Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus és Down-szindróma?

Autizmus és Down-szindróma?

Figyelt kérdés

Ezeknek milyen fokozatai vannak? Van olyan, hogy valaki úgymond "alapból az", de lepel alatt? Szóval tök normális meg minden, de a stessz, a környezeti hatások simán előhozhatják belőle ezt a betegséget?


Milyen fokozatai vannak ezeknek? Meg tudnátok osztani ENYHÉN/jól funkcionáló autista/down-szindrómásokról videót, amiben jól látszik, hogy miben különböznek a neurotipikus (NT) emberektől?



2012. nov. 2. 16:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamilyen pszeudo-debilségről hallottam... nem tudom, van-e köze ezekhez.
2012. nov. 2. 16:19
 2/3 anonim válasza:
Ha valaki autista azt nem mindig lehet "látni"csak menet közben derül ki hogy valami nem "stimmel" A down az látszik egy mérföldre már a születés után akár, de pár hónapos kor után mindenképpen .Nem hiszem hogy stressz ki alakíthat ilyet(autista) ,bár még az orvosok sem tudják mitől lesz egyre több autista gyerek .Nem vagyok orvos de sokat mozgok ilyen környezeben
2012. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Autizmusról nem tudok mit mondani, de a Downnak több fokozata van és itt is külön kell választani a testi (fizikai) és a szellemi (mentális) fokozatokat. A teljesen mozgásképtelen laza izomzatútól a teljesen normálisan mozgóig számtalan állapot van, ugyanúgy szellemileg is, pl van aki nehezen beszél, nehezen ért dolgokat, és van, aki teljesen normális. Viszont egész életükben oda kell figyelni Rájuk, mert a veleszületett szívbetegség 99%-os, ahogyan számtalan más tipikus betegség is.

Egyik állapot sem a stressz miatt jön elő, ez biztos.

Amiről Te beszélsz, az pl a skizofrén magatartás.

2013. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!