Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfelelési kényszer, evészava...

Megfelelési kényszer, evészavar kezdek megbolondulni? 17/L Bőv lent.

Figyelt kérdés
Mindig is kitűnő tanuló voltam, de valahogy idén kezdett el foglalkoztatni a tudat, hogy muszáj maximalistának lennem. Valahogy úgy érzem, hogy nekem ez minden amim van, ami miatt esetleg kitűnhetek a többiek közül. Ha kapok egy négyest van, hogy direkt fájdalmat okozok magamnak. Valahogy a fiúk észre sem vesznek, pedig mindenki azt mondja, hogy mennyire szép vagyok. Nem érzem magam annak, 158 centi vagyok és 47 kiló voltam most már csak 45. Naponta 5-6x is a mérlegen állok és már-már mániákusan figyelem, hogy mit eszek. Mikor este korgó gyomorral fekszem le, arra gondolok, hogy végre ezt a napot is maximális eredménnyel zártam és alig ettem. Kezdek megijedni, eddig sosem voltam ilyen. Mostanában különösen úgy érzem, hogy senki az ég világon nem ért meg. Mindennap sírhatnékom van, és egyre furább dolgokat látok, múltkor pl. ahogy kikapcsoltam a laptopom, egy ideig néztem magam a fekete képernyőben és egy másik ember kezdett el kirajzolódni. Mi történik velem?

2012. nov. 18. 13:46
 1/4 anonim válasza:
Nos rengeteg ember szenved a problémáitól, de neked van egy nagy előnyöd: tudod mi a problémád. Felejtsd el a kilókat, jegyeket (legalábbis otthon), és próbálj valami olyasmit találni ami érdekel, lefoglal -de tényleg és hosszú távon - és mindjárt el fognak tűnni az előbb felsorolt gondjaid.
2012. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt egyedul magaddal tudod "megbeszelni". Fedezd fel a benned rejlo tobbi erteket is, a kitunosegen kivul. Az jo, ha vigyazol a sulyodra, es hogy nem szeretnel meghizni, de mivel nem kell fogynod, igy egyszeruen csak szinten kell magadat tartani, es nem kell sztresszelned ezen. Mozogj eleget, egyel jo kajakat, es persze ne tobbet a szuksegletednel. Ha egy 4- es becsuszik az meg nem gond, hidd el nekem. Ne veszitsd el az elet oromet a vilag nyomasa miatt. Elvezd azt amid van, mert ha nagyon ragorcsolsz meg azt is elveszited...
2012. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló paraméterekkel kezdődött nálam is az egész, egy-két évvel voltam fiatalabb, mint te. Az első válaszolónak igaza van, hatalmas előny, hogy ismered a problémád, de nem elég tudni, be kell ismerni, és tenni kell érte.

Biztos ismered a rémisztő frázisokat az evészavarokról, nem fogom felsorolni a fizikai tüneteket meg testi-lelki következményeket, igazán nem gondolom, hogy szükség lenne rá (ha szeretnéd, persze, szívesen elmeséltem, mennyire szenvedtem minden nap).

Elmondom, nekem mi segített: az analizálgatás. Hogy a gondolkodásban nem csak odáig jutottam, hogy mit utálok magamban, feltettem a kérdést, hogy miért van ez így vajon, és mindig így kell-e lennie? Tényleg olyan nagy bűn, ha ezt meg ezt csinálom és ebben meg ebben nem vagyok olyan jó? Tényleg csak az számítana, hogy mindenből max pontos dolgozatokat írok? Tényleg, ez lennék én?

És rájöttem, hogy nem ez vagyok. Nem öt percet vett igénybe, nem egy estét, nem egyszer ültem le, hogy végtelenül összpontosíthassak ezekre a kérdésekre, hónapokig tartott, mire elfogadtam magam.

Egyénfüggő, nyilván, de az, hogy ebben a pillanatban nem érzel magadban semmi értékeset a maximalizmusodon kívül, nem azt jelenti, hogy ne is lenne ott mindaz a sok szép dolog. Azt mondom, fejben dől el minden, és jó, hogy te még időben realizáltad a problémát, milliónyi problémát előzhetsz meg azzal, ha fogod magad, és kilépsz.

Mozogj, az fantasztikusan sokat segít, ahogy az is, ha néha lazítasz, és nem csak a tanulmányokra összepontosítasz. Ne kínozd magad, egyszerűen nem éri meg, és tudom, hogy ez hülyén hangozhat, de három-négy évnyi evészavar után látom, hogy mennyire így van. Kijöttem belőle, és csak az jut eszembe, ha visszanézek az akkori dolgokra, hogy mennyi időt és energiát pocsékoltam el arra, hogy pusztítsam magam.

Erre nincs recept, tényleg magadnak kell rájönnöd, mi segítene, nem vagy bolond, csak épp nehéz élethelyzettel küzdesz - boldogság, hurrá, ki lehet belőle jönni, árnyoldal, hogy fáj.

Kitartást.

2012. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Soha nem fogsz az összes embernek megfelelni, ez lehetetlenség, erre senki sem képes.Magadnak akarj megfelelni.Ne azt nézd, hány kilós vagy, hanem azt, hogy jól érzed-e magad a bőrödben.

Az iskolai teljesítményeidről pedig hidd el, ha néha becsúszik egy 3-as, 4-es, akkor is kiválóan elboldogulhatsz majd az életben, ez nem az iskolai jegyeiden fog múlni.Feleslegesen kínzod magad!

2012. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!