Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tud csinálni a rendőrség...

Mit tud csinálni a rendőrség azzal a személlyel aki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Ha tudják, hogy valaki öngyilkos szeretne lenni és megtudják a nevét és címét, utána csinálnak vele valamit? Egyik nagyszülőm az akar lenni, pszichológushoz nem akar menni, a rendőrség tud valamit csinálni vele?
2012. nov. 18. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tehetsz. az akarata nélkül még gyógykezelésre sem lehet kényszeríteni. Egyébként az a véleményem, aki meg akarja tenni nem beszél róla, hanem megteszi. Aki meg beszél róla a családját akarja sakkban tartani.
2012. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Még annyit, hogy ha netán tényleg megteszi akkor nekünk lesz belőle valami bajunk, hogy tudtuk, hogy az akar lenni?

Gondolok itt arra, hogy "biztos nem segítettünk neki" vagy "miattunk csinálta" vagy esetleg hasonló búcsúlevelet ír. Sajnos nem vagyunk vele valami jó viszonyban.

2012. nov. 18. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajotok nem lesz miért lenne? Magával végzett (az, hogy mi okból az már nem fontos). Azért senkit nem lehet felelősségre vonni.
2012. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az, hogy "miattatok csinálta" nem büntetendő, csak ha segítetek is elkövetni az öngyilkosságot
2012. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Középkorú vagyok.

Nagyon súlyos urológiai problémám van, pokol az életem.

Aludni nem tudok, nem szép az élet.

Kérlek segítsetek, mit tegyek!

2012. nov. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát sok embertől hallottam már, hogy öngyilkos akart lenni, igaz kicsit más körítéssel.


Ha mondjuk megkeresne téged és hidegvérrel lekaszabolna, aztán menne a többi áldozatára és utána lenne öngyilkos, akkor van félnivalód. Ha egyszer elkezdi az öldöklést és azt mondja: "A halálomig fogok küzdeni.", akkor FÉLJ!


SENKI SEM LESZ ÖNGYILKOS VALÓDI, TÉNYLEGES OK NÉLKÜL! HA OLYAT CSINÁL, AMI MIATT ÉLETFOGYTIGLANT KAPNA, AKKOR BÁTOR EMBER!

2012. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5/6 os levél írójának: fordulj orvoshoz. Mi mit tudnánk segíteni?
2012. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy azért mondja, mert rosszul érzi magát és lehet valami segítséget várna? nem lehet, hogy beszélni kellene vele, hogy miért jutott ide? fájdalmai vannak vagy szomorú vagy miért.
2012. nov. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!