Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy okozhatnék magamnak...

Hogy okozhatnék magamnak testi, fizikai fájdalmat?

Figyelt kérdés
Az életem most teljesen mélyponton van. Nem akarom részletezni, aki nem érzett még ilyet, úgy sem fogja átérezni. Fizikai, testi fájdalmat akarok magamnak okozni, mert tudom, hogy akkor könnyebb lenne. Rengeteget olvastam az önvágdosásról, de nem merem, és ennél valami "barátságosabb" módszert szeretnék. Azt akarom érezni hogy fáj.. mindegy hogy mi, mindegy hogy mennyire, csak ne a lelkem...
2012. nov. 1. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Most fordulj inkább pszichológushoz, mert ezek a gondolatok nem egészségesek. Az elején még jobb elmenni, mint később, amikor már nagyobb a baj.
2012. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 intrepid ***** válasza:
100%
A vagdosást, tényleg felejtsd el egy életre, mert annak a nyoma látszódni fog amíg élsz, és az nem egy dicsőség. Ha mindenáron kinlódni akarsz, vegyél nagyon erős paprikát, és edd meg. Ha ez nem elég, dörzsöld el pépesnek, és kend be ott alul. Azért így írom, mert nem tudom, hogy fiú vagy-e, vagy lány. Egyébként ne keressed a bajt, 57 év mozgalmas élet alatt megtalált engem anélkül is elég.
2012. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Na jó, aki ahhoz is segítséget kér, hogy "azt akarom, hogy fájjon, de azért ne nagyon.." az már tényleg valami über szánalom kategória.

Kezdj el hímezni, talán ha a sors is úgy akarja, néha majd megszúrod az ujjad a tűvel..

2012. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3.! én nem mondtam hogy ne nagyon fájjon. a "barátságosabb"-at nem ugy értettem hogy kevésbbé. a vágdosás nyomai ott maradnak, mint azt irta egy előtted hozzászóló. ha fiu lennék levezethetném verekedéssel, box-szal vagy bármi... de lány vagyok. a másik két válaszadónak egyébként köszönöm.
2012. nov. 1. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Van női box is, vagy bármi feszültség levezető sport, amit lányként is művelhetsz. Azért ne mondd már, hogy ezt a fájdalmat férfiként le tudnád vezetni, de nőként kénytelen vagy kárt tenni magadban!?
2012. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Én vagdosom magam már régóta, csomó mindent elolvasok, ami ezzel kapcsolatos, és tudnék mondani tippeket, amiket olyanoknak írnak, akik abba akarják hagyni, de hiányzik nekik az érzés. Először arra gondoltam, leírok pár ilyet, de rájöttem, hogy nem fogok (bár mind teljesen veszélytelen dolog), mert:


1. ha annyira kétségbeesetten keresnéd a fájdalmat, akkor nem állnál neki ezen gonolkozni, hanem valószínűleg már rég megtaláltad volna az első kezed ügyébe eső dolgot, amivel árthatsz magadnak, tehát annyira kétségbeesett nem lehetsz mégsem, segítségre vársz, de erre nem úgy kell felhívni a figyelmet, hogy ártasz magadnak, szerintem te inkább akarod a segítséget, mint a fájdalmat magát.

2. a vagdosás és hasonlók függőség... van, aki "kinövi", de van, aki benne marad és a karcolgatástól addig jut, hogy bőrátültetésre meg hasonló komoly műtétekre szorul végül, nem egy ilyen példát, személyes történetet olvastam (blogok)

oké, te nem akarod vagdosni magad, DE mi van, ha valami tényleg ártalmatlan dolog miatt ráérzel és máshogy folytatod majd, egyre tovább mész. Neked most tanácsot adni olyan lenne, mint azoknak, akik megkérdezik, hogyan legyenek anorexiások. Lehet, hogy két napig nem esznek majd, aztán elfelejtik az egészet, de lehet, hogy rámegy az életük.


Beszélj valakivel, kérj segítséget, ne ilyenekkel szórakozz, mert tényleges haszna nincs, igazából nem segítség.

2012. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szétesik a családom, otthagy és megcsal, akit szerettem, és mindenki, akitöl segitséget várhatnék, ezek közt az emberek közt van, akik lényegében okozzák... nem tudok mit kitalálni... ha egy percre is egyedül maradok azt érzem meg akarok halni... lehet, hogy félek, mert irtózom a tütöl, vagy a vértől, de én csak azt akarom érezni hogy a testem fájjon.. valami, ami leköt és megkönnyebbít. és minden perc után, amit egyedül töltök nő bennem az elhatározás... nem akarok segitséget kérni senkitöl, nem is tudna senki, mert senki sem értheti, és nyavajogni nem akarok, azt meg hogy sajnáljanak, nem akarom. úgyis csak azt hallom az idő megold mindent.. a francot! ahogy telik az idő, úgy jönnek a rosszabb dolgok.
2012. nov. 1. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én életem is mély ponton van, nem olyan dolgok mint a tieid, de ezek is szörnyűek! Énis azt érzem ha egyedül vagyok hogy meg akarok halni, de,én hogy fájjon azt szeretném hogyha másoktól áttudnám venni a fájdalmat! Ezt hogyan tudnám megtenni? Ezzel segítenék másoknak és énis érezném a fájdalmat!
2013. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!