Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már aki kigyógyult a...

Volt már aki kigyógyult a pánikbetegségből, szorongásból és a depresszióból?

Figyelt kérdés
Sajnos én mindegyiket átélem kb fél éve már. Nehéz időszakon megyen keresztül és rengeteget stresszelek az utóbbi időben. A tüneteim már egyre inkább fokozódnak. Lehetséges, hogy ez egy átmeneti időszak? Kigyógyulhatok még ebből?

2012. aug. 31. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Jelentkezem! Pánikbetegséggel kórházba is kerültem egykor, ma meg már szinte el is felejtettem az egészet! És remélem, nem tér vissza soha! ))
2012. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Persze hogy ki nekem is volt, de legyőztem, megparancsoltam magamnak hogy márpedig jól vagyok, mindig amikor előjött próbáltam nem rá gondolni aztán elmúlt.Nekem is volt olyan időszakom amiatt volt az...
2012. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok. Infarktus-szerű tünetekkel kerültem a kórházba, már majdnem az intenzívre vittek, amikor kiderült, hogy nincs hely, így belgyógyászat lett belőle, ott meg kiderült pár nap múlva, hogy nem infarktus, hanem pánikroham. Nem tudom pontosan megmondani, meddig tartott. Mondjuk, fél év. Ez alatt többször volt pánikrohamom, leküzdhetetlen halálfélelmem, és igen, szedtem gyógyszert, volt ilyen Xanaxom meg olyan Xanaxom, de nem szoktam rá, ritkán vettem be. Pszichiáter segítségéval "szoktam le". Ma már belátom, hogy pszichiáter se kellett volna hozzá, csak hit, hogy lehet. Önmagam elég vagyok hozzá.
2012. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évig volt szorongásos pánik betegségem és nagyon sokat szenvedtem vele.Igazából fokozatosan múlt el.Voltam orvosnál de abban az időben ez még nem volt ilyen ismert betegség és egy teljes kivizsgálás után azt mondta,hogy menjek haza és felejtsem el ezt a hülyeséget.Majd elmúlik.Tényleg elmúlt csak hát 2 évre rá.Szóval elég nehéz volt.8 hónapig még a lakásból sem mertem ki lépni mert azonnal rohamom lett.Én életmódot váltottam és akkor indult el a lassú gyógyulás.Lefogytam 24 kilót és leraktam a cigit is.Meg megismerkedtem egy lánnyal akinek sokat köszönhettem.Szerintem akkor múlt el teljesen mikor evvel a lánnyal összejöttem.Azóta nem is tért vissza de már tudnám kezelni is.Ki tudnám magamból magyarázni ha jönne a roham de szerencsére nem jött azóta.Csak úgy magátol biztos nem fog elmúlni.Valamit azért tenni is kell és nem a szorongásoldók fognak segíteni.Biztos sokan mondták már neked de ez tényleg fejben dől el.Vagy megbírkozol vele vagy legyűr téged teljesen.
2012. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Másodikkal ellentétben nekem nem segített, hogy nem gondolok rá. Sőt, pont az segített, ha rá gondoltam, haraggal, iszonyú dühösen! Mármint a pánikra, mint ellensége! Csak úgy lehet legyőzni, ha szembe tudsz szállni vele, erővel, fizikaival és lelkivel egyszerre.
2012. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok! Legalább tudom, hogy van valami remény számomra is. Az már világos, hogy magamban kell megtalálnom a megoldást...
2012. aug. 31. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Még világosabb, hogy szakival gyorsabb.
2012. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden válaszoló leírta az igazság egy részét. Gondosan olvasd el, és érts belőle. Összefoglalom neked:

Orvos kell ( háziorvos-szakorvos). Akarat kell a gyógyuláshoz, és bizalom az orvos+gyógyszer iránt.

Kell valaki, aki segít. ( szülő, barát, szerelem stb) Életmódot kell váltani ( ez sem olyan nagy dolog!) Cigit, alkoholt teljesen el kell felejteni.

Miután kigyógyultál, már tudni fogod, hogy magad is le tudod küzdeni, ha előjönne újra.

2012. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, mind a düh, mind pedig az elfogadás, a tények megmagyarázása lehet egy megoldás, mindenkinek meg kell tanulnia a saját útját, életmódváltás szükséges. Én is még keresem az utam, érdekes lehet esetleg Szendi Gábor - Pánik nevezetű könyve, korábban az oldalon láttam hogy valaki javasolta, tanulságos olvasmány.
2012. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!