Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valamire elköltöttetek X...

Ha valamire elköltöttetek X összegű pénzt utána nincs bennetek az, hogy másra is elkölthetted volna? Hogyan lehet ezt legyőzni?

Figyelt kérdés
szóval pl ha veszek ruhát akkor azt mondom h ó ebből vehettem volna telefont, vagy veszek telefont, ó ebből vehettem volna egy új számítógépet stb...

2012. okt. 19. 22:42
 1/3 anonim válasza:
Dehogynem ezerszer volt màr.. èn sem tudom lekuzdeni :D
2012. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

> Ha valamire elköltöttetek X összegű pénzt utána nincs

> bennetek az, hogy másra is elkölthetted volna?

Nincs.


> Hogyan lehet ezt legyőzni?

Ésszerűen kell vásárolni.

Mondjuk van 100ezer forintod. Ennyi pénzből tudsz venni egy érintőképernyős okostelefont, vagy egy táblaszámítógépet, vagy egy asztali számítógépet. A kérdés az, hogy melyikre van nagyobb szükséged? Melyiket mire tudnád használni, mennyire fontosak neked az egyes eszközök által kínált lehetőségek, melyik eszköznek mik az előnyei-hátrányai, stb. A végére kialakul egy sorrend.

Ha nekem például az jön ki, hogy egy asztali számítógépre van a legnagyobb szükségem/igényem, akkor azt veszem meg, és a továbbiakban nem gondolkodom azon, hogy mi mást vehettem volna 100ezer forintból, mert logikus döntést hoztam: azt vettem meg, amire a leginkább szükségem volt.

2012. okt. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bennem van ilyen mert én munkanélküli vagyok, így nem igazán költhetek. Bár, sosem volt még jól fizető állásom, illetve ha volt akkor az nem olyan tartós emiatt kialakult már bennem ez a dolog, hogy egyszerűen bűntudatom lesz, ha nagyobb összeget költök olyan dologra ami nem olyan nagyon fontos. Bár, megfigyeltem, hogy ez csak magamnál van, ha a páromnak kell valami vagy pl. karácsonyi ajándékozásról van szó akkor másnak nagyon szívesen veszek olyan dolgokat amit magamtól sajnálok. Nem tudom, hogyan lehet ezen túllépni, nálam szerintem egy jó, tartós, biztos munka lenne a megoldás.
2012. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!