Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért kezd el...

Szerintetek miért kezd el inni valaki? Mindig van valami lelki oka?

Figyelt kérdés
Egy családtagomról van szó, akinek van felesége, két felnőtt gyereke, háza, munkája autója, hitele nincs. A feleség otthon van, nem dolgozik, állatokat tartanak azzal bíbelődik otthon.
2012. okt. 1. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, valami oka van,ha nem is lelki, de az lesz belőle...

Így ismeretlenül nehéz válaszolni.

2012. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van,amikor okkal,amikor valaki tönkremegy lelkileg,vagy nem tud feldolgozni valamit,ami történt vele.De van,amikor már azzal kezdi az életét.Egyik családtagom pl 12 éves kora óta iszik.
2012. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából én arra gyanakszom, hogy talán az lehet a baj, hogy sok neki az egész ami otthon van. Munkából hazaérve állatokkal törődni, eltartani a családot, fenntartani a házat. De az állataitól nem válna meg. A család meg csak támadja az ivás miatt. Én nem veszekedni szeretnék vele a többiekkel ellentétben, mert nem hiszem hogy ettől abbahagyná, hanem segíteni. 55 körüli férfi. Minden nap iszik valamit, de részegre kb havonta, kéthetente egyszer sikerül leinni magát. Viszont alkoholmentes napja nincs, és zugivó is.
2012. okt. 1. 10:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia,én is pont ezen töröm a fejem.Sajnos a férjemen vettem észre,hogy egyre többször kijár az udvarra és hát először nem gyanakodtam,de aztán belém csapott a szörnyű felismerés,hogy te jó ég,kint sörözik a kis helységben.Eleinte csak egy-két sör fogyott,ezt még elnéztem,bár,már akkor sem tetszett,hogy ez napi rendszerességgel történik,most már hétvégén tíz-tizenkét sör is hiányzik.A hétköznapok még kontrolálhatóak,hiszen dolgozik,de ez már alkoholizmus.Sokkal agresszívabb érzelmileg,kötekedő és soha semmi nem jó neki.A saját fájdalmát másokon tölti ki.Ha beszélni próbálok vele,hogy mi a gond,nem mondja el,lehülyéz.Ha szólok neki,hogy mennyit ittál már megint,akkor szörnyen elszégyenli magát.Általában dugdossa a sörös dobozokat,csak onnan tudom,hogy mennyit iszik,hogy megszámolom a söröket mielőtt hazajön.Az üres dobozokat eldugja.Szörnyű érzés ez nekem is,mert hiszen velem él együtt,lehet,hogy az életünkkel van problémája.De hát nem lehet vele megbeszélni,mindent magába folyt.A hajlam megvolt régen is benne,hiszen bulik alatt rendesen felöntött a garatra,míg én pl. nem,ha ittam is,akkor is voltak határok.Szóval bizony a hajlam meg volt benne régen is.De a lényeg az lenne,hogy miként lehet segíteni????Ha erre tud valaki válaszolni,akkor azt nagyon megköszönném!!!Nálunk még lehet segíteni,azt gondolom,de idő kérdése és átfordul minden.
2012. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolasó vagyok.A férjem régen őstermelő volt,most már van főállású munkahelye,mert már csak ebből nem lehet megélni.Ezen felül megvannak az állatok (lovak,disznók,csirkék,kacsák,stb.),krumplit,karfiolt,borsót,tritikálét termeszt édesapjával.Szóval rengeteget dolgozik.Lehet,hogy ezért gondolják,hogy ez jár.Hatalmas szőlő ültetvényt gondoz stb.
2012. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj, hogy okot mindig talál a gyenge ember az ivásra, innentől kezdve pedig nem is érdemes azt feszegetni, hogy mi is az az ok.

Ha unatkozik akkor az, ha túl sok a munka akkor az, ha veszekednek otthon akkor az, ha minden simán megy akkor megint az. Az alkoholistának mindegy, csak tudjon inni. Csak nézz meg egyet: ha állítása szerint x okból iszik, és te azt az okot megoldod, akkor újat fog találni.

Az igazi ok a gyengeség: elkezdett inni valamikor, megtetszett neki az érzés, és nem tud leállni mert nincs hozzá ereje, de nem is akar leállni igazán.

2012. okt. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az addig rendben van, hogy rászokik és "mindig talál rá okot". Ez igaz. A kérdés hogy miért kezdi el?! Mi viszi rá? Nem tudom elképzelni, hogy valaki azt mondja, na ,mától iszok.
2012. okt. 1. 10:43
 8/12 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok.Nekem ez azért is furcsa,mert pl. nem ízlik egyetlen pia sem.Azt gondolom,hogy ez egy kényszer cselekvés.Belemenekül valaki egy megszokott,rendszeres dologba,nem mellesleg még jobb kedve is lesz tőle,bátor lesz,lesz önbizalma stb.Azt gondolom,hogy az ilyen ember elnyomva érzi magát,vagy önbizalom hiányos és ha iszik bátrabb lesz,oda mer mondani a másiknak,stb.Nekem is vannak kényszeres cselekvéseim,pl. mániákus takarító vagyok,már ha egy szöszt meglátok késztetést érzek arra,hogy felvegyem.Ez is a feszültség egyfajta levezetése és biztonságérzetet ad az,hogy csinálom.
2012. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért kezdi el, mert megtetszik neki az eufória.

Nézzük más oldalról. Adott egy egész addigi életében csendes, esetleg elnyomott ember, aki a véleményét sem meri elmondani, és társaságban is mindig a háttérben van. Megissza az első piáját és rájön, hogy ittas állapotban szórakoztató, bátor, és a buli középpontjaival vetekedik. Ez csak egy példa, de a többség ugyanerre vezethető vissza: a részeg állapota jobban tetszik neki, mint a józan állapota. Menekül a józan állapot elöl, mert akkor szembesülnie kell a valósággal. Minél tovább menekül, annál kevésbé képes elviselni a valóságot, még többet kell innia. Persze egy idő után a környezete kiveti magából ezt az embert, így megint oka van inni, tovább menekül.

2012. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:
Nem szükséges lelki ok hozzá, de általában van. A legelejéhez semmilyen ok nem kell, az alkohol hatása kellemes, és igenis létezik belőle finom is. Viszont a teljes életű ember abbahagyja, ha eléri a társadalmilag nem elfogadott (vagy szerinte egészségtelen) mennyiséget, mivel szüksége viszont nincs rá. Az folytatja, akinek kell, mert napi néhány pohár (ez nem alkoholizmus) is tartósan távolivá teszi a problémákat, de ezzel egyben általában megoldhatatlanná is. Legjobban ürességet, érzelemhiányt tud „másnapra halasztani”, de az egyszerűen unatkozó emberen is segít. Sokan csak azért folytatják, mert nincs sürgős okuk abbahagyni.
2012. okt. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!