Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm öngyilkos akar...

A barátnőm öngyilkos akar lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 200 km-re vagyok a 19 éves barátnőmtől. Folyton azt hajtogatja, hogy eldöntötte magában, hogy holnap végez magával. Nemrég került pszichológushoz és holnaptól kellene szednie a gyógyszerét, de teljesen kifordult önmagából, minden életkedve elment, és hiába próbálok segíteni neki, mintha meg se hallaná.


Nagyon nem szeretném ha valami hülyeséget csinálna.. ilyenkor kit érdemes értesíteni? A szüleivel már beszéltem telefonon, rendőrséget nem tudom érdemes-e egyáltalán értesíteni, mentőkön még gondolkodom.

El is utaznék hozzá, de az a probléma, hogy nekem holnap egyetemi óráim vannak, és ha hiányzok, akkor rengeteget kéne pótolnom.


Mindenféle segítséget örömmel fogadok.


22/F


2012. szept. 30. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet figyelem felhívás.

a helyedben hagynám a francba az egyetemet holnapra,elkérném az anyagot. helyedbe azonnal csomagolnék és mennék hozzá..

szüksége van rád. 1-2 napot kibírsz szerintem,az anyagot lehet pótolni,ha igazán szereted akkor nem érdekel most az egyetem.

2012. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elég kell legyen, hogy a szüleivel beszéltél. (Nem olyan könnyű végezni magunkkal)A szülők esetleg beszélnének a pszichológussal?
2012. szept. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
saját tapasztalat: nem lesz öngyilkos. Aki mondja sose az... aki szép csendben csinálja na az az igazi.
2012. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Úgysem fogja megtenni. Viszont ha ilyen hisztis, akkor a helyedben otthagynám, amíg lehet.
2012. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos.. végül csak leutaztam hozzá, ami egy jó döntés volt. A szüleivel elkísértük pszichiáterhez, beszélgettünk, sétálgattunk a parkban, galambokat etettünk, aztán megnyugodott. El is lettek intézve azok a dolgok amik leginkább kiváltották nála ezt a dolgot, és most már jobban van.


Nagyon szépen köszönöm a kommentelők tanácsait! =)

2012. okt. 2. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülök!
2012. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
hagyd meghalni. én is megakarok halni. ne szólj közbe
2013. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére ezzel az ökör hozzászólással nagyon elkéstél, heteske.
2013. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!