Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy értessem meg 16 éves...

Hogy értessem meg 16 éves gyerekemmel hogy pszichiáterre van szüksége?

Figyelt kérdés
Elegem lett abból, hogy a karján folyton vágások és sebek vannak, amelyeket saját magának csinál. Úgy döntöttem pszichiáterhez viszem, mert az iskolában is vannak vele gondok,és a múltkor egy doboz nyugtatót (Xanaxot) találtam a táskájában, de ő nem akar elmenni. Mit tegyek ilyenkor? Szerintem feltétlenül szüksége lenne segítségre.
2009. aug. 13. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

nyugtatót csak azért szedi h nehogy rátörjön a nemlétező roham, ugyanis 100ból 80gyerek csak tetteti és azt gondolja divatos h a vágásokkal megbámulják és mindent hisznek róla, sztem a gyerek kényeskedik és feltünési viszketetsége van.


a karcolgatások meg vagdosások nem jelentenek 1ből komoly pszichés zavart, csak mára már ezt is csinálja boldog boldogtalan


arról nem írtál, h mien gondok vannak vele?

2009. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A gyereked nem emo?

Bocsánat,ha nem.

Én a lányomat úgy vittem el,hogy azt mondtam neki,hogy látogatóba megyünk egy ismerőshöz.

Persze pszichiáterhez vittem.Amikor benn volt nagyon ellenkezett,de miután a pszichiáter mondott néhány mondatot úgy ledöbbent,hogy szóhoz sem jutott.

Szerintem próbáld meg elcsalni valahová és úgy vidd el.

Egy anyuka

2009. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Pszichiáterekkel nagyon vigyázzatok, nem mindegy milyet talál az ember. Sajnos mai napig a többségük csak arra megy hogy felírja a gyógyszereket amitől majd minden szép és jó lesz, közben csak leépítik és függővé teszik az embereket. Kevés a jó szakember...
2009. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne pszichiáterhez vidd, hanem pszichológushoz! Az nem ír gyógyszert, és szerintem többet is tud segíteni. Pszichiáter akkor kell, ha valami nagyon komoly baj van. Pl valódi öngyilkossági kísérlet meg hasonlók.
2009. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár pszichológushoz, akár pszichiáterhez viszed, szerintem fontos, hogy először keress egy szimpatikusat, megbízhatót. Csak utána vidd (akár úgy, ahogy fentebb már írták-mintha máshova mennétek). Ugyanis, ha a gyerek csalódik a szakemberben, nem fog többet menni se ahhoz, se másikhoz. Úgyhogy először te beszélgess a kiszemelt szakemberrel!
2009. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy vonj be egy olyan srácot a győzködésbe akivel nincsenek meg azok a bajok, ami a fiaddal. Persze legalább ismerje valamilyen szinten. Magyarázza el neki, hogy ez nem normális, akar ő egyáltalán normális lenni? Mert ha nem akar, be is fizethet neki egy kirándulást az elmegyógyintézetbe, na ott mindennek érzi majd magát csak normálisnak nem!
2009. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem csak éppen kamasz és majd kinövi.Én ugyan ilyen voltam ennyi idősen(ha nem problémásabb),most az egyik legjobb egyetemre járok,mellette dolgozom,teljesen normális életet élek,és pszicológust csak képen láttam eddig,a vágásokat viszont szégyellem rendesen...21 éves vagyok.
2009. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14:51-es vagyok, amúgy 15-16 évesen én is vagdostam magam (akkor még nem volt olyan, hogy emo), meg velem is voltak gondok, ezt persze azóta teljesen kinőttem, normális 22 éves nő vagyok. Ettől függetlenül egy JÓ pszichológus nem árthat, de becsapni nem kell a gyereket, mert akkor aztán végképp nem fog benned bízni. Engem is elvitt anyukám annak idején, igaz, akkor már 17 voltam, a vagdosásról akkorra már leszoktam, más gondok voltak (suli, meg hogy úgy nagyjából mindent lesz*rtam), én sem akartam menni, de végül azért mégis hajlandó voltam rá.

A vagdosásnál gázabb, hogy Xanaxot szed, ráadásul gondolom nem orvos írta fel neki. Kamasz koromban én is szedtem - havertól kaptam -, mit ne mondjak, nagy hiba volt, elég erős függőséget tud okozni, és többek elmondása alapján olyan voltam ez idő alatt mint egy idióta, zombi, stb, szóval nagyon nem kéne.

2009. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is 16 éves vagyok, és nekem is vannak rosszabb pillanataim, ha dühös vagyok énis vagdosom magam, persze nem mélyen. Én dühből csinálom, nem akarom igazából megölni magam. A gyereked is azért csinálhatja mert dühös és nem tudja ki adni magából. Ne próbáld elvonszolni, engem is el akartak és nagyon zavart mikor csak azt hajtogatták, hogy de menned kell mert hülye vagy, mert nem vagy normális! Ilyeneket ne mondj mert csak még dühösebb lesz. Próbáld őt megérteni, nehéz most a világ, bár nem tudom mi a problémája de átérzem amit érezhet. A lényeg, hogy tudasd vele nem tartod se bolondnak egyszerűen csak aggódsz, és azt is mond el neki, hogy hibásnak érzed magad (még ha nincs is így) mert így tudni fogja hogy nem csak őt okolod. Én ezt tudom tanácsolni, bár az én szüleim is ilyenek lennének, de sajnos nem ilyenek.
2009. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

elhiszem, hogy aggódsz a gyerekedért.de hiába akarod elvinni, ha ő nem akarja..hiszem a pszichiáter az nem a beteg helyett oldja meg a problémát..hanem segít a betegnek, lehetőségeket, ajánlatokat ad, melyet ha elfogad a beteg, akkor a saját erejéből felépülhet.

ülj le vele beszélgetni, mint egy felnőttel.mondd meg neki, hogy nem vagy az ellensége, segíteni szeretnél neki, mert szereted.de mindenekelőtt kérdezd meg, hogy tényleg saját akaratából csinálja ezeket, vagy mert ez most a menő.


MYV

2009. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!