Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril hatása ha csak...

Rivotril hatása ha csak negyedet szedsz? Sos

Figyelt kérdés

Rivotrilt es stimulotonk kezdtem el szedni szakorvosi javaslatra. Elotte cipralexet szedtem de nekem nem hatott igy most valtunk stimulotonra szoval most reggel szedek egy felet cipralexbol egy felet stimulotonbol. Ejszakara hogy tudjak aludni egy fel rivotrilt szedek es delelott mikor szorongok a suli miatt egy negyedet.

Generalizalt szorongas es depresszio a diagnozis.

A kerdesem a kovetkezo : az a negyed rivotril amit beszedek delelott az milyen gyorsan hat es korulbelul mennyi ideig hathat ? Mert irtak hogy a 2mg hat olyan 18-50 kozott de en ennek a nyolcadat szedem.

A szervezetemnek ugyanugy hozza kell szoknia ? Mert elviekben nem kene es este a felnek a hatasat erzem de a negyedet nem.

menjek vissza az orvosomhoz ?



2012. szept. 24. 18:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Sot tizenhatodat szedem mert 0,5mg egy szem de ennek a negyede 0,125 mg ez a reggeli adagom.
2012. szept. 24. 18:25
 2/6 Miklós G. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A clonazepam (Rivotril) ugyan ugy szívódik fel reggel is, mint délben meg este. Szedhetsz belőle negyedet, felet vagy egészet, a felszívódási sebessége semmivel nem gyorsabb a negyednek sem, mint a egésznek, a plasma-koncentrációja ugyan alacsonyabb lesz, de ugyan ugy marad a 18-50 órás felezési idő, nyilván kisebb mennyiségben. A fél hatása is nyilván erősebb, mint a negyedé, de ez függ a kipihentségi állapotodtól, a telítettségtől és még sok minden más hatástani tényezőtől. Nyilván, ha nem érzed jól magad, látogasd meg az kezelőorvosod. Bár általánosan azt tudom ajánlani, hogy kevesebbet foglalkozz magaddal, és talán a szorongásod is csökkenhet..


Üdvözlettel!

2012. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Úgy szedd a gyógyszered, ahogy az orvos meghatározta. Mellesleg a rivotril hatását nem is kell érezned. Akkor jó, ha jól vagy. Nem kell még jobban lenned. Tudod az antidepresszánsnak az a dolga, hogy feldobja kicsit a hangulatot. És hogy este azért tudjál pihenni is, a rivotril megnyugtat. A reggeli pici az stabilizál. Ne meditálj a szedésen, csak vedd be őket, és végezd a napi feladataidat. Egy idő után egyre jobb lesz. De ez nem jelenti, hogy már vége. Amíg az orvos nem szól. Addig a napi rutin része legyen a gyógyszer. És lehetőleg minden nap, azonos időben. És azt se kérdezd meg, hogy szabad e alkoholt inne erre. Nem szabad. Cigizni sem ajánlatos.

2012. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Termeszetesen ugy szedem a gyogyszert ahogy kell. A reggelitol viszont nem erzem magam sem nyugodtabnak sem nem vagyok tole jobban. Attol meg nem fogom sajat magamnak emelni az adagot isten ments.

Viszont a cigizessel tenyleg gond lehet ? Mert ezt nem mondta a doktor az alkohol kerulese pedig egyertelmu volt szamomra ugy ahogy az energiaital is. Ezzel semmi problemam viszont a dohanyzasrol nem tudom lemondani. Lehet ebbol barmi problema ?

2012. szept. 24. 23:31
 5/6 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Generalizált szorongásra inkább nem pszichológushoz!

Amikor nekem szorongásom volt, akkor én nagy nehezen rászántam magam, mert nem akartam gyógyszerektől függeni, és életem legjobb döntését hoztam meg akkor!


Én Szokolai Árpád pszichológushoz jártam, és szerintem te is jól járnál, ha felkeresnéd, akár csak konzultációra.

2012. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A cigaretta ártalmasabb az alkoholnál. Tudod a legvékonyabb hajszálerek az agyban, és a vesében ( nemi szervekben) vannak. Neked meg most az agyaddal van baj. Később meg a veséddel lesz. A cigi érszűkítő. És tudod, melyik erekkel kezdi?
2012. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!