Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns gyógyszerek...

Az antidepresszáns gyógyszerek függőséget okoznak? Le lehet szokni róla? Vagy ez csak a nyugtatókra igaz?

Figyelt kérdés

Pánikbetegség miatt mentem pszichiátriára. Gyógyszeres kezelést írt fel az orvosnő: CIPRALEX MELTZ. Először fél tabletta, majd egy hét után 1 egész tabletta. (10 mg-os). 3 hét múlva menjek kontrollra.

Félek a mellékhatásoktól, de jobban, hogy olyan állapotba kerülök, amiből nem lesz kiút.

F33



2012. okt. 10. 12:10
1 2
 1/18 Francesco92 válasza:

szerintem ne aggódj.

mert a nővérem lassan 6 éve pánikbeteg...az első éve rohadt undorító volt.mert nem evett nem akart utcára menni(hozzátegyem ő nem ment orvoshoz azért történt ilyen)...de ez elmúlt...ma már nem is látszik és annyi dolga van hogy reggel bevesz egy fél szem tabit és ennyi..

és ám nagyon jó hogy elmentél minnél hamarabb jár is el és szed a gyógyszert.mert minnél hamarabb elkezdenek kezelni annál jobb lesz...

de azt mondta a nővérem hogy az a cipralex szar de majd kapsz jobbat...

jobbulást!és szerintem ne félj nincs miért és ha tudod akarod akkor minden ötödik ember szenved valami szorongásos vagy pánik betegségbe...szóval menj ki és kezd el számolni hogy ez mennyi ember és nézd azt is hogy mindegyik él.

és sajnos függőséget okoznak a gyógyszerek mert nagyon kevés ember szokik le róla de most vagy rohamaid vannak vagy bekapsz egy szem olyan vackot és ennyi..de ha le akarod tenni akkor le fogod tudni.és ha már nem lesz rá szükséged akkor tuti lw fog tudni rakni.

2012. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezeket a kételyeidet vele kellett volna megbeszélni, ő a szakember.


Egy ismerősöm szedett valami hasonló gyógyszert (nem tudom, mit), aztán amikor úgy érezte, hogy nincs már rá szüksége, megbeszélte az orvossal, és 5 hét alatt lecsökkentették nullára az adagját. Hirtelen nem szabad abbahagyni, de nem tudok róla, hogy az ismerőmnek bármi gondja lett volna belőle később.

2012. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség nem egy misztikus fogalom.Magyarul:idegkimerültség, vagy szorongási roham, ideges természet.

Természetesen van belőle kiút bár valóban kissé lassú folyamat megszabadulni tőle, de meg lehet tabletták nélkül is.A hozzáálláson, az életmódon kellene változtatni.Sajnos vannak mellékhatások , a gyógyszer csak "tűzoltás" .Lehet, hogy egy ideig jobban leszel tőle, de aztán jönnek a függőségi tünetek és ott leszel, ahol a part szakad.Ha teheted, adj magadnak időt és ne szedj bogyókat!

2012. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szűk egy éve tart a betegségem, de nem olyan sűrűn jönnek a rohamok. Az orvos ajánlotta a gyógyszert, s ott elmondtam a bogyókkal kapcsolatos kételyeimet, de ettől függetlenül felírta. Mellé nem adott nyugtatót (hál Istennek) csak B6-ot javasolt.

2012. okt. 10. 15:15
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az antidepresszáns nem okoz függőséget, és nem lehet rászokni. Ugyanis amíg a szakorvos írja fel neked, folyamatosan ellenőriz. Ha másként nem, akkor csak megnéz. Ha bajod van akkor szólsz. Tehát csak nyugi. Szedd a gyógyszert, ahogy előírták. És bízzál benne Ez az első 3 hét azért fontos, mert most jön ki, hogy a gyógyszer neked hatékony e, és az adagja elég e? A mellékhatásoktól sem szabad megijedni. Főleg az első két hétben inkább felerősíti a tüneteket, de maga is okozhat ( pl hasmenést. Ez hamar elmúlik, és azt jelenti, jó a gyógyszer. mert hat!) Tuti gyógyulás!
2012. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha már meggyógyultál le lehet fokozatosan tenni, nekem sikerült.
2012. okt. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha elhagyatják veled a gyógyszert, azt fokozatosan kell tenni, mint a kezdésnél. Először csak feleket szedsz, aztán negyedet, esetleg csak másnaponta.

Egyik napról a másikra nem szabad letenni, mert sajnos elvonási tüneteket okoz (hányinger-hányás, remegés, rossz közérzet).


Ezt tapasztalatból írom. Engem nem kellő fokozatossággal állítottak le az antidepresszánsról, melyet 9 hónapig szedtem. Az utolsó 2-3 szemet kellett felenként bevennem, de ez így még hirtelen leállítás volt, ennél sokkal fokozatosabbnak kell lenni.

2012. okt. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy amióta elmentem a pszichiátriára (kedd) azóta nem volt még rohamom; pedig elvileg sűrűsödtek eddig. Elkezdjem a gyógyszerezést? Mi van, ha most már magamtól is le tudom győzni a pánikot? 3 hét múlva vissza kell mennem az orvoshoz, tehát el kéne kezdenem. Még ki se váltottam. Adok magamnak még egy kis időt, ha visszatérnek a pánik fájdalmak, elkezdem. Vissza meg majd a kezdés után három héttel megyek. Lehet, sokan elítélnek, hogy nem tartom be az orvos utasításait, de nem szeretném gyógyszerezni magam.
2012. okt. 11. 13:45
 9/18 anonim válasza:

Üdv sorstárs!

Én második hete szedem a Cipralexet, most jelentkeznek nálam hasmenéses tünetek meg óóóóriási ásítások, a szorongásom vissza-vissza tér, estére Xanaxot kaptam, hogy el tudjak aludni és ne pánikoljak. Az orvosom azt mondta, hogy amikor a kedélyjavító elkezd hatni (pozitívan), akkor a nyugtatót el lehet hagyni és nem kell félni, nem lehet rászokni a gyógyszerre, csak a működési elve miatt kell fokozatosan leállítani. Mivel ezek ilyen szerotonin-visszavétel gátlók, nem szerotonint pumpálnak az agyba, hanem a szerotonin kiválasztást végző folyamatokba avatkozik be, ezáltal növelve az agy szerotonin szintjét. Elég komolynak hangzik és ezért nem érzed pozitív hatását az első hetekben, mert szépen beindítja ezt a folyamatot. Ha vége a kezelésnek, akkor pedig lassan csökkenteni kell az adagot hogy nyugodtan visszaálljon minden a helyére. A doki szerint, ha a gyógyszeres kezelés folyamatos (plusz pszichológus segítsége, hátha valami tudat alatt mar, vagy rosszul vezeted az életed stb) akkor végleg elmúlhat a depresszió, pánik és szorongás, meg a vele járó tünetek.

2012. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló nagyon jól írja. A kedves kérdező meg az életben sem fog meggyógyulni, ha ilyen balfácán. Minek megy az olyan ember az orvoshoz, ha nem fogadja meg, amit az orvos mond, és nem is szedi a gyógyszereit. Csak azért, hogy elszívja más elől a levegőt?
2012. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!