Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elviselni/segíten...

Hogyan lehet elviselni/segíteni egy mentálisan beteg hozzátartozót, aki nem kezelteti magát?

Figyelt kérdés

A párom hosszú idő óta a következő tüneteket produkálja: ingerültség,depresszió,paranoid dühöngés,vádaskodás,trágár beszéd,bizalmatlanság,depresszió,szorongás,ellenségeskedés,szexuális zavarok amit felvált lelkesedés,kedvesség,felhangoltság,bocsánatkérés.

Nem megy orvoshoz,időnként szanaxot felírat.

Nagyon nehéz vele együtt élni. Pedig mindent megpróbálok, leginkább az értelmes beszélgetést,kommunikációt. Egy rövid ideig hat,majd visszaesik.



2012. okt. 11. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Beszélni kell a háziorvossal, hátha az tud rá hatni, és háziorvos is felíyrhat valami modern antidepresszánst, és adhat neki beutalót a pszichiátriára.
2012. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék ördögöt festeni a falra, de az nem jutott eszedbe, hogy esetleg félrelép? Csak azért kérdem, mert velem volt már hasonló eset. Miután félrelépett pár hóapig ilyen volt, aztán egy telefonhívás végett kiugrott a szög a zsákból. Lehetséges, hogy a bűntudata ilyen. DE ha nem csak veled ilyen, hanem mindenhol, munkahelyén/barátokkal stb.. akkor ez a verzió kiesett. De ha csak veled, akkor lehetséges sajnos, hogy félrelépett... Szerintem.
2012. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lép félre,csak zakkant. Valahol haragszik rám,mert hirtelen felelősséggel kéne tartozni (anyagilag) egy családért és már nem kap meg havi 40ezerért kosztot/kvártéjt és meleg pi...t. de ugyanakkor odavan a fiáért.De valami nem stimmel az agyában valami. Oszt lehet már késöbb meg fog csalni. Az engem már nem érdekelne,csak ne valami nagyképű kullanccsal tegye. Én amúgy hagynám békén a konfortzonájában,de a mai világban nem lehet,amikor a mindennapi betevőért mind anyagilag,mind emberileg meg kell küzdeni és ezáltal fokozódnak a konfliktusok is. De ő meg ezt pluszban még jobban generálja.
2012. okt. 11. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Te meglepően jól látod, és értékeled a dolgaitokat. Egyetlen dolgot tehetsz a férjeddel: rábeszéled, hogy elmenjen a háziorvosához, mert neki van már pszichiátriai alapképzettsége, és meg tudja ítélni, hogy kinek kellene 1-2 xanaxnál több, és valszeg hatni is tudna a férjedre.

2012. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hagyd az orvosokat a fenébe. Pszichiátrián csak tönkreteszik a párod teljesen, a gyógyszerek meg méginkább. Te is látod, hogy a problémát nem tudják megoldani, kamutudomány.

Próbálkozzatok mással. Inkább a természetgyógyászat fele.

Jóga, meditáció, kineziológia, akár együtt is megpróbáljátok. Párodnak életszemléletváltás kell, különben nem tud ebből gödörből kijönni, hiába állsz mellette.

2012. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Mindegyik hasznos,de ismerve őt max a háziorvosig tudom elvinni. Nagyon nehéz,mert azt vettem észre,hogy zsarnoki természetű,nagy egoja van. Ha segítek abban,hogy kényelmesebben,pihentebben érezze magát és ezáltal az ingerküszöbbe is nagyobb legyen akkor nem azért fog negatív lenni,mert túl nehéznek érzi az életet, hanem azért,hogy uralkodhasson a családján. Két éve vagyunk házasok,azóta ismertem ki.teljesen kifordult magából,addig sem volt 100-as,de meegtévesztett a nagy szerelmi lángolásával. Egy megoldást látok,kicsit enyhíteni a frusztráltságán és elterelni a figyelmét a hobbijával vagy olyan időtöltéssel,asmikor egyszerűen csak boldog,ahelyett hogy pattogna a másikon.
2012. okt. 12. 13:18
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak leírom,hátha vk.-nek hasznos. megszületett a megoldás! A férjem önző,betegséggel is manipuláló ember. Rászokott,hogy félelemkeltéssel,ijjesztő viselkedéssel eléri a célját.Ilyenkor nem pátyolgatni kell. az jött be,hogy még bunkóbban,őrültebben beszéltem vele,mint ő, hogy ne legyen kényelmes a helyzet számára -persze logikus magyarázatokkal, és másik cél javaslatával-. Én győztem,feladta, mert nem érte el a célját.

Végre válunk!Egyenlőre külön szobában, és békén hagyva egymás életét. Szóval az esetemben csak egy önző,köcsög saját magát is romboló manipulatív viselkedése volt!%!!

2012. dec. 29. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem a következő pároddal boldog leszel majd! Sok sikert. :)

Keress egy érzékeny, nyugis pasit, lehet ezután felüdülés lenne.

2012. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!