Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kelek fel idegesen?

Miért kelek fel idegesen?

Figyelt kérdés
Akár reggel, akár napközbeni alvás után mikor felkelek, úgy ébredek, hogy valami nincs rendjén és frusztrált, ideges vagyok. Mintha nem tanultam volna eleget, vagy elfelejtettem volna valamit megtanulni. De nyáron is sokszor volt ilyen, úgyhogy nem csak a tanuláshoz köthető. Azt érzem ilyenkor, hogy valamit elmulasztottam, amit nem kellett volna. Nagyon rossz ez az egész, mert már régóta tart és még ha eleget aludtam és kényelmesen, akkor sem érzem azt, hogy jól aludtam..
2012. okt. 13. 18:28
 1/5 anonim válasza:
lehet túl stresszes életet élsz és tudat alatt nem tudsz nyugodni, de lehet csak rosszat álmodsz és nem emlékszel rá
2012. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tuti nem rémálmok miatt van ez, mert néha emlékszem mit álmodok és az nem rémálom, plusz rémálmok után máshogy érzem magam. A stressz a mostani időszakba még bele is illene, de nyáron nem ért szinte semennyi stressz és talán akkorra még jellemzőbb volt, hogy így kelek reggelente.
2012. okt. 13. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Lelkiismeret? Nem muszáj pont arra gondolnod, ami miatt esetleg furdal, elég ha csak tudat alatt...

Reggelente előfordulhatnak ilyen semmiből előtörő gondolatok/érzések, mint pl amikor előző nap nagyon gondolkodtál valamin, de nem jutott eszedbe, és hirtelen ébredéskor bevillan.

2012. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lelkiismeret, ez lehetséges... Viszont nem jó hír, mert ha valami furdal is, akár tudat alatt, nem tudok ellene semmit tenni.
2012. okt. 14. 23:17
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Talán teljesítménykényszer?

Vagy nagyon maximalista vagy magaddal szemben? Vagy veled szemben voltak valamikor nagyok az elvárások, amiknek nem tudtál megfelelni?


Vedd lazábbra! Tedd a dolgod, amennyire tőled telik, a többivel ne foglalkozz! Ha ez kevés, akkor kevés, ne érdekeljen! Ha emiatt valaki nem lesz elégedett veled, az ő baja. Te megtetted, ami rajtad múlott. Annyira negatív következményei úgyse lesznek hosszú távon, ha nem teljesítesz tökéletesen. Csak mondom, nagyok lehettek veled szemben az elvárások, és ha ezeknek nem feleltél meg, akkor megbüntettek, ezért lehet benned ez a teljesítménykényszer, de már nem kell másoknak megfelelned, hanem csak tedd, amennyit tudsz, a többivel ne foglalkozz!

2012. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!