Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralex mennyire káros?

Cipralex mennyire káros?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, szedjem e, mert nincs rá nagy szükségem, csak a néha ingadozó hangulatom miatt, és hogy mostanában könnyen ki tudnak hozni a türelmemből, elmentem orvoshoz és mondta hogy rajtam áll, hogy elkezddem e szedni, csak ha elkezddem akkor menjek majd vissza ellenőrzésre. Szóval nincs nagy baj végülis, de mégis jobb lenne ha ezek a 'tünetek' elmúlnának.

Okoz a cipralex hízáást,hozzászokást vagy ilyesmit? Mi történik akkor, ha csak ugy egyik naprol másikra abbahagyja valaki? Okoz nagyobb kárt, vagy csak visszatérhetnek simán a tünetek? Alkoholt lehet vele fogyasztani? (fiatal vagyok, néha azért buliban előfordul..) Ez hormontartalmú gyógyszer?

S végezetül úgy érzem, ha elkezdeném szedni, akkor folyamatosan valamitől függenék, befolyásolt lennék. Ez igaz, vagy csak az én sztereotípiám?

Előre is köszönöm a sok kérdésre való választ, elég fontosak nekem!

18/F


2012. nov. 1. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha néha ingadozik a hangulatod, könnyed felidegesíted magad az teljesen normális, szerintem nincs olyan 18 éves akivel ez nem történik meg. Én szedtem cipralexet, 33 évesen, nekem a problémám miatt szinte lehetetlenné vált az életem, nekem segített, de együtt egy terápiával és egy jó szakemberrel aki komolyan tudott venni és a problémáimat is. A cipralex gyógyszer nem javallott mellette inni, hízhatsz is tőle, illetve megvonási tüneteket is okozhat. Ez sztereotípia, de meg tudom erősíteni őket saját tapasztalatból. Ha nem érzed a helyzeted súlyosnak, ha van más mód, pl.: terápia, barátok, család, pap bármi, akkor első körben próbáld meg őket segítségül hívni.
2012. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval!

Én akkor kezdtem szedni, mikor már azt hittem megőrülök a pániktól.

Az első 2 hét pokoli, mert felerősíti a tüneteket, csak utána kezd hatni.

Én is híztam tőle. Egyik napról a másikra nem lehet, nem szabad abbahagyni.

Ha a te helyedben lennék Valeriánával próbálkoznék.

2012. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Csak végső esetben szedd, én is akkor szedtem, mikor nem bírtam elviselni már a pánikot. Addig javaslok pszichológust, végül nekem is az segített, nem a gyógyszer, az csak egy hirtelen segítség volt.

A hozzászokás nem nagy dolog, fokozatosan kell abbahagyni és akkor nincs gond. Ha egyik napról a másikra hagyod abba, komoly elvonási tünetek lehetnek, de ha fokozatosan, semmit se lehet érezni. Alkoholt minimálisat ittam, fél üveg sört. Nem volt gond annyival, de egyébként nem szabad mellette inni. Úgy tudom nem hormontartalmú.

Nő vagyok, nekem olyan volt kb, mint a fogamzásgátló, bevettem minden nap egy időpontban, nem mondom, hogy függtem tőle.

2012. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Nekem is mondta előre a dokim, hogy az első 2 hétben felerősítheti a tüneteket, de nekem egyáltalán nem volt ilyen. És lehet mellette mértékkel inni.

Nyugtatóra nem lehet!!!

2013. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!