszed mi az amihez idomulni tudsz és mihez nem. Nem kell feltétlenül bulikba járni, hiszen ha ez neked nem tetszik nem szabad erőltetni mert csak ártasz magadnak vele. Próbálj magadhoz hasonló hozzáállású embereket keresni. Hidd el többen vagyunk mint gondolnád! Egy sima összejövetel, esetleg kis iszogatás, séta stb is tökéletes időtöltés, és néha még jobb szórakozás is mint egy buli! :)

2012. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pont olyan, mintha a saját történetemet olvasnám vissza.

Introvertált, nehezen ismerkedős, nehezen kibontakozós, gátlásos vagyok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy nálad ez valamilyen "trauma" hatására alakult így vagy alapjáraton ilyen a természeted?

Nálam sok minden közrejátszott, szigorú szülők, kivételezés a nővéremmel, piszkálások a suliban, testi bajok. És ezek hatására lassan begubóztam a kis csigaházamba.

Őszintén, szerintem sohasem fog megváltozni az emberekhez való viszonyom. Én már olyan szinten csalódtam az emberekben, olyan szinten elvesztettem a hitem bennük, hogy nem is igazán vágyom a közelségükre. Próbálom minimálisra csökkenteni a másokkal való kommunikációt, csak annyit beszélni, amennyit feltétlen szükséges. Néha én is elgondolkodom, hogy milyen jó lenne őrülten bulizni hétvégenként, de egyszerűen, az nem az én terepem, nem szeretem a hangos zenét, nem szeretem a részegek látványát, a magassarkút, a party rucikat, a fél kilós sminket, taszít az az egész felhajtás, hogy fél napot készüljek azért, hogy este a dizsiben rázzam magam...


Magától biztos nem fog megváltozni a dolog, ha te nagyon akarod, akkor erőt vehetsz magadon, eljárhatsz erre-arra, kipróbálhatsz új dolgokat, aztán ha sehogyan sem megy, max feladod azzal a megnyugtató tudattal, hogy te márpedig megtettél mindent.


Lehet, hogy nekem is ezt kéne tennem...

2012. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Néha mikor próbálnék is barátkozni, olyan műnek tűnik. Ideges leszek, és nem nagyon tudok mit mondani. Még közhelyek sem jutnak nagyon eszembe. Ez csak az élőben van persze így... Nem tudom azt adni, aki vagyok, hanem valami elcseszett figurát, és úgy érzem nem vagyok szimpatikus annak, akivel beszélek.

Annyira ellentmondásos, mert magamban azt gondolom, hogy senki nem érdekel, közben meg teljesen bestresszelek, ha valakivel beszélnem kell.

Ez pár éve alakult ki, de mindig mikor próbáltam változtatni rajta, egy idő után elegem lett, és "visszamenekültem" a kis világomba.

2012. szept. 16. 22:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez az elsőnek ment még, második, mindjárt válaszolok :)
2012. szept. 16. 22:18
 5/10 A kérdező kommentje:

Én öt évvel ezelőtt teljesen nyílt ember voltam, vidáman elvoltam társaságban, sokat jelentkeztem az iskolában, szerettem ilyen iskolai műsorokban is szerepelni. Normális testalkatú voltam, azt ettem amit akartam, bár nem voltam megelégedve azzal teljesen ahogy kinézek, jól éreztem magam. Volt egy barátom, aki teljesen olyan volt mint én, de másik iskolába kerültünk, megváltozott, és nagyon bunkón vetett véget az egésznek. Ehhez tudok visszavezetni mindent. Látszatra tiniszerelem stb.... Nekem más volt. Akkor nagyon rossz volt a kapcsolatom a szülőkkel, úgy éreztem nem szeretnek, és így benne kerestem a szeretetet.

Ezután szép lassan épültem le. Elkezdtem fogyózni, le is fogytam, már nem nagyon kerestem emberek társaságát.... És ezek egyre egyre rosszabbak lettek, 17 évesen anorexia, féltem emberek közé menni, állandóan összehúztam magam az utcán. Már nem jelentkeztem iskolában, sőt, rosszul voltam attól, ha esetleg felelnem kellett, stb. Szóval teljesen átfordultam. Néha ha jóba lettem valakivel, hamar csalódtam benne, szóval nehezen alakultak ki igaz barátságok.


Az előbb írtam, hogy próbáltam változtatni, de tényleg, ahogy te is mondtad, azt gondoltam, hogy én megettem mindent, és visszamenekültem.


Amit el akarok érni, az, hogy ne érdekeljen mások véleménye, nyugodtan végigmenjek az utcán, és felszabadultan beszélgessek akárkivel.

2012. szept. 16. 22:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a testi bajok mik voltak? Nővéreddel így milyen lett a kapcsolatod?
2012. szept. 16. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Gericferdülés, ami miatt korzettet viseltem, súlyproblémák, mert az ételben kerestem vigasztalódást, később pattanásosodás, ami még mindég tart.


Nővéremmel semleges a kapcsolatunk, nem öljük egymást, de "puszibarátok" sem vagyunk. Régen borzasztóan zavart, hogy anyuék mindig többet adtak/adnak az ő szavára, hogy nem rejtik véka alá, miszerint ő a szebb, az okosabb, non-stop ajnározzák a tág baráti köre miatt. De ez mára már olyan megszokott lett, hogy meg sem hallom őket, jól van, néha még mindig szíven tud szúrni, de beletörődtem.

2012. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Abban bízom, hogy lesz egyszer egy olyan társam, aki maximálisan meg tud érteni és elfogadni engem.

Viszont így meg el kéne nekem is járnom, amihez nincs sok motivációm, és ahogy te is mondtad, társaságban én sem tudok önmagam lenni, nem tudom elengedni magad, nem jönnek a gondolatok, nem tudok összeszedni egy-két épkézláb mondatot, csak nézek bután, amitől aztán még idegesebb leszek, majd keresek valami kifogást, és haza menekülök.

2012. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így visszaolvasva, nem írtam neked sok hasznos tanácsot, ne haragudj. :)


A pozitívabb szemlélet meg úgy általában minden, pl. hogy ne érdekeljen túlzottan mások véleménye nem jön egyik napról a másikra. Próbáld minél többet szuggerálni magadnak, magadban, minél többet ismételni, hogy márpedig te magasról tojsz mások véleményére. Hogy nincs joga senkinek sem lenézni téged. Hogy te sem rosszabb, mint a többi ember az utcán, ezért nincs is miért szégyenkezned.

2012. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtató olvasni, hogy mások is járnak hasonló cipőben. Köszönöm az eddigi válaszokat, próbálkozni fogok :)
2012. szept. 17. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!