Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerült már valakinek leszokn...

Sikerült már valakinek leszoknia pszichiátriai gyógyszerekről? 30 N

Figyelt kérdés
A barátnőm háromszor volt kórházi kezelésen, de szeretne leszokni a gyógyszerekről.
2012. okt. 17. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

nem vagyok erintett, de erdekelne egy 30 koruli kattant csaj


osszehozol vele?

2012. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem még mindig nem sikerült sajnos.Vagyis csak azt sikerült elérni,hogy az egyikről leszoktam,de rászoktam egy másikra.(11 éve szedek gyógyszereket)
2012. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Annyit tudok segíteni, hogy elküldöm egy kedves barátom hozzám írt levelét ebben a témában. Engem szívenütött, pont a kórházban kaptam meg.


Tomi! két dolgot tehetsz.

egy: elmész dokihoz, aki felír neked valami bogyót. a bogyótól jobb lesz a kedved, meg persze beszélgettek is, és ha van egy kis szerencséd, akkor ezek a beszélgetések "jól esnek" majd neked. ha jó az orvos, akkor nem intézi el az ügyedet annyival, hogy ráállít valami kedélyjavítóra, amivel elvegetálsz, és amitől alapvetően ugyanolyan szánalmas, nyomorult és üres lesz az életed mint most. hanem odafigyel, tényleg foglalkozik veled, szép lassan lehoz a gyógyszerről, és akkor happy end.

nyilván érzékeled, hogy azért van egy-két pont ebben a forgatókönyvben, ahol félremehetnek a dolgok. és az biztos, hogy ez az egész elég költséges mulatság lesz.


a másik, hogy fogod magad, és elkezdesz ÉLNI! persze, szar az egész meg nincs kedved hozzá, de ez egy ilyen meccs: erőt kell venned magadon. valójában az elhatározás része a legnehezebb.

olyan ez mint - kicsiben - amikor kint retek idő van, vízszintesen esik az eső, hideg is van, de neked ki kell menned és el kell intézned valamit. akkor fogsz egy esernyőt, felveszel még egy pulcsit, és mész a dolgodra. ezután jó hazaérni.

a másik meg, hogy nincs arra szabály, hogy mit jelent az "élni". nem biztos, hogy jobb lesz attól, hogy ki mész a szabadba. nem mindenkinek szíve csücske a természet.

utálod az internet szolgáltatód?? olvasd át a szerződésedet, mérd le a sávszélességed, és ha tényleg nem adja azt a szolgáltató, amit vállalt, és amit te megfizetsz, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot, beszélj velük. legrosszabb esetben panaszold be a szolgáltatót a fogyasztóvédőknél.

vedeled a kávét? kezdd el élvezni a kávéfogyasztást! olvass utána a kávézás kultúrájának, keresd fel a városban azokat a helyeket, ahol különleges kávékat ihatsz! próbálj meg magadnak szép kávékat készíteni reggelente, odafigyelve, igényesen! kezdj el gyűjteni egy high-end kávéfőzőre!

egy szóval ne akarj egyből 180 fokos fordulatot venni, dolgozz hozott anyagból, "élvezd" a rossz szokásaidat és hozd ki belőlük a maximumot!

2012. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen le lehet szokni, de nagy akarat kell hozzá. Kell még hozzá sok sport és önhipnózis megtanulása. Nem szabad hirtelen elhagyni a gyógyszereket.
2012. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Drogambulanciàkon segìtenek, ott nem csak drogfüggőkön segítenek, hanem lehozni az embereket gyógyszerekről. A pécsit ajànlom, dr. Szemelyàcz Jànost. Nyoma nem lesz sehol, ha ilyen helyre mész, ugyanúgy vonatkozik rá az orvosi titoktartàs, tb tàmogatja ràadàsul. Sok szerencsét!
2012. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült (xanax). Először csak csökkentett adagban szedtem, aztán teljesen elhagytam. Nem volt gond belőle.
2012. okt. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Két évig szedtem különböző gyógyszereket, de szerintem soha nem szoktam rájuk. Vagy nem tudom, de amikor elegem lett abból, hogy az összesnek mellékhatása van, és hogy rosszul vagyok tőlük, csak úgy elvágtam az egészet és nem szedtem be többet, sőt, az orvost se látogattam többször. Nem lett belőle bajom, nem voltak "elvonási tüneteim", azt se tudom, azt hogy kell elképzelni... És ezzel azok a családtagjaim is így vannak, akik valaha szedtek valamit - mondjuk ők mindezt okosan, orvosi felügyelet mellett tették, folyamatosan csökkentve az adagokat....
2012. okt. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszertől függ, hogy van-e és ha van milyen az elvonàsi tünet. Az ópiàtok okozzàk a legbrutàlabb elvonàsi tüneteket. A pszhiàtriai gyógyszerek közt van mindenféle, valamelyikről könnyebb leszokni, valamelyikről nehezebb.
2012. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam az volt a gond,hogy nem csak az elvonási tüneteim jöttek elő,hanem maga a betegség tünet is(pánikbetegség) ami miatt szedtem.Ezért nem tudtam leszokni róla.(sajnos)
2012. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Amit leírtál, az attól lehet, hogy még a gyógyulás előtt abbahagytad a kezelést, vagy eleve nem volt jó a gyógyszered, a bajodra.

2012. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!