Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tiszta hülye vagyok, "mániákus...

Tiszta hülye vagyok, "mániákus orvoshozjáró" vagyok. Mit tudok csinálni, hogy leszokjak róla?

Figyelt kérdés

Állandóan mindenféle ürüggyel megyek orvosokhoz! Sokszor amúgy magam sem tudom megkülönböztetni, hogy csak beképzelem-e a tüneteket vagy tényleg tapasztalom őket, de állandóan orvoshoz mászkálnék!

Először azt hittem, hogy pszichoszomatikus betegség, de nem.

Múltkor is totál meg voltam róla győződve, hogy milyen betegségem van, erre a doki csomó vizsgálatot csinált, minden negatív lett, én meg csalódott voltam. Erre föl, abbahagytam a gyógyszert, amit szedtem, aztán úgy mentem vissza, erre ő megemelte a gyógyszeradagomat, én meg elégedett voltam... élvezem a vizsgálatokat, nem vagyok normális!

Amúgy magánorvosokhoz járok, mielőtt még valaki meggyanúsítana, hogy miattam hosszú a várólista.


Gyerekkoromban is volt több műtétem, én meg élveztem a dolgot, mindig készültem rájuk! Most is ugyanez van...


Mit csináljak? Pszichiáter? De annyira cikinek érzem a dolgot.


2012. szept. 25. 00:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és tanuló vagyok, az ösztöndíjamat költöm tök feleslegesen az orvosokra. :S
2012. szept. 25. 00:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Már az is jó, hogy beismered a problémád. Lehet nem vagy eléggé lekötve, túl sok szabadidőd van és unatkozol. Fáraszd le magad, sportolj, járj moziba.


Ha nem megy szívesen leszek a magán pszichológusod (jó pénzért), ígérem megműteni nem foglak :-))).

2012. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy, egy jó pszichológus vagy pszichiáter talán segíthet. Nem ciki, egyszerű betegség :)
2012. szept. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én meg betegesen félek elmenni az orvoshoz, mert egyből azt hiszem, hogy műtétre fog küldeni vagy halálos beteg vagyok. Persze azért elmegyek, de nagyon rettegve. A végén meg kiderül, hogy csak egy apróság volt az egész.
2012. szept. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hm, én meg úgy félek a műtéttől hogy azt se tudom el merek-e majd menni:D
2012. szept. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Igen, valszeg hipochonder lehetsz. Keresned kellene egy jó pszichológust, vagy pszichiátert, és azt a pénzt, amit most orvosra költesz folyamatosan, költsd inkább rá. Mert ugye az orvos nem segít, hiszen nem beteg vagy, tehát életed végéig költögethetnéd a pénzedet orvosra. Ellenben a pszichológushoz elmész, aztán X idő alatt meggyógyulsz, és költheted a pénzedet utána bulizásra, nyaralásra, stb.


Én jártam egy jó pszichológushoz, Szokolai Árpád a neve, neten megtalálod.

2012. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pszichológust vagy pszichiátert keress szerintem.

Egyébkén csak úgy mellékesen...gondolom a rengeteg vizsgálatért viszont nem fizetsz, amikre a doki beutal. Pl. ha elküld vérvételre, akkor a kórházba küld, nem? Ott meg gondolom nem fizetsz minden egyes vizsgálatért, nem mész magánlaborba...

Akkor pedig igen is pénzbe kerülsz a többi embernek....

2012. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem vagyok hipochonder, mert vannak betegségeim és tüneteim is...csak csalódott vagyok, ha tünet mögött nem találnak betegséget.

Igen, szoktam vérvételre menni és nem magánlaborba, de annyi csak kijár már nekem. :P

De pl. az MRI-t 80 ezerért én fizettem ki, de az sem feleslegesen volt, mert kiderült, hogy van egy daganatom, igaz, jóindulatú, de ugye kezelni kell.


És most ne úgy értsétek, hogy hetente 10x járok orvoshoz, mert nem, csak a kontrollokra megyek vissza, viszont arról "gondoskodok", hogy 3 havonta legyen kontroll, különben hiányzik az orvoshoz járás.

Áh, igazából megfogalmazni se tudom. :-o

2012. szept. 25. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:

"de annyi csak kijár már nekem. :P "


Persze. Miért is?

2012. szept. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mert az esetek 99%-ában magánorvoshoz megyek, mert a háziorvosok nagyobb része minden évben kér személyenként egy teljes vérképet, mert kifizettem egy MRI-t, mert alanyi jogon jár nekem is a TB...
2012. szept. 25. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!