Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes pszichológ...

Szerintetek érdemes pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem, megfogalmazni is nehéz...

17 éves lány vagyok, egy elég jó gimnáziumba járok, érettebb vagyok sok kortársamnál. Nem tanulok rosszul, de mostanában nehézségeim vannak, egyszerűen annyira kattog az agyam hogy képtelen vagyok elővenni a könyvet itthon, szóval az a szerencsém, hogy órán még nagyjából megy az odafigyelés. Úgy alapjáraton kijövök az emberekkel, viszont szoros baráti kapcsolatot nem sikerül kialakítanom senkivel, teljesen más gondolkodású vagyok, mint az engem körülvevő emberek. Sokan mondták hogy elég furcsa, elvont vagyok. Nos, ezt tudom is magamról, el is fogadtam már, de

így nagyon nehéz hozzám hasonló embereket találnom. Sajnos nagyon mély gondolkodású is vagyok, rengeteget agyalok apró kis dolgokon. Pl van egy srác aki tetszik, múltkor beszélgettem vele és azon gondolkodtam utána egész nap, hogy nem e hátrány hogy a fülem mögött volt a hajam, mikor másképp sokkal jobb lett volna, és hasonló kis apró dolgokon. A legdurvább az szokott lenni, mikor napokig azon gondolkodok, hogy egy skizofrén, elmebeteg ember mit érezhet, mi játszódhat le a fejében..hozzáteszem nagyon érdekel a téma, de úgy gondolom, hogy azért kell egy határt szabni, ami nekem nem megy. Rengeteg történetet írok, sokszor egy film játszódik le a fejemben.Egyszercsak jön egy alapsztori valahonnan, és azt muszáj kidolgoznom:) Sokan csodálkoznak, hogyan tudok ilyeneket írni, kitalálni, és dicsérnek, sokan azt mondják hogy beteg történetek, az a baj, hogy én is ezt gondolom. Sokszor képes vagyok akár egy óráig is magam elé bámulni, és elmélkedni minden kis baromságon. Nyitott vagyok az emberek felé, de szinte senkinek sem mernék kezdeményezni. Az előbb említett srácot például fél éve kerülgetem, a véletlen műve, hogy egyszer-kétszer már beszéltünk. Ha meglátom elbújok. Hosszú szőke hajam van, kék szemem, aránylag szép arcom, jó alakom, és csinosan öltözködöm. Vagyis a visszajelzések alapján. Néha én is így gondolom, de sokszor úgy, hogy akárki szebb nálam, régebben nagyon önbizalomhiányos voltam, egy kicsit még most is. Minden nap más a véleményem magamról, egyszer gyönyörűnek látom magam, egyszer meg a világ legcsúnyább lányának. sokszor érzem azt hogy nem is az enyémek a gondolataim. Suliban általában jól érzem magam, viszont ha hazajövök és egyedül vagyok kevésbé van jó kedvem. De igazán rossz kedvem nem sokszor van, régebben mindig az volt, és mindennap sírtam, mostmár sírni se tudok, nemtudom mitől van. Egyébként senki sem gondolná rólam, hogy ilyen problémáim vannak. :)


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de ki kellett írnom magamból:)



2012. okt. 26. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen határra gondoltál a skizofréniával kapcsolatban?Elég érdekes, hogy szerinted is betegek a történeteid meg az is, hogy nem a tieid a gondolataid! Kié lehetne? Szerintem előbb a szüleiddel beszéld meg, ha olyanok, de az nem árthat ha lát egy pszichológus!

Egyébként meg minden zseni egy kicsit őrült is! :)

2012. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Anyukámmal mindent megbeszélek, szerinte mindössze annyiról van szó, hogy más vagyok, mint a legtöbb velem egykorú:) Egyébként arra a határra gondoltam, hogy nem szabad azért túlságosan beleélni magad a dologba, és ennyit gondolkodni rajta. A gondolatos dolgot úgy értettem, hogy valami miatt kizártnak tartom, hogy pár dolog tényleg az én fejemből pattant ki, ezt nem is nagyon tudom megfogalmazni:D Elég furcsa, de odavagyok a beteg dolgokért. Itt nem a gyilkosos, perverz dolgokra kell gondolni, ezek szerencsére nagyon távol állnak tőlem:) inkább a furcsa, nagyon elvont dolgokra, ami másnak lelkileg leterhelő, és sokszor érzem azt, hogy én elmebetegekkel akarom magamat körülvetetni, és segíteni nekik:D Attól félek hogy bekattanok egyszer, és hogy ez az egész a tanulás rovására megy, mert eddig semmi gondom nem volt, de mostanában sokat rontottam =/
2012. okt. 26. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Teljességgel normális, egészséges, a korodhoz, és a nemedhez illő a viselkedésed, és a gondolkodásod. És ne is akarj más lenni.

2012. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az önbecsülésed növekedésében segíthet egy pszichológus és a gátlásaid feloldódásában. Önisereti csoportos foglalkozás lenne a legideálisabb számodra.

Szerintem még mindig jobb furcsának lenni, mint szürke kisegérnek. Ne akarj ezen változtatni. A szociális érzékenységed meg külön pozitívum. Kétlem, hogy sok veled egykorú gondolna ekkora empátiával a skizofrénekre, betegekre. Ilyen adottságokkal kiváló pszichológus, de mindenképpen valamilyen segítő szakember válhat belőled, ha kellőképpen hiszel magadban. Fel a fejjel és sok sikert ;)

2012. okt. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!