Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat alszom, lehet ez ellen...

Sokat alszom, lehet ez ellen valamit tenni?

Figyelt kérdés
mostanában sokat alszom és nem tudom hogy miért. ha korán fekszem le mondjuk 10 11 körül akkor hajnali 3kor megébredek és csak 5 fele tudok újra elaludni. ha pedig későn fekszem le akkor meg 15 órákat alszom. mit lehet ezzel tenni ? hétvégén azért nem akarok ébresztőt használni de nélküle meg átalszom a napot. valami ötlet ? a válaszokat előre is köszönöm

2012. nov. 10. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen lelkiállapotban vagy? Van munkád, (vagy tanulsz)?


Mindenesetre, ha beütemezed a napjaidat, kordában lehet tartani a hatalmas alvásigényt. Pl. ha minden nap 6-kor kel kelned, előbb utóbb el kell múlnia, hogy 3-5-ig fönn vagy. Sőt, néha kevesebb alvástól kipihentebb az ember, mintha túlaluszná magát.

2012. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt már én is tapasztaltam hogy van úgy hogyha kevesebbet alszom kipihentebb vagyok. amúgy tanulok, egyetemen és hát eléggé szervezetlen az időbeosztásom és csak 1x kell egy héten korán kelnem. lehet kellene valami kinti elfoglaltságot keressek ami lefáraszt !
2012. nov. 10. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak pl. reggeli edzések is. Talán, ha mikor nem kell korán kelned, azzal indítanád a napot?
2012. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!