Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le az emberundo...

Hogyan győzzem le az emberundoromat?

Figyelt kérdés
Egyre jobban elzárkózok, már azokkal sem beszélek, akikkel eddig igen, mert őket is utálom. Hozzám hasonlóaktól kérdezném, hogy ti hogy vagytok meg a mindennapokban? Nem is zavar ez titeket, csak elvagytok magatokban?

2012. szept. 28. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is volt ilyen időszakom és nagyon szenvedtem tőle. Később jöttem rá, hogy nem az emberektől undorodom, hanem attól, ahogy én állok hozzájuk. Mert ez nagyon ronda magatartás. De nehezebb volt változtatni rajta, vagy belátni, hogy én vagyok a hibás, mint így élni. Hozzátartozik még a családi hátterem, ahol ezt láttam és ebben nőttem fel, hogy mindenki más egy nulla, hülye és senki más nem ért semmihez és alsóbbrendű (főleg apám nyomta ezt) és rám is ragadt. Ez nagyon megnehezíti az ember életét és nagyon beteg hozzáállás. Nem tudtam például leülni valaki mellé a buszon, aki egy kicsit rosszabbul volt öltözve vagy nem látszott túl iskolázottnak. Szerencsére otthonról elkerülve és munkába állva muszáj volt az emberekkel közvetlen kapcsolatot kialakítanom, ahol rájöhettem, hogy mennyien többek például nálam vagy az apámnál és ez fokozatosan elmúlt. Sokat köszönhetek az embereket, akiket utáltam sokáig.
2012. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mindenki utálja a többi embert, csak nem mutatja. És pont ez a képmutatás az, amit én utálok bennük. :)

Szemben mézesmázos, háta mögött mocsok. Akiket ismerünk, azokról még inkább tudjuk ezt. Ezt legyőzni? Képtelenség. :)

2012. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem is volt! Nézz körül! Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket:

-Miért utálom őket, mit ártottak?

-Miért zárkózom el?

-Hogy tudok rajta változtatni?

Egyet jegyezz meg! Egy ember vagy több ember viselkedése nem azt jelenti, hogy mindenki olyan!! Vannak jó emberek és azokat becsüld meg! Légy pozitívabb! Menni fog!

2012. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
86%

Ismerős a helyzet. Én pont úgy vagyok, mint az első válaszoló: apám szerint mindenki hülye és buta, kivéve minket... aztán felnőttként rájöttem, hogy ez képtelenség.

Tapasztalatom alapján amikor a többi embert utáljuk, akkor valójában magunkkal nem vagyunk kibékülve. A saját önértékeléseden kéne dolgozni.

2012. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azt gondolom, hogy magamat kéne rendbe tenni, de pszichológustól annyi tanácsot kapok mindig csak, hogy SZERESSEM AZ EMBEREKET FELTÉTEL NÉLKÜL. De HOGYAN???? Ettől nem fogok meggyógyulni.

2012. szept. 28. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Én is hasonló érzésekkel kűzdök. De én már nem akarom megváltoztatni magam, a személyiségem része lett. Egyet tudok ajánlani: ne juss el idáig.
2012. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Ha undorodsz tőlük, annak biztos megvan az oka, így természetes, hogy védekezel a kellemetlen emberek ellen.
2014. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!