Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves Borderline-osok illetve...

Kedves Borderline-osok illetve hozzátartozóik! Nektek van-e betegségtudatotok? Ha nem ti vagytok a szenvedő alany, akkor a hozzátartozótoknak van-e betegségtudata?

Figyelt kérdés

Elnézést a sok kérdésért. De beszámozva, hogy ne maradjon ki semmi se:

1. Te vagy hozzátartozód BPD-s?

2. van-e "betegségtudatod"/"betegségtudata"?

3. ha van, akkor konstans, szóval, az idő nagyrészében úgy érzed/érzi, hogy tényleg gondokat okoz ez a személyiségzavar?

4. ha van, akkor mi segített, hogy rájöjj?

5. ha már rájöttél, akkor miben segített ez?


Köszi!


2012. okt. 23. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Én vagyok BPD-s, két éve diagnosztizálták. Betegségtudatom van, évek óta tudtam már előtte is, hogy valami nincs rendben, azért is kerestem folyton segítséget, csak azt nem tudtam, hogy mi, a borderline pedig olyan diagnózis volt, amit teljes mértékben el tudtam fogadni... még lennének gondolataim, csak most képtelen vagyok megfogalmazni őket, úgyhogy a lényeg ennyi...
2012. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én vagyok az, tudom, hogy beteg vagyok, az idő nagy részében, amikor épp nem jut eszembe, hogy ez van velem, akkor nem zavar... van rá valami gyógymód?
2012. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!