Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki szociális...

Van itt olyan, aki szociális fóbiás és van munkája?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ezzel a problémával küzdök és emberek között egyszerűen nem tudok meglenni (szorongok és szótlan vagyok, beszélgetni sem tudok szinte senkivel), de a szülők nagyon erős nyomást gyakorolnak, hogy menjek el dolgozni és egyetemre is szeretnék menni jövőre, tehát oda is kéne a pénz. De egyszerűen nem megy. Most egész nyáron dolgoztam, de egyszerűen alig bírtam ki, szinte minden nap az öngyilkosságon gondolkoztam. Nem tudtam ott senkivel beszélgetni és emiatt furcsán néztek rám, meg szerintem röhögtek is rajtam a hátam mögött. Járok pszichiáterhez, meg pszichológushoz terápiára, hátha így könnyebre fog fordulni a helyzet, de ez nem két nap lesz. Barátaim sincsenek, akikkel tudnék beszélgetni. Most mit lehet ilyenkor tenni?
2012. szept. 22. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok évvel ezelőtt én is jártam pszichológushoz, és az elmondottaim alapján szociális fóbiát állapított meg. Nekem talán enyhébb volt, mint amit leírtál.

Nem szerettem társaságba menni, sőt a boltba se, utcára se. Bennem volt az állandó megfelelni akarás másoknak. Az utcán és társaságban úgy éreztem mindenki azt figyeli milyen ruha van rajtam, hogy járok stb.

Hivatalos ügyek intézése? KÉPTELENSÉG!

Nem szívesen beszélgettem, nehogy hülyeséget mondjak, v. másnak nem tetszőt.

Nekem jót tett a kezelés. Egy évig jártam, heti 1x, és 9 hónapig antidepresszánst is szedtem. Teljesen megváltoztam: megnyíltam mások előtt, könnyebben ismerkedek másokkal, tudok beszélgetni, és ami a legfontosabb: jól tudom érezni magam!

Természetesen van munkám, méghozzá olyan, ahol nap, mint nap új emberekkel kerülök kapcsolatba, és fontos a kommunikációs képesség!

Azt hozzáteszem, mielőtt eljártam volna szakemberhez, olyan helyen dolgoztam, ahol csak a munka volt, nem kellett beszélni!!

2012. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hú, 4-5 éve méginkább az voltam, és folyton nyomattam a diákmunkákat. Többször kiröhögtek, kibeszéltek, de legtöbbször nem érdekeltem senkit, egyszerűen nem szóltak hozzám. Szóval semmi hatással nem volt semmire, megtanultam nem törődni vele és így eltelt az idő. A legrosszabb amire emlékszem ezekből az az unalom! Nem féltem csak az unalom kínzott.

Aztán pár év után ahogy egyre inkább elmúltak ezek a gondjaim, elmentem szakmai gyakra ami nagyon kemény volt hisz hónapokig ugyanazokkal kellett együtt lennem és beszélgetni is kellett volna. Elég elfoglaltak voltak én meg ott is szét untam magam, anélkül hogy 3-nál többször magamtól mondtam volna bármit is.

Szóval talán az lehet a konklúzió hogy nyomjad, dolgozz, akkor is ha félsz, az unalom legyőzi azt is, rájössz hogy mennyire szr dolgozni. Ettől nem leszel kevésbé sz.f.-es. Hogy mitől az másik bejegyzés témája lehetne. Az tök jó hogy egyetemre készülsz, gondolj arra meló közben sokat.

2012. szept. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!