Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy mentálisan szét...

Lehet, hogy mentálisan szét vagyok esve? 22f

Figyelt kérdés

Elég rendes családból származom, a szüleim szeretőek és mellettem állnak.


Gimi végéig kitűnő tanuló voltam. Akkor kicsit untattak is a sulis órák, úgy éreztem nem használom ki az időmet.


Most harmadéves mérnökhallgató vagyok és bőven van mire figyelnem, de valahogy nem tudom összeszedni magam. Nehezemre esik hosszú távon figyelni, bejárok órára, de elkalandozik a figyelmem, folyton azon kapom magam, hogy azt se tudom miről van szó.


A feladataim megoldása sem megy már magamtól. Most folyton értetlenül és tanácstalanul állok a házik előtt. Utólag megértem és akkor már könnyű lenne, de magamtól nagyon lassan jövök rá mindenre, semmiben sem vagyok biztos.


Az első évben még egész jól mentek a dolgok, magamtól készültem, most már szét vagyok esve. De lehet attól is van, hogy nehezedett a suli.


Alvászavaraim is vannak néha. Van amikor nem tudok elaludni zh vagy vizsga előtt.


Nem igazán tudom mi lehet az oka, de valahogy úgy érzem, hogy semmi sem sikerül, folyton szétcsúszok, és mintha egyedül életképtelen lennék. Ha társas tanulásról vagy feladatmegoldásról van szó akkor talán aktívabb vagyok és jobban is figyelek. Egyedül nagyon lassan tanulok és a figyelmem is folyton elkalandozik.


2012. okt. 23. 21:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Bár alvászavaraim már első évben is voltak. Volt, hogy nem tudtam aludni. Most viszont van, hogy zh sincs, mégsem alszom.


Hogy hozhatnám rendbe magam?

És hogy vehetném rá magam, hogy gyorsabban tanuljak és kitartóan figyeljek?

2012. okt. 23. 21:02
 2/4 anonim válasza:
Aludj jo sokat.
2012. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy nem tudsz figyelni, elkaladoznak a gondolataid, hidd el, nem vagy egyedül... Én pont ilyen vagyok/voltam/leszek. Az alvászavarokról annyit, hogy egyszer olvastam, hogy ha a mobilod a fejednél van, akkor azokból a káros hullámoktól nem tudsz aludni. Minden apróságra figyelj az alvásnál pl. Meleged van, nincs jó levegő, nyiss ablakot, könnyebben el alszol. Ha fázol, csukd be, ha éhes vagy egyél! Minden ilyen apróságra figyelni kell! Azt írtad, hogy közösségben tudsz tanulni. Keress magadmellé egy tanulótásat, de ne legyetek a legjobb barátok, mert akkor nem a tanuláson fog járni az eszetek, hanem pl. egymás problémáin... Remélem segítettem! A hibákért bocsi, de telefonról vagyok, és hát kicsik a gombok. Jó tanulást!
2012. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán egy kicsit unalmas fázisba érkeztek a tanulmányaid. Találd meg azt, a területeden, ami lelkesít! vagy ha most nincs ilyen, egészítsd ki olyannal, ami ellentétes. zenehallgatás pl. vagy rajzolgass.. vagy szabad néha kimenni egy kis természetet szemlélni.. csak úgy.. az mindenképp hat.

Lefekvés előtt 1 órával már ne gépezz, ne fogl. technikával. Olvass, és zene zene zene (persze valami nyugodt, szép zene. Bach a Goldberg -variációkat egy álmatlanságban szenvedő grófnak írta. Hatékony! :))

http://www.youtube.com/watch?v=g7LWANJFHEs

2012. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!