Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy depressziós...

Lehet, hogy depressziós vagyok? Pszichológushoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Egy ideje szörnyen érzem magam.Ennek fő oka valószínűleg a 3 éve tartó viszonzatlan szerelem.Voltam közben másba is szerelmes,persze azok is visszautasítottak,de aztán rá kellett jönnöm,hogy még mindig az előbbit szeretem. Szóval 3 éve tart és nem tudok túl lépni rajta.Az önbizalmam már rég a föld alá süllyedt,senkinek tartom magam. Ronda vagyok,dagadt és alacsony is. Barátaim nem mondják,gondolom azért,mert nem akarnak megbántani. Minden osztálytársam tehetséges valamiben,csak én nem vagyok kiemelkedő semmiben,nincs semmilyen képességem. Most már nem nagyon bírom ezeket és egyfolytában lehangolt vagyok. Utálom magam,sokat sírok,ha arra a fiúra gondolok,fáj a mellkasom,kedvetlen vagyok és már a jó jegyeknek se nagyon örülök,itthon el se mondtam pedig kaptam több 5-öst is. Mindenki jobb nálam körülöttem. Még az a szerencsém,hogy nem mernék kárt tenni magamban,így képtelen lennék akár egyetlen vágást is ejteni a testemen. Félek egy csomó mindentől és egyfolytában féltékeny vagyok. Suliban még elvagyok,mert körülvesznek a barátaim,azonban itthon teljesen üresnek érzem magam. Vannak illetve voltak hobbijaim,de már azokkal se nagyon foglalkozok. Légyszíves segítsetek,nem szeretnék súlyosan depressziós lenni. Bármilyen segítséget szívesen fogadok,ötleteket amik segítenének kilábalni ebből a szörnyű helyzetből.

Kérlek a titeket a bunkó,lenéző kommentek hanyagolására,ezek nem segítenek,nincs szükségem rá!



2012. okt. 27. 23:01
 1/8 anonim válasza:
89%
Na és én meg pokolgépes.. jók azok a régi nóták!
2012. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, ha úgy érzed, hogy segíthet, de én leginkább iskolaváltást javasolnék. Ha a képességeidnek megfelelő helyen lennél és távol a szerelmedtől, talán könnyebb lenne elfelejteni ezt az egészet.
2012. okt. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nemsokára úgy is végzek ott amelyikbe járok,viszont ettől is eléggé félek.Nagyon szeretem az osztályomat,sok barátom van és félek a változástól.Lehet,hogy nem tudok,majd beilleszkedni és nem lesznek barátim.
2012. okt. 27. 23:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a pszichológus. Nem valószínű, hogy varázsütésre megoldja, amit problémának érzel, viszont segít utat mutatni (erre mondják az ellenzők, hogy "csak bólogat" meg "kérdezget). Igen, rávezet olyan dolgokra, amelyekre magadtól lehet, hogy nem gondolnál. Szerintem segíthet egy beszélgetés. Nem biztos, hogy depresszióról van szó, ezt bízd rá.


Nekem az szokott még segíteni, ha nagyokat sétálok, lehetőleg olyan helyen, ahol senki sincs. Ha van félretett pénzed, akkor keress egy nyugodt várost, és utazz el egy hétvégére egyedül, vannak olcsó last minute lehetőségek. Wellness, vagy csak séta a szabadban, esetleg vásárlás. Sokszor maga a természet is megnyugtató. Ha látok egy érdekes madarat, egy szép tájat, máris derűsebben látom a világot. Kitartást neked!

2012. okt. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az önsajnáltatás résszel ha megengeded nem foglalkoznék, kaptál több ötöst is, és ki tudja ha nem lennél ennyire negatív magaddal szemben a régi hobbijaidban is megtalálnád azt ami miatt elmúlna a kisebbségi komplexusod. A lényegre rá is éreztél, változtatnod kell az életviteleden mert a múlton siránkozni és közben hagyni elúszni magad mellett a lehetőségeket nem túl jó választás. Az hogy pszichológushoz akarsz fordulni az azt jelentheti hogy nem érzed magadban az erőt hogy képes lennél egyedül változtatni az életeden. Éppen ezt az érzést keltik benned az orvosok azzal, hogy bármi bajod van rohanj hozzájuk majd ők megoldják. Általában meg is oldják, nyilván nem szükséges műtéteket elvégezned magadon, de helyrehozni a lelkiállapotod egyedül te vagy képes. A pszichiáter ugyanis nem tudhatja hogy milyen a "tökéletes te" , azt tudja amit megtanítottak neki: visszavezetni egy olyan állapotra ahol nem vagy "depressziós". Valószínűleg ezt antidepresszánsokkal kívánja majd elérni, amik hosszútávon tönkreteszik a szerotonin és dopamin felvételedet, onnantól pedig valóban boldogtalan leszel. Ehelyett ha ezentúl nem a problémáiddal foglalkozol hanem azok megoldásával, törekszel önmagad megvalósítására és a pillanat kiélvezésére valóban elmúlhatnak ezek a problémáid. Azt meg felejtsd el hogy szörnyű helyzetben vagy mert a leírtak alapján egyáltalán nem, ha belegondolsz mennyi és milyen valóban szörnyű helyzet létezik te is rájössz erre.
2012. okt. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálok segíteni magamon.:)
2012. okt. 28. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál, pszichológusként én nem látok "súlyos" problémát, legalábbis semmi olyasmit, amit ne lehetne rövidebb távon megoldani, akár egy kis szakmai segítségre, akár a saját erődre és a barátaidra támaszkodva. 15-20 között majdnem mindannyian átesünk a reménytelen szerelmen, aztán rájövünk, többet ér egy elérhető, megközelíthető, hibáival együtt is szerethető srác, mint egy elérhetetlen, ideális, plátói szerelem. Remélem, erre te is ráébredsz majd, mégpedig nem csak az eszeddel, hanem a szíveddel is. Drukkolok, hogy sikerüljön!
2012. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. :)
2012. okt. 29. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!