Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önmagad vagdosása vagy nyugtat...

Önmagad vagdosása vagy nyugtatók szedése?

Figyelt kérdés
tudom, hogy egyik sem jó megoldás, de ha nem marad más hátra, mint ezek, akkor melyikkel árt többet magának az ember?
2012. nov. 12. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettő árt,és hülyeség!Olyan nincs hogy nem marad más!Mindenből van kiút,csak akarni kell,és változtatni a rossz dolgokon!Verd ki a fejedből a sok hülyeséget!
2012. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A vagdosással többet ártasz.

A nyugtatót meg ne csak úgy kapkodd befele, hanem menj pszichiáterhez, aki beállítja a gyógyszerezésedet.

2012. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem mondtatok újat. tényleg ez az egyetlen dolog. járok sportolni, kifárasztom magamat, ittam gyógyteákat, szerintem mindenfélét kipróübáltam már, amiről csak hallottam a tévében, és az interneten. Mindent, amit hallottam a pszichiáeteremtől, pszichológusomtól.


Nem kapkodom a nyugtatókat. Szerintem a nyugtatók többet ártanak. A vagdosás nem értem, hogy miért árthatna. Ha nem is mélyek annyira, hogy ott maradjanak egész életem végére. És van akarat erőm, és teszek ellene, de nem lehet mindig tenni ellene.

2012. nov. 12. 22:54
 4/10 Mirk ***** válasza:
Ha lenne akaraterőd nem vagdosnád magad.
2012. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem az akaraterőn múlik. Kérdező, hagyd, aki nem csinálta, az nem érti. És soha nem is fogja. Én négy éve vagdosom magam, most már annyira nem, hanem mondjuk csak 3 havonta egyszer, de akkor elég "alaposan". Tényleg nem old meg semmit, és abban igazuk van a válaszadóknak, hogy árt neked, és csak pillanatnyi megnyugvást ad. Nem mondom, hogy próbálj ki mást, mert tudom, hogy ez egy olyan dolog, amit nem lehet semmivel sem helyettesíteni. Magadat kell arról meggyőznöd, hogy ez nem vezet semmire, sőt a későbbiekben csak problémád lehet belőle. Össze kell szedned magad, mert másképp egyszerűen nem megy. Mindenképp segítségre vagy szükséged. Ha gondolod írhatsz privát üzenetet, és segítek amiben csak tudok, de a döntéseket neked kell meghoznod. Hogy Te érsz annyit, hogy magadért megtedd, és jobbá tedd az életed!
2012. nov. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért mondtam, hogy menjetek pszichiáterhez.

Ez nem normális!

Én nagyon mélyen depressziós voltam, volt is rá okom, nyomós okom, de hiába szűnt meg, a depresszió maradt, mert valami felborult bennem.

Világ éltemben gyógyszer ellenes voltam, nagy baromságnak tartottam, mert mondván: a lelki problémákat lelkileg kell megoldani...

Hát, megkövetek így utólag minden gyógyszert szedőt!!!


Engem a gyógyszer, a szorongáscsökkentő húzott ki a majdnem-öngyilkosságból.


Tudtam újra enni, aludni, ÉLNI!


Menj orvoshoz Kérdező, magánhoz, pszichológushoz is: ORVOS!!!


És jobban leszel!


Én is jól vagyok, pedig azt hittem, hogy nem érem meg a 2012-es évet, aztán már mindjárt vége is...

Fel lehet épülni, de segítséggel!

2012. nov. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt szoktam. Amikor oda jutok, nem az számít, hogy melyik árt többet. Amúgy szerintem a gyógyszerek.
2012. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
járok. már lassan egy éve. és kb már 3 éve, ha az első két évet számítjhatjuk aszórt alkalmaknak. én járok, szedek antidepresszánst, de a felfogásomon nem fog segíteni. mert ha elfogadnám a dolgokat, és megérteném az emberek logikáját, akkor nem lenne gond.
2012. nov. 13. 18:52
 9/10 anonim válasza:
Én nem állítalak le mert tudom magamról is, hogy ha kényszerítenek akkor erősebb lesz az inger és a vér, a magadon ejtett seb hatására egy olyan anyag szabadul fel a testedben ami teljesen megnyugtat. Ebből nincs kiút és a vas akart sem segít ez ellen mert az inger sokkal erősebb lesz és ha közösségben vagy akkor is képes leszel magadnak esni.
2013. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
anyám észre vette, és azt mondta, hogy csekkolni fog, hogy mit csinálok amgamon. ez kb 2 hónapja volt azóta kb 6x nézett végig, most már nem, mert nem látott rajtam sebeket. ^^ de igazából még mindig vágom magam, csak azokon a helyeken ahol anyu nem nézett végig. :/ de nem mindig. igazából csak akkor csinálom, amikor nagyon elborulok, és nem minden nap. úgyhogy ez valamilyen szinten "leszokás".
2013. febr. 17. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!