Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki szorongáss...

Van itt valaki, aki szorongással/pánikbetegséggel küzd?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hete kezdődtek tüneteim, a legelő egy esti rohamszerűség volt, hatalmas vihar volt, arra ébredtem. Utána beleszúrt egyet a szívembe, ettől beparáztam és elkezdtem remegni. Már majdnem elindultam az ügyeletre, mikor 10 perc után magától elmúlt. Visszafeküdtem és teljesen jól el tudtam aludni.

Másnap aztán erős mellkasi nyomást éreztem, mintha súly lett volna rajta és nehezen kaptam levegőt. Ez is elmúlt magától egy idő után így nem tulajdonítottam ennek sem nagy jelentőséget.

Ez volt szerdán, utána egész héten semmi bajom nem volt. Vasárnap hajnalban megint elkezdett nagyon nyomni a mellkasom, kétszer is felriadtam arra, hogy alig kapok levegőt + szapora szívverést éreztem ezért bementünk az ügyeletre.

Ott tachycrdiát állapított meg a doki, írt pulzuscsökkentő bétablokkolót. A háziorvosom elküldött laborba, jó lett z eredmény. Csinált EKg-t, jó lett az eredmény. ABPM vizsgálatra (24 órás vérnyomásmérésre) is elküldött, az is jó lett, a vérnyomásom okés csak a pulzus magas - indokolatlanul, mivel a vérvétel nem mutatott sem pajzsmirigy problémát, sem vashiányt vagy vérszegénységet.

Ő azt mondta, valószínűleg a stressz, és egy nagyon kis dózisú béta-blokkoló szedését javasolta ő is, napi 1/4.

Ez beállította a pulzusomat, viszont egyik éjjel megint rosszul lettem, de akkor már brutálisan. Mellkasi nyomás, fulladás + teljesen lezsibbadt a bal oldalam - megint ügyelet, hol ismételten hibátlan EKG és normális vérnyomás (magas pulzussal) Ott akkor a doki azt mondta semmi szervi bajom nincs és a diagnózis mellé azt írta hogy "kevert szorongásos és depressziós zavar".

Azóta volt még háromszor rohamom (gondolom pánikroham..) mikor felriadtam éjjel, és vagy remegtem vagy nehezen kaptam levegőt + szúrt szívemnél.

Már nem merek orvoshoz menni, mert hülyének néznek, hogy ennyi negatív lelet után is ilyen tüneteket produkálok, aazt hiszik szimulálok, pedig én nagyon rettegek, utálom ezeket a rohamokat, leülök, megpróbálok nyugodtan lélegezni, de mindig arra gondolok, hogy mi van h szívinfarktust kapok közben..


A közérzetem amúgy szörnyű, most is szédülök és nyomott, álmos vagyok. Hullik a hajam, töredezik a körmöm és sápadt illetve száraz az arcbőröm.


Volt valaki, aki hasonló cipőben járt? Tényleg "csak" a pánik, a szorongás miatt van?


Szívesen olvasnék bármilyen tapasztalatot, segítséget!



2012. okt. 9. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 5 éve vagyok pánikbeteg ugyanilyen tünetekkel, meg halálfélelemmel, na az nagyon borzasztó, az eszem tudja hogy csak pánik, de nem tudom leküzdeni. Mert mindig bennem van hogy mi van ha még is komoly bajom van?! ÁÁÁ, ördögi kör. Én is szedtem béta blokkolót, én a Betaloc zokot, 2 szer negyedet.
2012. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam körülbelül 10 hónapja diagnosztizáltak pánikbetegséget. Azelőtt azt hittem én is és az házi orvosom is, hogy pajzsmirigy probléma, vagy szimpla gyomorrontás. Teljes kivizsgáláson az ég világon semmilyen testi problémát nem találtak nálam, minden rendben volt. Az első pánikrohamom nekem is este volt, tv-t néztem és csak úgy jött. Torokgombóc, légszomj, szédülés, lefagyott a kezem, lábam, de közben melegem is volt és azt éreztem most itt meghalok. Nagy nehezen sikerült elaludnom, másnap nem volt semmi bajom. Aztán rá 1 hétre megint jött egy roham, de nem foglalkoztam vele, azt hittem elkaptam valami vírust. Utána egyre gyakrabban kezdtek jelentkezni a tünetek, így elmentem egy pszichiáterhez. Akkor derült ki, hogy pánikbeteg vagyok. Azóta 0,5-ös Xanaxot szedek, de nem használ semmit. Ideig, óráig elmúlnak a tüneteim, mert nekem folyamatosan torokgombócom van, de hosszú távon semmire nem jó, max arra hogy rászokjak. Most járok pszichológushoz, pszichoterápiás kezelésre, valamennyire segít. Ami még segített az az agykontroll. Próbálj nyugodt életet élni, tudom nem egyszerű, de muszáj. :) Ha emberek közé kell mennem, rosszul vagyok. Ha tömeg van egyből jön a roham, ájulás, szédülés és minden más. Én még most sem tudtam leküzdeni, elvileg minden agyban dől el. :) Tűzz ki egy célt magad elé és csak azzal foglalkozz, hogy azt megvalósítsd. Tudom nem egyszerű. :) A tünetek tényleg csak a pánik miatt vannak, ilyenkor mondd azt, hogy "oké most álljunk le egy picit, nincsen semmi baj, megint "csak" a pánik." Ne hagyd magad, próbálj meg szembe szállni vele! Én is ezt próbálom. :)

Sok sikert a gyógyuláshoz, remélem sikerül mihamarabb kigyógyulnod ebből a szörnyű betegségből!

18/L

2012. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek a választ!

Halálfélelmem nekem is van, pláne mikor rámjön 1-1 ilyen roham. Mondjuk én szerencsére emberek között nem vagyok rosszul, legalábbis eddig ilyen tünetem nincs, igazából nagyon új ez nekem és pont ez a rossz benne, hogy még nem igazán tudom mikor mi fog történni.

Szerintetek ez egyénileg leküzdhető vagy mindenképp javasolt a szakember felkeresése? Gyógyszert csak nagyon végső esetben szeretnék szedni.. Most Valeriana relaxot veszek be, ha érzem hogy baj van de hát az nem nagyon segít.

Most is teljesen álmos meg bódult vagyok és rettegek az éjszakától!

2012. okt. 9. 18:31
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha már olyan kedvesen kérdeztél!

Amit leírtál, tipikus pánikbetegség. Kár, hogy az előzményekről nem írtál, vagy nem akartál írni. Magam is átéltem ezt, és tudom, hogy vannak előzmények. Csak gondold végig. De nem is ezért írok neked: ebből a betegségből meggyógyulni csak orvosi segítséggel, és gyógyszerrel fogsz tudni, és így is csak akkor, ha meg is akarsz gyógyulni, ezért változtatsz az életmódodon, bízol az orvosodban, és a gyógyszert rendben beszeded. És még így is kell egy barát, rokon, ismerős, aki segít talpon maradni. Vagy pedig évekig vegetálsz imával, lehülyézed az orvosokat, és megtörölöd a szádat, ha már folyik a nyálad. Amit én leírtam, módszert, a gyógyulás cca 3 hónap. Ellenkező esetben 33 év sem elég.

2012. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én két éve már, hogy meggyógyulatam ebből a betegségből. Amikor beteg voltam kaptam gyógyszereket, de nem igazán segítettek. Talán a nyugtató ami ideiglenesen csökkentette a tüneteket. Amikor megtapasztaltam, hogy az antidepresszáns nem segít, akkor elmentem pszichológushoz. Megtanított relaxálni, ez sokat javított az állapotomon. Intenzív mozgást ajánlok neked. Ez lehet futás, úszás, vagy más is. Nálam még a Neuroptim nevű vitamin vált be, a mai napig szedem. A gyógyszereket teljesen elhagytam. Informálódj a betegségeddel kapcsolatban könyvekből és a netről. Minnél többet tudsz meg róla, annál közelebb kerülsz a megoldáshoz. Sok sikert kívánok!
2012. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Ja, Neuroptin. Amit magad kutyulsz össze, pedig nem vagy orvos. És drágábban adod, mint amit orvos ír fel, és gyógyszertárban árulnak. Hát, lelked rajta.
2012. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tisztelt válaszoló! Én nem árulok Neuroptimot és nem kutyulok semmit össze, csak próbálom elmondani, hogy nekem mi segített, mert pont ezeket a tüneteket éltem át én is. Nem tudom te átélted-e ezt a szörnyű állapotot?
2012. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én elég szorongós vagyok, ha több ember társaságában vagyok (pl egy előadás) úgy érzem h el kell bújnom, eltűnni a tömegben, h ne vegyen észre senki, de a tömegben meg feszélyezve érzem magam, azt várom h minél hamarabb vége legyen és leléphessek. Már emberekkel se szívesen beszélek, mert mindig ara figyelek akaratlanul is h mikor mondok vmi hülyeséget, vagy nehogy véletlenül megsértsem az illetőt. Otthon is próbálom kerülni amennyire tudom a többieket és nem szem előtt lenni, mert kínosan érzem magam, szorongok.

És velem is előfordul néha h a testemben itt-ott szúró vagy görcsös fájdalmat érzek, mindig levagyok törve, sokszor izzad a tenyerem vagy éppen ellenkezőleg: úgy kiszárad mintha egy dörzspapír lenne. Nem tudok könnyen elaludni, aztán alig bírok felkelni, be van esve a szemem, a szorongás miatt pattanásszerű kiütéseim vannak stb.


Ismerek olyan embert aki szintén így van ezzel, szal sztem ez már kezd emgszokottá válni a mai világban. Az én helyzetemben az a legszörnyűbb, h tudom h részben hogyan segíthetnék magamon, de nem vagyok elég erős h megtegyem azt a lépést, mert nem egy embert bántanék meg vele. Szerintem -nekem legalábbis segített vmennyit- kell találni olyan dolgot amit szeretsz csinálni, hinni tudsz benne vagy olyan embert találni, akiben megbízol (számomra pl ez utóbbi meglehetősen nehéz).

2012. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából pont ezaz, hogy nem tudom miért jött elő az esetemben ez a betegség, egyáltalán nem stresszes az életem és szorongani sem szorongok. Szeretek emberek közé járni, moziba, színházba, szórakozóhelyekre, nagy bevásárlóközpontokba és a zsúfolt tömegközlekedéi eszközöket is naponta használom, probléma nélkül.

Tegnap óta viszont egy újabb tünetet érzékelek, amit megint csak nem tudok hova tenni: szédelgek egész nap é borzasztóan fáradt vagyok, ilyen fáradt legutoljára akkor voltam, amikor 2 napig folyamatosan nem aludtam. Bár a mostani alvásom sem túl kielégítő, tegnap este kb 12 körül elaludtam kicsit, 1kor felriadtam, aztán visszaaludtam, de 2kor megint felkeltem és utána már csak 4kor tudtam visszaaludni, aztán 7kor megint felébredtem, majd 9ig még aludtam egy kiscit és ennyi. Olyan a közérzetem, mint akin átment az úthenger.

A szívemnél pedig folyamatosan érzek szorító és szúró érzést felváltva, de már nem tudom hova menjek, ahol komolyan is vesznek, ügyeleten úgyis azt mondják, hogy "tuti fejprobléma" a háziorvosom meg azt mondja, hogy nem tudja 100%ra mitől vannak ilyen problémáim, de azért szedjem csak a béta-blokkolót. Sőt, legutóbb még az adagot is megemelte, amitől tegnap meg lement 52re a pulzusom, na akkor meg majdnem összeestem.

Szóval teljesen tanácstalan vagyok..

2012. okt. 11. 09:54
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Az én előzményeim sem tisztázottak, egyik este csak úgy jött egy agyvérzés-tünetű rohamom, elzsibbadt a kezem, arcom, teljesen halálra rémültem, mentőt is hívtam, de mivel tudtam rendesen beszélni és gondolkozni rákérdeztek, hogy nem vagyok-e pánikbeteg. Azt se tudtam eszik vagy isszák. Nekem így kezdődött és rendszertelenül visszatért sokféle formában pl: éjjel elalvás előtt "szívrohamot" akartam kapni, aztán elmúlt, zsibbadások, szapora pulzus meg olyan érzés mintha félreverne a szívem, aztán meg olyan mintha a torkomat szorítanák. Általánossá vált, hogy hiába alszom, nem vagyok pihent, a legkisebb fizikai munka is csak komoly kínlódás árán sikerült, állandóan olyan vagyok, mint aki egy hétig 3 műszakban dolgozott volna. Elment az étvágyam és mindennemű érdeklődésem szinte minden iránt, tompa lett az agyam stb.

Amit én javaslok, hogy ne "mezei" orvoshoz menj, hanem szakorvoshoz, aki a tüneteid alapján azonnal megmondja mi bajod van. Nálam közepesen súlyos depressziót állapított meg, amit egy rosszul megélt szituáció indított el (kb fél éve volt az első pánikom, valószínűleg az, mert onnantól kezdve túlságosan is aggódni kezdtem az egészségem miatt). Természetesen minden különböző roham után én is mentem kivizsgálásokra, EKG, EEG, MRI, szívultrahang, röntgen stb minden negatív, szervi problémám nincs.

Az orvosom így fogalmazta meg a problémát: az agyban lévő vegyületek közti egyensúly felborult, ezért érzékelek olyan dolgokat, amik valójában nincsenek, vagy csak emiatt az állapot miatt érzem ilyen erősnek. Elég, ha csak elfekszem a hátam és szúr az oldalam, egyből azon kattogok hogy nekem biztos tüdőrákom van :D Röhej az egész, mert tudatosan mondom magamnak, hogy hülye vagyok, semmi bajom nincs, de csak azért is jönnek ezek.

Nekem teljesen felborult az életem emiatt, semmit nem vagyok képes úgy csinálni, mint rég, annyira közömbös vagyok mindennel és mindenkivel szemben, hogy nem ismerek magamra. Rezzenéstelen arccal megbántom azokat, akiket a legjobban szeretek én pedig semmilyen emocionális jelet nem mutatok... Gyógyszert szedek és hamarosan pszichológushoz is megyek terápiára. Az a helyzet, hogy nagyon az elején vagyok még a gyógyulásnak, de a legfontosabb az, hogyha tényleg elveszted a kontrollt felette, akkor orvosi segítséget kérj. Addig pedig pár hasznos info, hogy enyhítsd a tüneteidet:

Napozz, legyen elég természetes fény a közeledben. Kerüld a monotonitást és a stresszt, csinálj valami kreatívat a szabadidődben, mozogj naponta 10 percet, szigorúan csak úgy, hogy jól essen. MagneB6, citromfűtea nyugtatónak. Ha cigizel, kezdj el leszokni, ezek a rosszullétek nagyon jó ösztönzőerők hozzá. De tényleg, ha nem bírod akkor pszichiáter/ológus szakrendelésre menj, segíteni fognak!

Üdv

22F

2012. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!