Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám eltüntetni azt a...

Hogy tudnám eltüntetni azt a sok haragot és gyűlöletet ami bennem van?

Figyelt kérdés
Ez az egéssz kb 8 éve történt. Engem nagyon sokat bántottak a suliban(testileg és lelkileg is),de úgy,h minden nap sírva kellett hazamennem,csak azért mert észrevették,h gyengébb vagyok. Ekkor teljesen leépült az önbizalmam és az emberekkel szinte minden jellegű kommunikációm megszünt,kivéve 1-2 barátot és a családom. Halk és vékony lett a hangom. Nem tudtam barátkozni,ismerkedni. A kommunikációval és az önbizalmammam még mindig nem vagyok a toppon,de már szépen építgetem a személyiségem.De megmaradt bennem egy bizonyos harag és gyűlölet amit nem tudok levezetni.Sajnos sűrűn a szeretteimen csattan azb ostor. Ha pedig valaki viccelődik velem,akkor nagyon ideges leszek,de annyira,h elmelegszik az arcom és felgyorsul a pulzusom. Apróságok előhozzák belőlem azt,h védjem meg megem és így sűrűn összeveszek a szeretteimmel amit persze nagyon megbánok és utánna rosszul érzem magam.Hogy tudnám ezt az indulatot kezelni? 20/L
2012. jún. 3. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológussal, és sporttal
2012. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Az gyáva jellemre utal, hogy hagytad magad hosszú időn át piszkálni, nem álltál ki magadért, nem viselted harcrakészen a dolgot (lásd: a hangom is vékonyabb lett), hanem a szeretteiden vezeted le a feszültséget, rajtuk állsz bosszút, mert tudod, hogy ők szeretnek és nem "ütnek" vissza.

" Apróságok előhozzák belőlem azt,h védjem meg megem és így sűrűn összeveszek a szeretteimmel"

Érdekes, akik b.sztatnak azokkal szemben hogy hogy nem jön elő, hogy védd meg magad.

Nem kéne az ártatlan áldozat vagyok, nem is értem mi történik velem álarc mögé bújni. Nagyon is tudod. Meghunyászkodni kint a társadalomban és leverni mindent a családon.

2012. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Kill them all.
2012. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: minden nap 1-1 és fél órát görizek,biciklizek vagy futok,pont a feszültség levezetése miatt

2. válaszoló szerintem kicsit félreértettél,mert ez a multban történt,csak leítam,h legyen a kérdésemnek alapja. Azért nem bántottak továbbra is,mert egyre erőteljesebben álltam velük szembe. Már nem bánt senki,mert nem hagyom,viszont minden apróságot támadásnak érzek. És nem CSAK a szeretteimen csattan az ostor,hanem főleg rajtuk,de mindenki máson is,aki rajtam akar poénkodni...És nem vagyok gyáva!! És szegény áldozatnak sem mondtam magam,csak segítséget akartam kérni,mert úgy érzem magam,mintha egy bomba ketyegne a fejemben ami mindjárt felrobban és érzem,h tele vagyok gyűlölettel az emberek iránt és muszáj,h valami lenyugtasson,mert nem birom tovább.

2012. jún. 3. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékenység nem gyávaság. Én fiú vagyok, mégis ugyanez történt velem 8 éven keresztül az általános iskolában. Mindenkiben megbíztam, mindenkivel őszinte voltam, és ezt mindig kihasználták ellenem. Akkoriban és még utána két végi bennem is rengeteg harag volt, és amint ezt felpiszkálták, robbant. Aztán elkezdtem olyan dolgokat olvasni, ahol leírták, mit tesz a testtel és a szellemmel a harag és a gyűlölet. A harag még úgy ahogy helyénvaló tud lenni, de a gyűlölet sohasem hasznos. Elsősorban azért igyekeztem magamon változtatni, hogy ne a családomon és a barátaimon vezessem le a feszültséget. A gyűlöletet nem tudom hogy tudnád legyőzni, mert az minden más érzelmet felülír, de a haragot viszonylag könnyű féken tartani. Ha érzed hogy gyűlik benned, kezdj el mellkasba mélyen lélegezni, és az orrodon át fújd ki a feszültséget. Emellett igyekezz a gondolataidra figyelni, mert amíg még gondolkodsz, és nem csak haragból ösztönösen cselekszel, addig nem robban. Igyekezz megtalálni minden helyzetben, hogy neked milyen részed volt a haragodat kiváltó tényező létrehozásában. Ha őszinte vagy magadhoz, akkor belátod, hogy nem csak a környezeted, hanem te is hibás vagy abban, ami miatt megharagszol. Amit nem szabad tenni az az, hogy visszatartsd, vagy "lenyeld" a haragodat, mert ez pszichológiailag bizonyítottan epekőhöz vezet, kiváltképpen nők esetében. Ha képessé válsz mérsékelni a haragodat, akkor talán a gyűlöleted is alább hagy. Remélem, amikor a haragodat már mederbe tudod terelni, akkor rájössz, hogy valójában nem is érzel gyűlöletet, csak sértettséget és haragot. A gyűlölet azokra is hat, akire nem haragszol, és esetleg szeretsz.
2012. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

A régi sérelmek miatti haragot meg gyűlöletet az valahol ki kell élni, hogy elm tudjon múlni. De amíg nem azokon éled ki, akiknek szól,a ddig nem fog elmúlni. Mivel ezek a dolgok régen történtek, a megtörténteken változtatni nem fogsz tudni, de magadban még változhatsz. Nekem pszichológus segített, Szokolai Árpádnak hívják, és ilyen hipnózisszerű módszerrel lejátszottam nagyon sokmindent újra magamban, és "kijavítottuk" a régi történéseket. El sem tudom mondani, mennyit változott az életem azóta!

Szerintem te is keresd meg, ha budapesti vagy ;)

2012. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azokon éli ki akiknek szól, akkor is fogékony marad az ilyen ingerekre ha kiéli azokat. Ezeket az ingereket, érzelmeket fel kell oldani, nem pedig levezetni valakin, mert ha levezeted, akkor ugyanúgy kialakul majd később is. És abból is régi sérelem válik idővel. Ha viszont megtanulja kezelni és feloldani ezeket, akkor többé nem lesznek rá ilyen erős hatással.
2012. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hibásan kezelem a haragot, magamba fojtom, és néha kitör, ha már eléggé felgyűlt. Érteni értem, hogy ez az apám módszere a kezelésére, de nem igazán működik. Neki van egy 30 év előnye, és látom, hogy megkeseredett ember leszek a végén, ha ezen az úton megyek tovább. Igazából semmi sem segít. Sport, meditáció, jóga, mindent kipróbáltam már, de nem billentik helyre. Neked összejött?
2021. nov. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!