Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 180 cm vagyok és 70 kg. Ez...

180 cm vagyok és 70 kg. Ez sok? Mert szerintem az. Anyáék is mindíg mondják h kövér vagyok. Meg h anya 19 évesen nem volt enni kg. Igaz ő kb 165 cm. A hasam kicsit nagy, és a csípőm széles. Hogy tudnám eltüntetni onnan a zsírpárnákat?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok 170 cm és 67kg. Az jó?? Nem... De én is kíváncsi lennék hogy lehet ezt eltüntetni. Nekem is a hasam nagy és széles a csípőm(végülis ez a szülés után maradt rám). És ebbe az a baj hogy pont erről a 2 testrészről marhára nehéz ledolgozni a zsírt,ha lelehet egyáltalán;)
2008. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
20%

Sziasztok!Nekem van egy könyvem (Horváth Ilona szakácskönyve), elég híres, s ebben van egy táblázat, hogy mi a normál kg és mikor. a Ti esetetekben:

18-24 év között(nő):

165 cm 53 kg

170 cm 56 kg

175 cm 59 kg

180 cm 62 kg

185 cm 66 kg

Én magamra nézve ezt szoktan nézegetni, s mérvadónak venni, de szerintem a neten is lehet találni valami hasonlót biztos, ami valahogy el is térhet.

De neked kell szerintem eldöntene, hogy-e új neked, vagy próbálsz tenni valami, de szerintem is lehet olyan, hogy az ott van és kész, mert egyszerűen genetikai tulajdonság.

2008. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ti boldog ifjúság. Fogyózni felesleges. Inkább fittnesz terembe menjetek mozogni ,megfelelő edzés programmal tudjátok formálni magatokat.
2008. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem sok. Kiszámoltam a testtömeg indexedet, 21,6!


Ezt írták hozzá:

"Kedves Hölgyem!


Gratulálunk, az Ön testtömeg-indexe az ideális tartományba esik! Sem fogyókúrára, sem hízásra nincs szüksége. Csak arra kell vigyáznia, hogy ezt az eredményt meg is tartsa. A normált testtömeg-indexű emberek várható élettartama a leghosszabb, a táplálkozással összefüggő krónikus betegségek kockázata pedig a legkisebb. Sportoljon, mozogjon minél többet, táplálkozzon egészségesen, és tartani fogja normális testsúlyát.


A legtöbb hölgynek ilyen idősen még normális a súlya, ám ez az évek előrehaladtával sajnos romlik. Ha sportol valamit, ne hagyja abba, ha pedig még nem tette volna, a legjobb időben van, hogy elkezdjen valamilyen rendszeres, egészséges mozgásformát!"

2008. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2008. aug. 14. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló a magasságom, mint a tied, 178,5 cm vagyok. Most babát várok, tehát a jelenlegi súlyom nem igazán mérvadó, viszont most magamhoz viszonyítottam a te 70 kilódat. Ami azt illeti, egyáltalán nem mondanám rád, hogy kövér vagy, bár igaz, hogy nagyon sok függ a testalkatodtól. Ha inkább sportosabb vagy és húsosabb, akkor simán eloszlik rajtad ez a súly úgy, hogy valószínűleg az emberek döntő többsége soha nem saccolná meg, hogy mennyi is a súlyod, illetve nem hinné el. Úgyhogy én azt mondom, hogy ne fogyókúrázz, a helyes táplálkozás persze nem árthat, de inkább sportolj és azokat a testtájakat edzd, amit nem tartasz arányosnak. Neked én kardioedzéseket javasolnék, tehát olyat, ami felpörgeti a pulzusodat, majd arányosan megtartja azon a szinten például a kocogás. De az aerobik is nagyon jó tud lenni, lehet, hogy akkor le is olvadna rólad pár kiló, mindez úgy, hogy az izmaid szépen formálódni fognak, sokkal szebb lesz az alakod, és jobban is fogod magad érezni, a kondíciód is javul. Ha még van energiád, akkor erre pluszban rátornázhatsz a hasra, fenékre irányuló izomerősítő gyakorlatokkal, de ezek akkor hatásosak, ha rendszeresen csinálod.

Kilószámra ne akarj nagy fogyást elérni, mert nincs rá szükséged. Én mint említettem 178,5 centi voltam terhesség előtt és ehhez 63 kg (plusz minusz 2). Nem voltam vékony, inkább izmos, volt cicim, volt fenekem, ennek ellenére mindenki folyamatosan hajtogatta, hogy én milyen sovány vagyok és vékony, majd tátott szájjal néztek, amikor elárultam, hogy nem az ötvenakárhánykilós kategóriába tartozom. Épp ezért mondom, hogy neked is inkább alakformálásra lehet szükséged!

(Hozzáteszem, hogy voltam sokkal-sokkal kevesebb is néhány évvel ezelőtt, a legkisebb súlyom ehhez a magassághoz 54 kg volt, de elég betegesen festettem, minden voltam, csak nem vonzó.)

2008. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én 15 leszek nemsokára,165 centi vagyok,és 50 kg.vagyok.Sok?

mert szerintem az vagyok,és szeretnék fogyózni.

2008. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

NE fogyózz. könyörgöm hagyjátok abba lányok ezt a kövér vagyok dumát 160-180 cm magasan és 50-75 kg-as mindenki szép és karcsú OK??? Érthető?

Egy dietetikus aki ezek után a haját tépi

2008. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A dietetikus válaszadó a hajtépés helyett inkább szúrjon oda két sort, hogy a fogyókúra helyett érdemes kipróbálni a rendszerezett és egészséges táplálkozást (nem szigorú diétáról beszélek) és ezt egybe kötni egy kis sporttal, mert épp abban a korban van a két önjelölt fogyókúrázó, amikor ezzel a legtöbb (pozitív) változást érhetik el és a jövőbeli életmódjukat is megalapozhatják.

Úgy érzem, hogy mindkét esetben erre lenne szükség, mert nem kilókban mért fogyással éritek el azt, amit szeretnétek, hanem azzal, ha foglalkoztok magatokkal és kiegyensúlyozottak lesztek emiatt.

2008. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na én viszont 165 cm vagyok 21 éves és 68 kg. úgy képzeljtek, hogy tesi szakos fősulis hallgató, év közben állandóan mozgok, mégsem tudok leadni egy grammot sem.
2008. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!