Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem találom a szavakat,...

Miért nem találom a szavakat, és nem tudom kifejezni magam 23 évesen?

Figyelt kérdés
Nem is tudom mióta idegesít ez már. Egyszerűen beszédemben zavarosak a mondatok, se eleje se vége... Nem találom a szavakat, 40%ban beszélek helyesen, a többi 60% meg értelmetlen zagyvaság. Humán tagozatra jártam kiskoromban, 10 évig nagyon keményen regényeket, verseket írtam, irodalmi szakkörökre, fakultációra jártam, újságíró akartam lenni. Úgy állítottak be, mint egy olyan embert, aki szóban nem tud megnyilvánulni, de írásban remekül. Ennek már pár éve... Szókincsemet úgy próbáltam gazdagítani, hogy faltam a könyveket, rengeteget olvastam, és olvasok most is ha van időm, de semmi eredménye. Pl. ha ezt most élőben mesélném el neked, borzalmas lenne. Képzeld el, hogy ebből a szövegből minden 4. szó eltűnne, és helyére közesincs szavak kerülnének. Na így beszélek én... Valaki, aki hasonló helyzetben van? Elég rossz így egyetemre járni... 23/L
2012. okt. 18. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:

:D


én is kb ilyen vagyok, gyakrolni kellene a beszédet minél többet azt hiszem a hangos olvasás is segít ebben, meg olyan otthoni gyakorlat van még hogy gondolsz egy szóra és arról beszélsz hangosan 1-2 percig


ott volt a való világból Jerzy és mindig neki kellett kortársbeszédet mondania az elején mekegett-makogott de a végére teljesen belejött

2012. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ilyet, és nem is értem, mert teljesen érthetően és választékosan fogalmazva írsz.

Akkor pedig ezek a gondolatok megfogalmazódtak az agyadban, tehát valahol utána "akadnak el"

Biztos van olyan szakember, aki a pszihológia és a logopédia határterületén praktizál, szerintem keress fel egyet.

2012. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, igaz én most külföldön, de lassan már jobban ki tudom magam fejezni németül, mint magyarul. Azt hozzá kell tenni, hogy én nem sokat beszélek magyarul inkább csak olvasok és ismerősökkel is inkább chatelek, pár ember van akivel telefonon is szoktam, de akkor meg ugyanaz van, mint nálad.
2012. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szüleid véletlenül nem hasonlítanak hozzád ilyen szempontból? Teszem azt, gyermekkorodban keveset beszéltek hozzád, és helyette a kezedbe nyomtak egy rakat mesekönyvet hogy tessék, olvasd...
2012. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, de én tudom, hogy azért, mert keveset vagyok emberek között, hiányzik a "gyakorlás"... aztán meg ha meg kell nyilvánulni, szorongok, és ami értelmes gondolatom volt, a felét annak is elfelejtem. Többet kell emberek között lenni, azt figyeltem meg, hogy olyankor egy idő után magától is jobban megy.
2012. okt. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ez szociális probléma az hogy zavarba jössz mikor valakivel beszélsz egyedül orvos vagy valami logopédus tud ezen segíteni most 2019 és 20-ban az orvosok a sociális problémákat betegségeket tartják a legfontosabbnak szóval nem kell félni hogy ha nem akarsz elmenni vele orvoshoz de ők ezt komolyan kell hogy vegyék és szerintem sok orvos komolyan veszi mert ez egy komoly probléma a "mai világban" tényleg vedd komolyan és menny el vele egy orvoshoz mert ebből akár depresszió is kialakulhat ez csak egy lehetőség nem jelenti azt hogy az lesz de ne várj vele éveket mert rosszabb lessz tanulj a hibámból :l
2020. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2021-ben mi újság veled? Javult a helyzeted? Én is hasonló cipőben vagyok közel a negyvenhez. De nem hiszem, hogy már változni fogok. Csak néhány emberrel tudok nyiltan beszélgetni a legközvetlenebb ismerőseimmel. Van egy kis telefonfóbiám is, néha emiatt elég sok lehetőség kimaradt az életemből mindenféle tekintetben. Annak idején pedig a szuper önéletrajzaim és motivációs leveleim után az állásinterjúkon elég sok kudarcot vallottam. Remélem te már fejlődtél azóta.
2021. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!