Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a nyugtatóról és az antidepresszánsról?

Figyelt kérdés

5 éve volt egy rossz korszakom, akkor muszály volt pszichiáter segítségét kérnem, azonban mostanában már minden oké. Hallottam hogy ezek a szerek hosszútávon nem jók, tönkreteszik a májat, a szívet. Próbáltam őket elhagyni (kevesebbet bevenni, kihagyni) de 1-2 nap elteltével iszonyú elvonási tünetek jöttek ki, melyek akadályozták a mindennapi életmenetemet.


Van olyan módszer amivel le lehet ezekről a mocskokról jönni segítség nélkül, vagy irány a drogelvonó? A pszichiátert hiába kérem, nem segít, szerinte ezeket életem végéig szednem kell, gondolom neki ez az érdeke, ez után megy neki a jutalék...


2012. máj. 8. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Lassan, fokozatosan tudsz csak leállni róla.

Próbálj ki közben különféle gyógyteákat, orbánc, macskagyökér, citromfű.

Fontos lenne egy alapos méregtelenítés is.

Ajánlanám még a Moksa elixírt.

2012. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt valószínű találsz segítséget.

2012. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
dehogy kell életed végéig szedned! egy fél évet mindenképp szánj az elvonóra, és negyed szemenként szokj le.
2012. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit szedtél, én Xanaxot, Seropramot,és úgy álltam le, hogy mindig fokozatosan csökkentettem az adagot. Pl. /ha jól emlékszem, már régen volt/, a kezdeti adag napi 2*1 Seropram volt, aztán lett napi 1, de ezt is egy évig kellett tartanom, aztán napi fél, aztán két naponta fél, aztán négy naponta fél, aztán elhagytam, de ezek az időszakok is min. fél évig tartottak, mert a pszichológus szerint csak ilyen ütemben lehetett leállni róla. A csökkentésnél az elvonási tünetek kb. három napig tartottak nekem, fejfájás, szédülés, zavartság, aztán hozzászoktam az alacsonyabb adaghoz, és elmúltak a tünetek. Amíg tartott a 3 nap, elég rossz volt, de nem volt speciális módszerem, kivártam, amíg elmúlik. És ahogy egyre kisebb adagról kellett leállnom, egyre enyhébbek voltak persze ezek az elvonási tünetek is. Ez csak az én esetem volt, de remélem neked se lesz szükséged elvonóra. Szerintem keress másik orvost magadnak, aki segít leszokni. Sok sikert.
2012. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ahogy már előttem írta valaki, természetesen nem kell életed végéig szedned, a pszichiátered hülyeségeket beszélt /vagy jutalékot kap/. Előző voltam.
2012. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképp szedjél 2 gramm halolajat vagy mindennap egy marék(1 kéznyi)diót,B komplexet,c vitamint,magnézium,cink,jód,10 000 NE D vitamint és ha tudsz mozogj valamit meg napozz.És az orbánfű tényleg jó.

Méregtelenítésnek szaunázz 1 órát.(közben ki be mehetsz,ha nem bírod)heti 3x legalább.Közben csökkentsd a gyógyszert ,ezekkel a vitaminokkal érezni,fogod,hogy nem kellenek.És utána pszichiáterhez többet ne menj.A pszichiáterek minden felírt gyógyszer után sok pénzt kapnak,ezért nem csökkenti az adagod,mert akkor az ő pénze is csökken.

2012. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

AZ orbancfutea, citromfutea tenyleg segit a leszokasban es csokkenti az elvonasi tuneteket is./Ezt en is tapasztaltam/

A macskagyoker inkabb altatonak jo.


Egyetertek egyebkent az egyik elottem szoloval, hogyha valaki huzamosabb ideig szedte a gyogyszert akkor csak nagyon fokozatosan lehet leallni.

/Lecsokkenteni egy picit es tartani a dozist vagy fel evig./

2015. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 10 évig szedtem antidepresszánst, 1 hónap alatt csökkentettem nullára, de ez így túl gyors volt. Ne tudd meg..
2016. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Erdei Zsolti válasza:

Sziasztok. Sokszor voltam börtönben több alkalomal olyankor mindig rivotrilt xanaxot szedtem rendszeresen néha mirzetant. Ezeket amikor kiengedtek nem szedtem tovább isszonyat fajdalmaim voltak. Csont nyilalas izuleti fajdalmak rosszkedv akkor én minden leszokasnal dadogok de őszintén megmondom nem kell csokkengetni. Nem szeded és elfog mulni minden rossz edző terembe kell menni esetére lefarasztani magad nagyon mert eddig a gyogyszer altatott el. De ha nagyon nem megy a legjovb rá a marihuanna mert azt isten adta a termeszetben nol. Az tud segiteni a fajdalmakon. Ezt senkinek nem ajánlom csak leirtam én hogy csináltam

Jaaa nem tartozik ide de a cigit is ugy tettem le hogy nem szivom és nem is szivtam.

2018. szept. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a sok "szuper" homeopátiás szer egy nagy baromság.

Függőségnél és ilyen típusú nagy potenciáju szereknél nem használ semmit...

Orvosi segítség kérése, fokozatos nagyon lassú! csökkentés.

Nekem másfél évbe telt. És az ASHTON kézikönyvet olvastam, abban minden benne van, hogy milyen érzések a "normálisak" és mik nem.

2018. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!