Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan figyelem magam,...

Állandóan figyelem magam, testem, félek hogy beteg leszek emiatt, mit tegyek hogy leszokjak erről?

Figyelt kérdés
Ha valamim nyilal,akkor már arra koncentrálok,figyelem,nyomogatom,és keresem a tüneteket a neten.Most pl a mellem fáj,de ez szokott is menszes előtt,már a mellrák tüneteit érzem.Nagyon rossz ez igy,nem csak nekem,de ugye a családomnak is.Szeretnék leszokni erről.
2012. jún. 6. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
hypochonder vagy. Legalábbis kezdesz az lenni. Érdemes kezeltetni mert ha nem teszed akár paranoiáig is fajulhat a dolog. Ez egy pszichés betegség. Menj el vele nyugodtan egy orvoshoz,és ő segíteni fog. Ha nem bízol a sima orvosokban akkor menj természetgyógyászhoz.
2012. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

@első kommentelő:

Természetgyógyász?? Viccelsz? Egy kezdődő mentális zavara van, te meg természetgyógyászhoz küldenéd?!


Kérdezőnek:

Keress segítséget szakembernél - pszichiáter, vagy pszichológus. Érdemes lenne megkeresned Szokolai Árpádot, ha budapesti vagy. Ő nagyon jó, nekem is nagyon sokat segített. Most, amíg még az elején vagy a hipochondriának, könnyen tudna segíteni szerintem.

2012. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pietrosol ***** válasza:
28%

Szia!


Ne nézz tévét!Nem vicc,komolyan mondom!Az ott látott gyógyszerreklámok miatt van ez betegségfélelem tudatod!


Nem nagy manőver,én egy éve nem kapcsoltam be!

2012. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy jó pszichológus segíthet feloldani a félelmeket. Tapasztalat. :)

Én is hipochonder voltam, de annyira, hogy a barátaimat sem öleltem/pusziltam meg találkozáskor, mert féltem az ő bacijuktól, mikroorganizmusaiktól is...

2012. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Nekem az internetet kéne megszüntetni,mert állandóan azon lesem a tünetleirásokat.
2012. jún. 6. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Leszokhatsz róla, ha elfoglalod magad valamivel, és nem érsz rá a betegségeken töprengeni.


Az is segít, ha küzdesz a szorongás, idegesség ellen. Ugyanis előbb van az idegesség, és csak utólag hozzá keresett ürügy a betegségektől való félelem. Ha most elmennél orvoshoz, teljesen kivizsgálnának és egészségesnek találnának, akkor másnap már a betörőktől félnél. Segíthet a több mozgás, a kávé és dohányzás mellőzése, elég alvás, meg az is, ha lazábban állsz hozzá az élethez, nem gondolsz állandóan a jövőre, nem hasonlítgatod magad másokhoz (sikeres vagy-e stb.), hanem megpróbálod inkább élvezni a dolgokat.


Ha már rég gyakorló hipochonder vagy, akkor talán egyszerűbb a helyzet. Egyszer írd össze, hányféle halálos betegséget képzeltél be eddig magadnak, és hányszor kellett volna már rég meghalnod. Ha ezt belátod, az segíthet a helyükön kezelni ezeket a gondolatokat.

2012. jún. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ,nagyon hasznos volt,sok sok igazság van benne!
2012. jún. 7. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!