Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szólnál ha eszrevennéd,...

Mit szólnál ha eszrevennéd, hogy a lányod vagdossa magát?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 20:12
1 2 3
 1/25 Malats ***** válasza:
70%
Érdeklödnék, miért csinálja, és megbeszélném vele a dolgot.
2012. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Én is leülnék vele,szépen elbeszélgetnénk.
2012. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Elbeszélgetés+szakember.
2012. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Elkezdenék sikoltozni, aztán dühödten föl alá járkálnék a lakásban, közben hisztériáznék, hogy ki lehet ezért a felelős, mert én biztos nem. Szidnám az apádat, a tanáraidat, Orbán Viktort.. pár óra után lenyugodnék. Ezt követően úgy csinálnék, mintha nem történt volna semmi.
2012. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon haragudnék magamra. Meg az anyjára, hogy nem vettünk észre valamit. És segítenék...
2012. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
nagyon megijednék, mert eddig nem is tudtam hogy van lányom
2012. okt. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám évekig észre sem vette. Aztán nem szólt rá semmit, de mint kiderült, minden olyan embert hibáztatott, akinek köze sem volt hozzá, kivéve magát. De segíteni sosem próbált...
2012. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%

ez egy jó kérdés... a fiataloknál az emoval együtt jött be a divatba, hogy vagdossák magukat.. mégpedig állítólag azért, hogy a testi fájdalommal elnyomják a lelki fájdalmukat... elég primitív, kb az önostorozók szintjén van (bioszosoknak zöld szemesostoros), csak ők legalább vallásból csinálták amit...


amúgy hívd föl rá a figyelmét, hogy ha öngyilkos akar lenni, hosszában vágja fel az erét, mert gyorsabb, ha pedig nem akar az lenni, ne szórakozzon mint egy csecsemő...

2012. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
70%
Ekkora ostobaságot mint amit az utolsó hozzászóló írt. Az, hogy te nem ismered a mentális betegségeket az egy dolog ( a te saját szégyened). Az, hogy semmi empátia képeszséged nincs az elég szomorú, de ha egy komoly dologhoz nem tudsz normálisan hozzászólni akkor az ostobaságaidat viszont tarsd meg magadnak.
2012. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

nem ostobaságból mondom... tényleg elterjedt mint lelki fájdalom csökkentése... nagyon sok lányon (mert főként lányok csinálják) láttam az elmúlt pár évben a nyomait...

egy lány, akit elhagyott a pasija

egy lány, miután veszekedett az anyjával

egy lány, aki ezzel hívja fel magára a figyelmet (reklámozza a többiek előtt, mindig mutogatja)

egy lány, akinek elméletileg nincs gondja, csak az elvárások keretei zavarják

egy fiú, aki a szerelmét akarja bizonygatni..

még egy lány aki a kapcsolatát siratja

és még egy, aki nem vagdossa magát, hanem a kézfeje felső részét és az alkarját szurkálja


én elhiszem, hogy szakítani rossz dolog, sőt, nagyon jól tudom.. én ugyan még csak inni se szoktam szakítás után, de az még mindig normálisabb megoldás.. emberek milliárdjai elviselték már, nem kell a hattyú halála...

a rossz szülő-gyermek kapcsolat szintén előkelő helyen szerepel.. és igen, ez elég kényes dolog, és nagyon nyomasztja főleg a gyereket.. de mondjuk racionálisan nézve még mindig nem érthető a vagdosás vagy önkínzás célja..


az a gond ezzel, hogy teljes mértékben céltalan, haszontalan... az oka a törődés hiánya... van akinél feltűnési viszketettség miatt (elvégre az ilyenben szenvedők sosem fognak elég törődést kapni).. és hát van akinél szeretet hiánya... szakítás után és rossz szülő-gyermek kapcsolatnál nagyon tiszta és logikus, de még egyszer hangsúlyozom: teljesen értelmetlen és ostoba tett

2012. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!