Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor anyukám skizofrén...

Most akkor anyukám skizofrén vagy nem? Nem szed gyógyszert!

Figyelt kérdés
Kb. 30 éve állapították meg nála, le is százalékolták e miatt! Én gyerekként nem emlékszem arra, hogy lettek volna fura dolgai! 18 éves korom körül volt egyszer, hogy azt mondta, hogy hall olyan hangokat, hogy:kell,lesz és azt mondta, hogy fél hogy ezzel megfertőz gyerekeket, mert ő "hall"!Ez elmúlt, azóta se mondott ilyet, most 28 éves vagyok! Amikor a kisbabám született 4 éve elég stresszes volt, mert sokat sírt a kicsi, nem tudott aludni, dolgozni járt és akkor mondott megint egy furát, hogy nem-e láttunk egy kést repülni a konyhába, mire mondtuk, hogy nem és kérdeztem, hogy ő látta-e, erre azt mondta, hogy nem. Ez annyiba is maradt, azóta semmi. Csak kicsit félek, mert ő vigyáz a gyermekemre, mert nekünk csak ő van! Az egyik legjobb nagyi a világon, türelmes szerető, dolgos! Imádják egymás a kisfiammal!Ja, nem is tudtam meg, hogy mi a baja, csak egyszer kezembe került az orvosi papírja! nem szed gyógyszert se, néha mondja, hogy olyan ideges, olyankor vesz be xanaxot!
2012. okt. 26. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Nyugodj meg. Akiknek xanaxot írnak a betegségére, az kb annyi, mintha azt mondanák, ha fáj a fejed, vegyél be aspirint. A késes kérdést meg nem is értem. Anyukád talán fantáziált. De ha ennyi idősen ennyi volt a betegsége tünete, akkor normálisabb, mint itt mink vagyunk. Én egy nap alatt több butaságot mondok, és közben meg semmi bajom sincsen.
2012. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Truxal van neki felírva, amit sose szed, 3 havonta jár vissza kontrollra. Régebben feküdt is vele kórházban,amikor "diagnosztizálták"!
2012. okt. 26. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A pszichiátriai betegekre jellemző, hogy nincs betegségtudata. Ezért nem szedik a gyógyszerüket sem. Folyamatosan visszaesnek a betegségbe. Örülj neki, hogy jól van, és tud neked segíteni.
2012. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!