Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, vagy generalizá...

Pánikbetegség, vagy generalizált szorongás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 hónapban egy héten 2szer minimum előjön ez a "roham". Ártalmatlan, megszokott helyzetekben jön hirtelen, kb. fél óráig tart, de volt, hogy tovább tartott. Az amúgy alacsony vérnyomásom felmegy, szalad a szivem, kicsit szédülök, elsápadok, hányingerem van, kis kordinációs zavar, és azt érzem hogy valami történni fog, és ettől rettegek. Szervi bajok ki vannak zárva, kivizsgáltattam magam. Először azthittem pánikbetegség, viszont egy pánikroham állítólag sokkal intenzívebb, nem tudsz közbe rendesen kommunikálni másokkal, halálfélelmed van stb. Pszichiáterhez sajnos csak 3 hét múlva van időpontom. Szerintetek?
2012. nov. 14. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és izzada kezem, kicsit fáj a fejem. Múltkor órán jött elő.
2012. nov. 14. 17:59
 2/5 anonim válasza:
Szió! A generalizált szorongásra nem jellemzőek ennyire intenzív tünetek, az egy általános szorongásos közérzetet eredményes, nincsenek testi tünetek. Én mindenképpen a pánikbetegségre tippelek, elképzelhető, hogy ennek is van enyhébb változata. Ha lehetséges, azt javaslom, hogy ilyenkor próbáld meg megnyugtatni magad, és arra koncentrálj, hogy ezek a tünetek nem valósak, a saját agyad hozza létre magadnak. Ha nem megy ez a módszer ( mert sajnos nagyon nehéz, és ritkán sikeres), muszáj pszichiáterhez fordulni, aki antidepresszánst fog felírni neked. ( Ez tompítja az agyadnak ezért felelős részének a működését.)
2012. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegségnek néz ki. Gondolom a doki, aki adott beutalót a pszichiáterhez, adott némi gyógyszert is. Ilyenkor szoktak xanaxot vagy frontint adni. Ezzel ki lehet húzni addig amíg pszichiáterhez hoz jutsz. Írjál addig is ide, számolj be a napjaidról. Ha jön a roham próbálj meg nyugodt maradni. Ne kapkodd a levegőt. Ilyenkor pont kevés levegő kellene. A hiperventilláció csak fokozza a rohamot. Szokták ajánlani a zacskóba való légzést. Vagyis egy zacskóba fújod ki a levegődet, és onnan szívod is ki. Nem kell az arcodra szorítani, csak lazán. Jusson is maradjon is.
2012. nov. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is arra tippeltem, de mikor pánikbeteg ismerőseim mesélték, meg neten olvastam, hogy milyen egy pánikroham durvábban hangzott. Oké, ez se semmi, nagyon is rossz, de durvábbnak írják le. Egyébként köszönöm a válaszokat, majd a legközelebbi ilyennél tartok egykis beszámolót:)
2012. nov. 18. 22:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz megkülönböztetni a kettőt. Bizony a GAD is okoz fizikális, jellegzetes tüneteket. Tessék utána olvasni! Ezek a tünetek viszont súlyosbodhatnak, ebből pánik is lehet. Látom régi kérdés, végül mi lett veled azóta?
2015. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!