Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes bárkinek...

Szerintetek érdemes bárkinek javasolni, hogy forduljon pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Barátnőm egyre durvább tüneteket említ, pánikrohamok, irreális félelmek.. "de biztos csak ezért meg azért van, majd elmúlik". Nagyon szeretnék rajta segíteni, de a pszichológusnál tudom mi vár rá.. (Hasonló problémákkal mentem, és az évekig tartó pszichoterápia maga a pokoljárás, persze így hogy vállalom, akarom, egészen más, mintha "más kedvéért" megyek. Félek, ha ő is rosszabbul lesz tőle, pláne elmegy a kedve.) Ráadásul amikor anno említettem neki, hogy járok, mondta is, hogy ő ilyet sosem tenne, nem akarna.

Szerintetek, hogy lehet így valakin segíteni? Hogy bökdössem indirekt módon arra az útra, hogy meggyógyuljon?


2011. dec. 7. 15:05
 1/7 bánomisén ***** válasza:
Mennyi idős a barátnőd? Ha felnőtt, akkor nem lehet ráerőszakolni olyan kezelést, amit nem akar. Ha fiatalkorú, akkor a szülei elvihetik akarata ellenére is pszichológushoz.
2011. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már 23.. Épp ez az, semmiképp nem erőszakolnám rá, de úgy érzem, ha csak fölvetném neki, mint lehetőséget, az se lenne hasznos, ha egyszer nem ő akarja (ha elmenne, ha nem).
2011. dec. 7. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Soha nem késő változtatni!


Ha pánikrohamai vannak, akkor ne pszichológust javasolj neki, hanem próbáld rávenni, hogy pszichiáterhez kerüljön. Ne keseredj el, ha mégsem megy - senkit sem lehet az akarata ellenére megmenteni -, mert a pánikrohamok kezelés nélkül rohamosan robolják a személyiségét, azaz egyre jobban beszűkül, valószínűleg agorafóbiás lesz, amelyet gyógyszerrel vagy alkohollal próbl majd "oldani" (sikertelenül), és előbb-utóbb saját maga kényszerül arra, hogy orvoshoz menjen.


Vagy belepusztul. Mert ez is egy választás, és ez ellen sem tehetsz semmit. Az ő élete.

2011. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg az ellenkezőjét ajánlom, mint az előző!

Pszichiáterhez eszedbe ne jusson elvinni. Az, hogy drogokat írnak fel neki, még nem lesz jobb, sőt rosszabb lesz. Pszichiátriás szerektől még senki nem gyógyult meg. Egyszer menjél el egy pszichiátriára, nézd meg a zombikat, azaz várakozó páciensekt, akik csak receptért jöttek. Ezek a szerek sokszor fillérekbe kerülnek, csakhogy szedjék őket. A gyógyszeripar és az állam támogatja az adófizetők pénzéből.

A másik a pszichológus és te:

Ha ő nem kér meg, hogy te segítsél, akkor ne segíts!

Erre kell előszőr felhatalmaznia!

Pszichológus nélkül marad az öngyógyítás!

Egészséges táplálkozás, közös sportprogramok, wellness, meghitt és mély beszélgetések. Én állítólag pánikbeteg vltam, de elmúlott 22 éves koromban, ugyanúgy végigjártam mindent. Mindent láttam.

2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Pszichiáterhez tuti nem vinném, még azt sem ejtettem el neki - ami megfordult a fejemben - hogy javaslom forduljon pszichológushoz. Csak rossz nézni.. mondja a durvább tüneteit, aztán maga "üti el", hogy biztos emiatt, amiatt van, semmiség. Nem tudom mi kell még, hogy történjen vele, hogy legyen betegségtudata és kezelje valamivel.

2011. dec. 13. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy mond el neki, hogy te mi miatt aggódsz és mond azt is neki, hogy neked az nem jó, hogy félválról veszi ezt. Hiszen neki sem esne jól, ha te neked nagy problémád lenne, de te nem vennéd komolyan őt még abban az esetben sem, ha az elképzelés téves. Mondhatod úgy is, hogy lehetséges, hogy te látod rosszul, de te mégsem így érzed. Így talán nem lesz ingerült. Ugyanakkor mondja a tüneteit. Azért ilyenkor lehetséges, hogy jobb egy objektív szemlélődő. Egy pszichológus sohasem mondja meg, hogy mi miatt van, ő segít neki magától rájönni.
2011. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd vele mélyebben beszélni erről. Eddigi próbálkozások nem jártak túl nagy eredménnyel, tulajdonképp ő fordult hozzám, hogy szerintem "ez mi lehet?", én kb. olyan finoman mondtam a véleményemet, ahogy te fölvezetted, és erre ő mindig könnyedséggel elütötte, majd témát váltott. Szóval ez a rossz, hogy engem megijeszt amint mond, ő meg legyint rá. Pedig egyre súlyosodnak ezek a tünetek, így nem tudom meddig fog elfajulni mire szakszerű segítséghez fordul.
2011. dec. 13. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!