Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe fogyatékosságot lehet...

Enyhe fogyatékosságot lehet valahogy kompenzálni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, részben önellátó meg minden de sokszor bambulok magam elé üresen, kifejezetten fura a mozgásom, meg nehezen kommunikálok. Nehezen jegyzek meg dolgokat és sokszor akadok el a beszédben. Szóval sztem azért látszik h valami para van, de kb ez olyan mintha be lennék rúgva folyamatosan v nemtom, szóval a személyiségemre nem hat ki, hanem inkább csak érzem, hogy valahogy nem fullos az agyam.


Lehet ezt valamivel fejleszteni, kompenzálni, bármi?

Van valaki hasonló cipőben?


2012. okt. 9. 01:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Másban is látszik, pl ha csinálok valamit, papírokat rendezek, vagy akár csak kinyitok egy ajtót kulccsal úgy bénázok néha mint egy kisgyerek.
2012. okt. 9. 01:03
 2/4 anonim válasza:
Amit leírtál lehet valami idegi rendellenesség is, koordinációs zavar vagy ilyesmi. Valamilyen orvoshoz kéne fordulnod szerintem, ha zavar, és ő elküld a megfelelő fejlesztésre, vagy megvizsgál. De nem tudom biztosra igazából, csak úgy mondom. Viszont mindenki szokott bambulni, és bénázni néha. És sokan nehezen jegyzik meg a dolgokat. De ha magadon érzed, hogy valami nem oké, szerintem simán elmehetsz egy kivizsgálásra.
2012. okt. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A beszédzavart, kommunikációt a nonverbális kommunikációval tudod valamennyire segíteni. Ha súlyosabb a helyzet, akkor írhatsz is, bár ez inkább arra van, hogy ne félj az elakadástól. De ha nem félsz az elakadástól, akkor amúgy is biztosabban fogsz beszélni.


A tanuláshoz: én is sokszor éreztem már, hogy nem fog az agyam. A legnagyobb segítség az volt, hogy lemásoltam a jegyzetet, a legnehezebbeket akár háromszor is.


A kézügyességemmel nincs baj, ezért csak annyit tudok mondani, hogy próbálj más testrészeket is bevonni, például ami fél kézzel nem megy, azt két kézzel próbáld! Továbbá ajánlom a neurológiát is, hátha gyógyítani is lehet.

2012. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán még azzal is segíthetsz magadon, hogy miközben megpróbálsz valamit csinálni, a látásod mellett a tapintásodra is hagyatkozol. A szem-kéz koordináció fejleszthető például labdázással.
2012. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!