Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hat szem frontint is bevettem,...

Hat szem frontint is bevettem, hogy lenyugodjak, mégsem merem felhívni a pszichológust?

Figyelt kérdés

Mit tehetnék? Kaptam egy beutalót, tegnap el is mentem, ott járkáltam az épület előtt, de nem mertem bemenni, így végül hazajöttem (pedig kb. egy és negyed óra csak oda az út).

Gondoltam, majd akkor kérek időpontot telefonon, de hihetetlenül rosszul lettem a gondolattól, szerintem hányni fogok mindjárt idegességemben, nem merem őket felhívni. Akkor már inkább hagyjam a francba az egészet?

(Nem gyerek vagyok :$)


2012. szept. 21. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél mély levegőt és hívd fel! Senki nem fogja helyetted felhívni, gondolj erre, rajtad múlik a dolog.
2012. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azóta elszívtam pár cigit, vettem egy levegőt, felhívtam, eldadogtam hogy időpontot szeretnék, aztán megállt a szívem és meghaltam :SSS

Az a durva, hogy szerdán megint fel kell hívnom őket, lehet, hogy pár piát be kéne dobni előtte, mert ez így nagyon nem "frankó"

2012. szept. 21. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mered felhívni? Konkrétan mitől félsz?
2012. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mittudom én! Pont ezért akarok elmenni,mert rettegek minden ilyen helyzettől, suliba se tudok járni, mert bepánikolok, mikor meglátom a sok embert, telefonálástól pedig szintúgy kikészülök, pedig azt hinné az ember, hogy ott nem látnak, mindegy, de nem így van... :/
2012. szept. 22. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolkozz! Megértem, hogy ilyenkor az ember félelmének nem igazán van megfogható alakja. Pont ezért kéne ezen elgondolkodnod, és végiglatolnod, hogy mitől félsz. Mi történhet a telefonhívás során, amit mindenképp el szeretnél kerülni? Otrombán szólnak bele a vonal másik végén, vagy elküldenek a fenébe, vagy mi? Mert, ha ezeket végigjátszod, és elképzeled mi a legrosszabb, ami történhet, talán annyira már nem fogsz félni.


Viszont ha suliba jársz, esetleg megkérheted anyukádat, vagy valakit, hogy legalább az első lépésig segítsen. Hívja föl a dokit és kísérjen el a rendelésre. Hátha utána már könnyebb lesz.

2012. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ancseszkava ***** válasza:
Szociális fóbiában szenvedsz,nézz utána a neten,hogy hogyan lehet gyógyítani??? Én is voltam hasonló helyzetben,sajnos!:(
2012. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Egyébként én is szociális fóbiára gondoltam, mert egyszer tök véletlenül egy cikk akadt a kezembe erről, és totálisan magamra ismertem benne.

20 évesen meg már kicsit gáz lenne anyucit kérni, hogy telefonáljon, ráadásul nem is vagyok vele olyan viszonyban, nem is akarom, hogy tudjon róla, hogy dokihoz mennék.

2012. szept. 23. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor egy barátot, barátnőt is megkérhetsz. Szerintem nem ciki segítséget kérni, ha 20 éves, ha 35 vagy. Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe. Ráadásul, ha te annyira kivagy, hogy nyugtatókat kapdosol be, meg inkább hiába utazgatsz, több mint egy órákat, annak a fele se tréfa. Én ilyen helyzetben egy bizalmasomat mindenképp beavatnám, hogy segítsen legalább az első lépésig.
2012. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Be is avattam azt az egy embert, akivel ilyen szinten jó viszonyban vagyok, de ő meg nem akart nyaggatni...
2012. szept. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!