Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A vágásokat a kezemről hogyan...

A vágásokat a kezemről hogyan tudnál eltüntetni h anya ne vegye észre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 10:46
1 2 3
 11/27 MRC31 ***** válasza:
83%

Különböző erre speciális kenőcsökkel, pl. fentebb írta valaki, hogy Bepanthennel, egyetértek. Hanem úgy tűnik, hogy a belső feszültséget nem tudod levezetni, elkap a tehetetlenség és saját magadon bosszulod meg amiért nem tudod megoldani. Nem hibáztatlak, csupán vannak más igen jó módszerek a levezetésre ahol "megkínozhatod" magad és egyben jót is teszel magaddal az pedig a sport. Nemedtől függően kondizás, ökölvívás, biciklizés, főleg olyanok ahol tudsz hirtelen nagy erőfeszítést kiadni.


Kissé viccesen mondva és ha kreatív vagy akkor pl. foghatsz egy cementes zsákot amivel bicajozol x km-t majd valahol emelgeted egy kicsit utána meg szétbokszolod. :D

2012. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

Nos, ha az indulataid levezetésére vagdosod magad, akkor emögött komoly lelki sérülés van, amit mindenképpen érdemes lenne feldolgozni, megoldani.

Ehhez segítségre van szükséged, mert -tapasztalatom szerint- egyedül nem lehet feldolgozni. Terápiában is sok idő...

A kérdés, hogy meg akarsz-e gyógyulni, vagy tényleg csak az érdekel, hogy tudod eltitkolni?

2012. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Próbáltam már elmondani anyunak,tesomnak de nemmegy.Abbahagynam ha tudnám de úgyerzem muszáj csinálnom mikor kiborulok.Mikor megnyugszom gyakran megbanom mert elég csunyak.
2012. szept. 27. 20:28
 14/27 Heni812 válasza:
Én is csináltam 16 évesen.Úgy éreztem senki nem ért meg. De ez nem így van. Ha a családoddal nem tudod megbeszélni beszéld meg mással.(barát,barátnő)Nem vagy egyedül ezt ne feled,szeretnek Téged. Már nekem is van egy gyermekem remélem Ő nem fogja úgy érezni hogy egyedül van.
2012. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
73%

Szia!


Ha már ilyenekre szorulsz, akkor csinálj valami kevésbé veszélyeset! Én párnát szoktam ütni; mikor nagyon felmérgelem magam, akkor bemegyek a szobába, ölembe teszek egy díszpárnát, és 10x-20x izomból beleöklözök. Ez se egészséges (egyszer meg is kékült a combom), de egy fokkal azért mégis jobb, mert legalább nem teszek kárt magamban. És klasszul levezeti a feszültséget is.


Bocsi, a vágások eltüntetésével kapcsolatban nincs ötletem.

2012. szept. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 MRC31 ***** válasza:
Ne azt próbáld meg elmondani, hogy vagdosod magad, hanem ami kiváltja. Persze könnyű mondani - lehetne a reakciód mert nem tudjuk miért teszed de amint látod vagyunk még páran, sokan akik ki tudunk borulni. Ráadásul minden ember a saját problémáját látja a legnagyobbnak, a gazdag azért mert miért csak két kocsija van és csak egy cége, a hajléktalan azért mert aznap csak egy kiflire valót tudott összegyűjteni, de igazából minden relatív. A bokszolást nagyon ajánlom de tényleg, ahogy előttem írta valaki párnán is jó, de lehet akár a szekrény falán is - mi volt ez Pisti? Öö, semmi csak nekiestem a szekrénynek... :) Vagy homokzsák valahol kinn udvaron vagy természetben jól megrugdosni és megöklözni, inkább mint, hogy magadat őröld. :)
2012. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

kedves H.X


minden problémának van megoldása. egyszer te is felnősz majd és nem mehetsz be a munkahelyedre vakdosott alkarral. mosolyogj es kesz.

2012. szept. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 macsekcico válasza:

Kedves Kérdező!


Amiről Te írsz, az egy komoly probléma, és ha nem is anyukádtól, de valakitől mindenképpen kérj segítséget, mert ezt egyedül nehéz megoldani. Őszintén szólva én szakember segítségét javasolnám. Fontos, hogy ne szégyenkezz, minél hamarabb kérsz segítséget, annál könnyebb a megoldás!! A környéketeken lévő Nevelési Tanácsadóban tudtok segítséget kérni. Vagy magánrendelésre is mehettek. Interneten sok telefonszám van, ezeket akár egymagad is felkeresheted. De ha mindezt magadban tartod, a helyzet csak rosszabb lesz! (Anyukádnak jobb sokkal hosszútávon, ha ezt tudja, ebben teljesen biztos vagyok.)

Sok bátorságot és erőt kívánok!!

2012. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Mindenképpen szólj anyukádnak, meglásd segíteni fog!
2012. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
75%

Szia! Volt lakótársam, egy lány, ugyan ezt csinálta. Amikor én laktam vele egy szobában, már nem. Láttam a kezén a vagdosást, de nem kérdeztem semmit. Aztán egy nap beszélgettünk, és ő mondta el, hogy vagdosta magát. Kérdeztem az miért jó? Azt mondta, nem tudja, de jó. Ezzel úgy a beszéd témát le is tudtuk. Aztán másik alkalommal folytatódott. Megkérdeztem mi változott, hogy már nem csinálja. Azt mondta, a környezete. Már nem azokkal lógott, akikkel régen, és ez lelkileg helyre hozta. Nem igényelte többé.


A tanácsom a következő. Vizsgáld meg mi váltja ki belőled ezt, és azt szüntesd meg az életedben.

Ha a családod az, beszéld meg velük. Ha nem segít, a megoldás az, hogy amint tudsz elköltözöl.

Ha a barátok azok, bármennyire rossz, vagy megbeszéled velük, hogy így rossz, és változtatni kell, vagy ott kell őket hagyni.

Látod, a lány is úgy tette túl magát, hogy megszüntette a kiváltó okot. Ma boldog ember.


Ha semmi mást nem ért az írásom, csak azt, hogy példa van arra, hogy ki lehet belőle jönni, már szerintem az is valami. Sok sikert a küzdésért.

2012. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!