Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiderült,80-as az IQ-m. Mit...

Kiderült,80-as az IQ-m. Mit tehetnék, hogy több legyen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne...
2012. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak rossz passzban voltál a teszt ideje alatt, nem? Később célszerű megismételni, lehet, hogy nem is csak 80as. Gondolj arra, hogy Hitlernek extrém magas volt, aztán...hát....inkább nem mondok semmit!
2012. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ezzel semmit nem tehetsz, nem lehet növelni.

de nem jelent semmit, csak a képességeket mutatja. lehet valaki magas iq-val is buta, mint ahogy alacsonnyal is okos.

szerintem ezen nem érdemes rágni magad.

2012. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 poiu ***** válasza:

Valójában az átlag 80 értéknél fontosabb lenne tudni, hogy mit kaptál a részképességekre. Mindenkinek van, ami jól megy, van, ami nehezebben. Amiben gyengébben teljesítettél, fejleszthető. Amiben jobban, arra építhetsz.

A másik dolog, a szokásos IQ mellett van szociális intelligencia, zenei intelliencia, mozgás intelligencia és sorolhatnám. Ezek nagyon fontosak, de nem mérik. Miben érzed magad jónak?

A harmadik dolog az, hogy ha esetleg diszlexiás vagy diszgráfiás vagy, mérhetnek sokkal alacsonyabb értéket a valóságnál.

A legfontosabb az lenne, hoyg megtudd a részeredményeket.

2012. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Végülis virágkötő voltam, amikor úgy döntöttem, hogy továbbtanulok és bebizonyitom, hogy én is érek annyit, mint a többi érettségis. Munka mellett leérettségiztem, nem is akárhogy, utána meg estin lediplomáztam. Az nem lehet, hogy hülye vagyok! A matek sosem ment, ez a teszt viszont tele volt matekkal, szinte csak arra ment rá és mindre csak 20 mp volt a megoldási idő. Mire elolvastam a kérdést, már majdnem le is telt az idő.
2012. szept. 2. 22:35
 6/9 poiu ***** válasza:
100%
Na, akkor ez a magyarázat. Kérd el a részpontszámokat.
2012. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Velem 9-10 évesen csináltattak valami tesztet,amiből 2-féle volt egy gyerek és egy felnőtt.Nem tudom mi volt a neve,mindkettőt megcsináltatták velem a felnőttben lett 3 hibám,ha minden igaz,azt mondták,hogy súrolom a zsenit.Ehhez képest matekból minden félévkor megbuktam,ráadásul odafigyelni se tudok.Munkát nem találok és csóró is vagyok szóval a fősuli is kilőve.Sok mindent sokkal inkább a szorgalmammal értem el,mint az agyi adottságaimmal.

Nem tudom,hogy tudnád növelni az intelligencia hányadosod.

Az egyetlen dolog amit tanácsolni tudok,hogy olvass és tanulj sokat és azt a tesztet pedig felejtsd el,mert egy ember tudását szerintem nem lehet számokkal meghatározni,mert szerintem az intelligencia túl összetett ahhoz,hogy mérni lehessen.

2012. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 poiu ***** válasza:
Az előzővel egyetértek. Beszéltem egy pszichológussal, aki használja az IQ tesztet. Azt mondja az idegen nyelv tanulása fejleszt olyan részképességeket, ami miatt rossz lett az eredményed. Nem az a lényeg, hogy perfekt legyél pl. angolban, hanem az, hogy tanuld. Ez nem tűnik hülyeségnek, amellett hasznos és szórakoztató.
2012. szept. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ekeke ***** válasza:
100%
Az intelligencia a változó körülményekhez való szellemi alkalmazkodóképesség. Nyelvvizsga, diploma, gyakorlás, adatok sorolása NEM intelligencia. Intelligencia, ha mindenre RÁJÖSSZ és veszed az akadályokat. Azaz SZELLEM. A többi csak gigabájt.
2012. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!