Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehéz leszokni a rivotrilról?

Nehéz leszokni a rivotrilról?

Figyelt kérdés
egy éve szedem a rivotrilt.napi háromszor 0.5mg-ot, és le szeretném rakni mert sok rosszat hallottam róla!valaki tudna nekem segíteni, hogyan tegyem?a válaszokat előre is köszönöm!

2012. okt. 17. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem Rivotrilt, mert nem bírtam. Helyette Xanaxot szedtem, évekig. A leszokás (nekem) kegyetlen volt. Pedig nagyon lassan, fokozatosan hagytam el. Görcsök, rosszullét, Hónapokig tartott, míg el tudtam hagyni. De ma már boldog vagyok, egy éve szoktam le róla. Ha kitartó vagy, sikerül. Van, akinek sokkal könnyebben ment, nem voltak ilyen komoly elvonási tünetei.
2012. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 17. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég erős fajta, szóval biztos lesznek elvonási tünetek, hiszen az ilyen szerek, mint a drogok, olyanok. Az orvossal kell megbeszélni, hogyan legyen megoldva a leszokás. Semmiképpen nem lehet csak úgy abba hagyni.

Sok sikert a leszokáshoz!

2012. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nyilván egy orvos fog erről hasznos tanácsot adni, de elképzelhető hogy ugyanazt a módszert tanácsolják majd mint nekem. Én évekig öncélúan szedtem a rivotrilt, napi 0,5-1,5mg-ot. Elég kellemetlen volt letenni, de az orvos Xanax SR-t írt fel amit a mai napig szedek, és az adagokat fokozatosan csökkentem. Az ég és föld különbség számomra az volt, hogy amíg a rivoril hatását azonnal éreztem, addig a Xanax SR folyamatosan nyújtottan dolgozott. Az első hónap viszont itt is meglehetősen kellemetlen volt, hiszen berögzült az az érzés hogy a rivotril azonnal hat, melyet felváltott egy olyan gyógyszer amiél én személy szerint úgy éreztem mintha egy-egy cukorkát vennék be, effektíve semmit nem éreztem tőle. Ez persze nem azt jelenti, hogy a gyógyszer nem dolgozik, csak másképp fejti ki a hatását. Kitartás, akár orvossal akár anélkül de fokozatosan menni fog.
2012. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én már lassan 3. éve szedem a rivotrilt napi 3x2mg. pár hónapja kezdtem el leszokni már pár napja csak 2 mg-ot szedek úgy hogy reggel 0,5 délbe 0,5 este pedig 1mg! persze ezt csak fogozatosan értem el 3 hetente mindig kevesebbet szedek a következő az lesz h 3x0,5mg én így tudom elkerülni az elvonási tüneteket.olyankor vannak erős elvonási tüneteim 3-4 napig mikor csökkentem az adagot szerintem így lassan de biztosan le lehet tenni nade majd meglájuk.remélem tudtam valakinek segíteni!
2012. nov. 7. 11:56
 6/9 pécsinő válasza:
Én 1 mg-ot szedtem kb. 3-4 hónapig. Most lecsökkentettem 0,5 mg-ra. Mellékhatást nem érzek. Én csak este szedem. Következő lépés a 0,25 mg-ra való csökkentés lesz. Remélem sikerülni fog. :)
2014. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pécsinő válasza:
Már 0,25 mg-ra elkezdtem a Rivotril csökkentését. Fog ez menni! Én továbbra sem érzek semmilyen mellékhatást, szerencsére....
2014. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pécsinő válasza:
Érdekes, próbáltam teljesen abbahagyni, de nem ment... Majd idővel biztos menni fog.
2014. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A rivotril a benzodiazepinek között a legerősebb, ugyanis a legszorosabban kapcsolódik az agyi receptorokhoz, ezért gyógyszer lerakásánál általában erős elvonási tüneteket produkál. De mégis nagyon sokan megszabadulnak tőle, tehát nem lehetetlen abbahagyni a szedését! Sokakat ismerek, akiknek sikerült. Én frontint szedtem, majdnem 2 mg-ot, de már utolsó fél szemet csökkentem, és lassan, 1-2 hónap múlva reményeim szerint lerakom. NAGYON megszenvedtem vele, borzalmas harc volt, és a lerakás után jön még az akut, gyógyulási fázis... Amitől nagyon tartok. De nagyon jó segítséget kapok facebookos benzó leszokó csoportoktól. Ha ők nincsenek, nem sikerült volna eddig lejutnom! Az orvosok ugyanis sajnos nem tudják, hogyan célszerű benzót lerakni! Túl gyors tempót diktálnak, amivel sokkolják az idegrendszert, vagy mindenáron antidepresszánst akarnak szedetni velünk a leszokás elősegítése céljából, amit meg sokaknak ugyanolyan nehéz lerakni, mint a nyugtatókat! Tehát ahelyett hogy jobb helyzetbe kerülne valaki, aki le akar szokni, az orvos által egy újabb gyógyszer csapdájában találja magát, aminek a lerakása szintén embert próbáló feladat lesz. Magyarán egy ördögi körbe kerül bele. Éppen ezért ha első kézből, olyanoktól szeretne valaki tanácsot kapni, akik maguk is leraktak már ilyen szereket, vagy sikeresen haladnak előre a lerakásukba, írják be a facebookon a "rivotril leszokás" szavakat, és be fog jönni a magyar leszokó csapat csoportja. Csatlakozni kell hozzájuk. Nem kerül pénzbe,teljesen önzetlenül, ingyen segítenek önkéntesek sorstársaiknak olyanok, akik maguk is megjárták a benzó poklot.
2019. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!