Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy gáz, depis a 19 éves...

Nagy gáz, depis a 19 éves fiú, de súlyos. Mit lehet tenni? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Apja is idegbeteg,(pia-nyugtató)és fiatalon szoc.fóbiás volt,valszeg a gyerek genetikailag örökölte.A gyerek(most 19,és az anyja neveli már évek óta)már kiskorában is elég hycomat volt.Lett belőle egy agrasszív kisugárzású,ocsmány stílusú kamasz,akit egyre jobban kiutálnak mindenhonnan.Se csaja,se barátja,már az anyja is szenved tőle.Normális körülmények között él a "gyerek"elég jól tanul,de az utóbbi időben teljesen zárkózott lett.Semmi nem érdekli,hajnalig fent van,bezárkózva a szobájába,netezik,de ott is ilyen aberált dolgokat néz.Nappal alszik a sötét szobában,már 1 hete nem ment suliba(pedig magas fokú suli)Amúgy elég kétbalkezes,suta,nem ért semmihez,egy villanykörtét nem tud kicserélni,mert valószínűleg leesne a létráról is.

Ma rá kellett törni az ajtót,mert bent hagyta mindkét bejárati ajtóban a kulcsot belülről,az anyja 1 órán át csöngetett,nem tudott bemenni,és azt hitte öngyilkos lett a fia.Az ajtón lévő kisablak betörésére rögtön ott volt,nem volt se piás,vagy belőve,az mondta mivan,ti hülyék vagytok?Ő nem hallotta a csengőt.(tök erős csengő,kizárt,hogy nem hallotta)

Lényeg,hogy az anyja tökre kivan,hogy mi lesz még(?)

Kérdés: mit lehet tenni,hogyan kellene elvitetni egy "felnőtt"korú fiút egy alapos kivizsgálásra,valami intézet,vagy ilyesmi.Ilyen alkalmi pszichiáter nem jó,mert vagy nem megy el a gyerek,vagy kiröhögi az orvost.

Lehet,hogy már csak a kényszerzubbony segít?

A Tesómról és a fiáról van szó.



2012. nov. 13. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baja, szerintem a környezete hozza ki belőle.

Szerintem túlságosan a nyakán lógnak.

2012. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, kétbalkezes, hajnalig vagyok fent stb.. Nekem ez annak köszönhető be hogy a szüleim nem neveltek csak vertek ahogy a nagyapám is és a nagymamám is. A hüly@e inzézetek mega pszichologousk stb csak arra jók hogy különböző féle gyógyszereket adnak fel, ami után mégorsszabb lesz, a pszichologus neki meg a pénz kell. Mindeféle "betegségnek" nvan oka. Semmi sem történik ok nélkül. Ha olyan ember akkor biztos trötént vele valami, én is azért vagyok ilyen mert vertek. Mivel vertek ezért önbizalomhiányos visszahuzodó lettem. Szerintem kiskorban kell "fejleszteni" a kézügyességet hogy felnőttkorban valamennyire müködjön. Kiskorban sokkal könyebben tanul meg az emebr bármit is. ha valaki kiskorban nem tanult semmit ahogy én se ilyen dolgokat mert nem tanítottak meg rá, ezért nekem se jó a kézügyességem.
2013. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!