Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, megfelelési kényszer?

Szorongás, megfelelési kényszer?

Figyelt kérdés

sziasztok,


a következő a problémám:


kb 3 éve, amióta gimnáziumba járok, szerintem megfelelési kényszerbe, vagy szorongásban szenvedek, nem tudom pontosan.


a tünetek: ha elmegyek itthonról izzadok, főleg a tenyerem, és a hónaljam szokott. kívülről nem látszik, mert magabiztosnak tűnök, meg vannak barátaim, szóval csak magamban érzem ezt, meg igazából az izzadás zavar elképesztően.


mit tudnék ez ellen tenni? agykontroll, vagy relaxációs módszerek segítenének? tudom, hogy fejben dől el minden, bíznom kell magamban, csak eddig nem sikerült még kezelnem a problémát. elég sok kellemetlenség adódik ebből, szóval emiatt is aggódok, mondhatnám, hogy ez egy ördögi kör.


nagyon fontos lenne, hogy megoldódjon a probléma, nagyon megkönnyítené az életemet...


köszönöm a segítséget!



2012. szept. 11. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogyan olvastam,azon tunodtem,hogy nem-e en irtam..

Nekem is ilyen problemam van,es igen,mondjak,hogy minden fejben dol el,csak ez baromi nehez..

Megoldaskepp tervezem a jogat,de vhogy mindig elmarad,mert ha faradt vagyok ,akkor nincs kedvem hozza.

Es az az erzes,hogy te tudod,nincs minden rendben,meg inkabb bizonytalanabba tesz. Mikir kilepek az ajton otthonrol ,megyek az utcan es mondogatom magamban,hogy minden okes,semmi gond nincs...De valami oknal fogva hirtelen elkezdek izzadni.. Ekkor pedig amiatt panikolok,h izzadok.

En egyutterzek veled! Valami olyasmit erdemes napi szinten csinalni,,ami ellazit.ilyen pl. a joga. Mint irtam,nekem nem akar osszejonni,de probald meg,hatha sikerul:)

16l

2012. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

üdv a klubban :)


igazából nincs időm a jógára, meg van elfoglaltságom, testépítéssel foglalkozok már 3 éve, tehát mondhatom, hogy jól nézek ki, lányokkal sincs gondom, de ennek ellenére még sincs helyén teljesen az önbizalmam...


gondolkozok az agykontrollon, vagy meditáció, valami megoldás csak kell legyen...

2012. szept. 12. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!