Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tortent? Ez normalis?

Mi tortent? Ez normalis?

Figyelt kérdés
Miota egyut vagyok a baratommal rengeteget sirok.Amikor veszekszunk mindign utana engedek nincs erom hogy megmondjam mit gondolok.Ha veszekszunk (altalaban msn-en) csak sirok sirok es nem mondok semmit.Nem mondom meg a magamet mert nagyobb baj lesz belole.Amelet egy iszonyat jo motros pasi es nincs ojan lany akinek ne jojjon be.Akarhova megyunk mindenki maszna ra.Es en feltekeny vagyok.Orulok hogy az enyem deh rengeteget szenvedek mellette.Mar van amikor veszekedunk csak halgatok es sirok vagy ha feltekeny vagyok is sirok.O nem tudja hogy en ilyen sokat sirok.Es ma eszrevettem hogy ma is kicsit oszekaptunk meg feltekeny voltam ultem a szamitogep elott es sirtam.Es amikor felaltam szedultem.Ez lehet attol hogy mar ki vagyok?Vagy mitol van es mit tegyek?Elore is koszi a valaszokat!
2008. máj. 24. 09:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah es elobb jot a mensim ez is hoza tartozhat ahoz hogy sokat idegeskedek?
2008. máj. 24. 09:52
 2/15 anonim válasza:
Alacsony vérnyomás.
2008. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
egy 14 evesenk meg nincs vernyomasa nem?????
2008. máj. 24. 10:00
 4/15 anonim válasza:
100%
ez butaság miidekiek van vérnyomása! amugy meg a szédülés a kimerültségtöl és a sok sirástol lehet! ne sirj! ne szenvedj! ha nemvagy boldog vele akkor lépj! és legyél boldog mással
2008. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Ha 14 évesen nincs vérkeringésed, és szíved, akkor valóban nincs vérnyomásod sem...;) Mindenkinek van, és Neked valóban lehet alacsony is. Sőt általában a legtöbb fiatalnak alacsonyabb.

Viszont ahogy írtad is a rengeteg stressz tehet róla, hogy "ok nélkül" szédülsz, plusz ha rendszertelenné válik a vérzésed az is. (Eddig mindig nagyjából ugyanabban az időben jött meg?) EGyértelműen lelki eredetű dolgokról van szó. (azért a vérnyomásodat érdemes lenne csekkoltatni egy dokival, csak a biztonság kedvéért)

A barátoddal meg...hmmm, kemény dió. Elmondok egy történetet: anno én is azt hittem, hogy az a legjobb megoldás, ha a párom nem tud arról, hogy fájdalmat okoz, és inkább magamban tartottam (ennek következtében orvostól orvosig jártam UFO betegségekkel, amik szintén lelki eredetűnek bizonyultak - semmit nem tudtak segíteni azon túl, hogy pihenjek) Aztán egy nap, a sokadik vérvétel után kifakadtam páromnak és mindent elmondtam neki ami addig zavart. És a válasz? DE MIÉRT NEM MONDTAD EDDIG? Ők pasik, nem gondolatolvasók, velük direktbe kell kommunikálni. Mert nem értik meg máshogy. Szóval beszélj neki bátran, és ne félj attól, hogy esetleg elveszíted, mert ha nem mondod el is, és őszintétlen marad a kapcsitok, akkor is megtörténhet. Nem leüvölteni kell a fejét, csak elmondani, hogy "figyu, engem ez és ez zavar, és azért mert..." nem kell feltétlenül hozzá tenni, hogy Dunát sírsz a szobába, mert az nem mindig hatásos, de mindenképpen könnyíts egy kicsit a lelkeden. Nem éri meg egy kapcsolat sem hogy idegroncs legyél benne, mert alapvetően két ember azért van együtt, mert (jobb esetben )szeretik egymást, ehhez pedig néha a problémák is hozzászámítanak. Ha a barátod nem kíváncsi arra, hogy Téged esetleg valami zavar, akkor add ki az útját. De nem hiszem, hogy eddig fajulna, tégy próbát, vegyél magadon erőt, és ha legközelebb veszekedtek ne csak bólogass arra, amit mondd, hanem próbálj meg helyet szorítani annak is, ami neked fáj. Sok sikert és szorítok! És ne stresszelj.

2008. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszi hogy valaszoltatok!Az hogy ne streszelj az nagyon nehez mondani konyu de megtenni iszonyat nehez.Eddig a mensim kabe 25-26-27 napra jott most viszont 18-19 es meglepodtem.De nem tudom neki elmondani azokat amik bantanak mert csak nagyobb veszekedes lesz belole.Rahagyom,nem szolok egy szot sem es akkor mind ok lesz koztunk es engem nem erdekel ha idegroncs leszek az a lenyeg h o jol erezze magat es nekem o fontos es ha enm mondom meg neki mi bant o jol erzi magat esboldog es nekem ez a fontos.Az hogy sirok senkinek sem tudom elmondani hogy miert meg a legeslegjobb baratnomnek sem akinek eddig mindent elmondtam.Ok is csak ugy tudjak hogy van amikor a suliba oszekapunk es oran sirok csak ugy veszik eszre de nem kenyszeritenek hogy mondjam el mi bant(igy sokkal jobb).De megoldast meg most sem talaltam arra hogy mit tegyek hogy ne sirjak enyit meghogy a szedules es a korai mensi is attol lett volna?Koszi szepen hogy valaszoltatok!Varom tovabbi valaszaitok :*
2008. máj. 24. 10:48
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

"egy 14 evesenk meg nincs vernyomasa nem?????"

ROTFPML

ekkora n00bot

2008. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, igen, kivagy, idegileg és lelkileg is. Nah már most ez a probléma több dologból is gyökerezhet: Az egyik az, hogy túlságosan a befolyása alatt vaagy, félsz tőle, és ezért engedsz neki mindig. Belülről ne nyomjon el az, hogy .. milyen jó pasi, és mindenkinek ő kéne! Ez nem jó érv, a szívednek se, amint látjuk. Belül igenis szenvedsz ettől a kapcsolattól, hiába a sármja, az izmai, meg minden.. Hogy milyen jó pasi, hiába. Valahol lehet, h ráadásul tudatos az egész, és pontosan tisztába vagy vele, h szenvedsz mellette, de lépni se mersz. Márpedig a tested mindig jelez, ha valami nincs rendbe! Sírsz, de nem tudod mért sírsz.. csak úgy jön belőled, igaz... Ez belülről jön, belül nem vagy boldog, hiába kéne elvileg mellette boldognak lenned.

Két variácó van a döntésnél: 1. Leszoksz a féltékenységről (nagyon egyszerű, te is vagy olyan jó nő mint amilyen jó pasi ő, és neked is van akaratod, ő is lehetne rád féltékeny, mégse az, te minek vagy az rá? Vedd lazán a kapcsolatot, és tudd, h a féltékenység rombol, csak megöl egy kapcsolatot. Valójában pedig birtoklási vágy. Erre elég durva rádöbbeni, de azért van egy természetes, normális féltékenység is, de az legyen egyenlő nálatok! Pont annyira légy te is féltékeny, amennyire ő az, ha pedig meg akar csalni, és megtud, akkor úgy is megfog. ) és állj ki az akaratod mellett, különben sose lesz normális a kapcsolatotok és sose leszel mellette valóban boldog, testileg-lelkileg! A akaratodat pedig igenis tessék felvállalni, elvégre muszáj, h legyenek céljaid és érveid! Bármiféle emberi kapcsolatba vállalni kell a saját érveidet, hisz azok téged tükröznek, ez a kapcsolat nem csak róla szól! Mindenhez kettő kell.

A másik variáció, hogy azt mondod, ezt nem bírod így tovább, hiába szereted, (gondolom szereted), feladod és keresel vki olyat, aki mellett majd felmered vállalni magad. EZ lenne a lehető legrosszabb megoldás.

Ugyanis könnyen lehet, h önbizalomhiány van a háttérben, akkor viszont ezen muszáj változtatnod! Lehet az is, h úgy érzed, el vagy nyomva mellette... akárhova mentek, mindig csak rá másznak olyan durván a nők... De így nem szabad átérezni a dolgokat. Másszanak, kit érdekel.

Viszont ha féltékeny vagy, akkor vésd a fejedbe , hogy a pasidnak az nem jóó!!! Sőt, egyenesen negatív dolgot vált ki belőle. Én pl. ezért tudom magam visszafogni, és ezért nem vagyok veszélyesen féltékeny. Tudom, h ha az lennék, a barátom ki nem állhatná, és csak felesleges vita lenne belőle.. próbáld így nézni. Senki nem tesz olyat, ami a párjának tutira nem tetszik. Ha meg akar csalni, így is , úgy is megfog. De nyílvánvalóan nem akar. :)

Szóval.. SOK sikert. Minnél hamarabb döntsd, és vhogy szerezd meg azt az önbizalmat, mert az életed minden területén szükséged lesz még rá!

2008. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Boccsi, van egy harmadik is... Minden így marad. De az a legrosszabb, előbb-utóbb ki fog belőled minden jönni, és az hatalmas .. h is mondjam mi lesz... sírsz síírsz sírsz.. és ezt úgy se fogod sokáig bírni! Nem teheted tönkre magad, ennyire minimum kell tisztelned saját magad. :)

Jah, és vele semmiképp ne beszéld meg ezt a sírásos dolgot, szerintem nem éppen tetszést, vagy segítést váltana ki a dolog.

Ez 100 %. Magaddal kell rendbe hoznod ezt a dolgot, és előtte a lehető legmagabiztosabbnak tűnnöd!

2008. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheted meg önmagaddal szemben, hogy ennyire se tiszteled magad, és inkább tönkreteszed a tested, lelked, h ő boldog legyen! Ki ő? Csak egy ember, akár ugyanolyan, mint te, csak te önmagadért tartozol felelősséggel!
2008. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!